Da li je moguca trudnoca??

petra2323

Poštovanje, zanima me da li je moguće da sam ostala trudna od toga što smo ja i moj parter imali spolni odnos bez zaštite oko jedne minute ako pri tome nije došlo do ejakulacije. Imamo 17 godina i čula sam da se u predejakulatu mladih muškaraca nalazi veći broj spermija nego u starijih, pa me zanima da li je moguće da sam ostala trudna u slučaju da je došlo do ispuštanja predejakulata u vrijeme našeg spolnog odnosa. Menstruacija mi kasni 8 dana pa sam pomalo zabrinuta. Zanima me koliko ste sigurni u vaš odgovor. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća. Predejakulat ne sadrži spermatoziode.

Marijanica97

Da li je moguća trudnoća nakon dve menstruacije? Da li je moguće da su to zapravo bile lažne menstruacije? Krvarenje je trajalo oko 5 dana i bilo je obilno, ako se to može tako nazvati. Na internetu sam čitala da je krvarenje u ranoj trudnoći u vidu par kapljica krvi pa me zanima da li je to stvarno tako?

natalius

Postovani,
Dali je moguca trudnoca ako je odnos bio 24 dan ciklusa pritom je koriscen prezervativ od pocetka do kraja odnosa? Ciklusi su mi redoviti, 29-30 dana, za 5 dana ocekujem menstruaciju. Ciklusi na godisnoj rezini ne odstupaju vise od 10 dana, a plodne i neplodne dane racunam po Knaus ili Ogino metodu.
Po tome, 24 dan je neplodan tako da mislim da trudnoca nije moguca plus je koriscen prezervativ.
Svakako zanima me vase misljenje.
Hvala! Lp

Helena0306

Postovani,

27.05. Sam imala nezasticeni odnos, da napomenem da pijem Triquilar vise od pola godine. 05.06. Sam dobila menstruaciju. Negdje oko 10.06. mi je pocelo biti zlo i bilo je tako oko 10-tak dana. Radila sam testove i negativni su bili, 19.06. sam vadila betu i rezultat je bilo <2. Zatim sam dobila menstruaciju opet 04.07. ponovila sam bhcg test opet 14.07. I rezultat je <1 a referntna vrijednost je <4, a ja opet zadnjih par dana imam mucnine i dva tjedna me bole jajnici, ali ne kao lagano nego me probada. Zanima me da li je moguce da je trudnoca, a da se ne vidi ni u krvi ni na testovima. Ili je moguce da mi ne odgovaraju antibebi ili da je nesto drugo uzrok.

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

anamarijajr52

Postovani,ciklusi mi obicno traju 27-30 dana,menstruaciju sam trebala dobiti 14.07,no dobila sam je 17.07 s tim da je prvi dan bila slabijeg intenziteta i nije bila bolna kao i inace,drugi dan je bila obilna i uzasno bolna i takva je bila do polovice treceg dana kada se pocela smanjivati i da je pri kraju cetvrtog dana gotovo i nije bilo,s tim da mi obicno traje 6 dana,osjecam laganu bol u desnom jajniku i maternici te u lumbalnom djelu kraljeznice i pojacan umor pritom nisam imala odnose,postoji mogucnost da se obilnost smanjila jer vise nemam problema sa zeljezom jer otkad sam bila anemicna obilnost se povećala?

Marlov2306

Postovani jel je moguca trudnoca ako sam imao nezasticen odnos sa curom bio je prijelaz s neplodnih dana tj prvi dan plodnih dana i 99% sam siguran da nije bilo ejakulacije i mjesecnoca joj kasni 2 dana tak je i prosli mjesec dva dana a ima sve simptome iste i svaki put s tim da je na moru na dan kad je trebala dobit mjececnicu. Jel je moguca trudnoca? I ona misli da ce dobit

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijanica97, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za natalius, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Helena0306, nema šanse za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,za anamarijar52, menstruacije nisu uvijek istog intenziteta i trajanja,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za Marlov2306, ukoliko niste 100% sigurni da nije došlo do ejakulacije postoji mogućnost trudnoće.

Girl26

Zdravo,nevina sam,nikada nisam imala spolni odnos,ali decko i ja smo se nekoliko puta dodirivali organima 'dolje' svaki put dodje do ejakulacije ali ne u rodnicu,mozda koja kap padne blizu ali nista vise,meni sada kasni 13 dana test nisam radila pa me zanima da li ima mogucnosti za trudnocom ili su u pitanju neki drugi razlozi kasnjenja ?.. Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Razlozi kašnjenja su druge prirode.

anamarijajr52

Postovani,mozete li malo pojasniti debljinu endometrija?Da li je to normalno?
ABD SONDA
UZV-ENDOMETRIJ 8 MM
ADNEXA BO
Uz to su prepisane Lindynette 20(izrazena vlastita zelja da se piju kontracepcijske tablete),ciklusi obicno traju 27-30 dana,zadnja menstruacija 17.07 te je trajala 6 dana..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, debljina endometrija od 8 mm je uredna za sredinu menstruacijskog ciklusa. Jajnici i pripadajuće strukture (adnexa) su urenog izgleda.

nopee

Postovanje,
Menstrualni ciklus mi traje 26 dana (zadnja menstruacija 15.07.2017. - 22.07.2017.) Decko i ja smo imali nezasticeni odnos 23.07. bez ejakulacije u blizini rodnice. Prema mom izracunu bili su neplodni dani (ovulacija dolazi 10 dana prije sljedece menstruacije) te me zanima da li je moguca trudnoca.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije bilo ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Ovulacija uobičajeno nastupa 12 do 14 dana prije menstruacije, ali bili ste još u neplodnim danima.

Mivandic

Postovanje, zadnju mengu imala sam 19.6, ciklusi su mi prilicno redoviti i traju od 33-36 dana. 12.07 i 14.07 s deckom sam upraznjavala peting. Po mom izracunu tad mi nisu bili plodni dani( ispravite me ako grijesim). Djevica sam. Nije bilo penetracije ni ejakulacije, zadovoljavao me je prstima jedino je moguce da je pri trljanju nesto predsjemene tekucine dospjelo na vanjsku stranu mog spolnog organa, nisam sigurna je li istu prstima unio u rodnicu makar ni prstima nije isao duboko jer me bolilo. Znam da ako nije bilo ejakulacije spreme u rodnicu u plodnim danima nema trudnoce ali menga mi sad kasni 4 dana i jajnici me bole vec 5,6 dana i ucestalo mokrim. Nemam nikakve sluzi ni iscjetka, sve je suho. Moguce da mi menga kasni zbog stresa jer sam se nedavno ispisala s faksa i prebacila na drugi. Samo zelim cut vase misljenje jel moguca trudnoca? Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Ciklus se poremetio zbog stresa, a i preporučio bi da učinite urinokulturu zbog moguće uroinfekcije.