Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je došlo do trudnoće test bi trebao biti pozitivan nakon 10-ak dana. Budući da je odnos bio 7.8. možete napraviti test s prvim jutarnjim urinom.

Selena Rose

Poštovani,
Posto niste odgovorili na moje pitanje pretpostavljam da smatrate da je glupo, i da nisam trudna. U panici sam jer mi je menstruacija 24.7.trajala jedva dva dana. inace mi traje 3, 4 dana. Mozete li mi reci sto su rupe na maternici, zilice koje su popucale? ne postoji nigdje nista o tome.

znatizeljna18

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 14.7. i trajala je 6 dana. Odnose sam imala 20.7., 22.7., 6. i 7.8., prema mojim proračunima u neplodnim danima....koristili smo prezervativ i prekinuti snošaj kao zaštitu. Tjedan dana nakon menstruacije mi se pojavio prvo prozirni zatim bijeli iscjedak. Zanima me da li sam ikako mogla ostati trudna uz sve mjere opreza jer mi sad već kasni 6 dana, a od simptoma imam samo bolne grudi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Januska050505

Poštovani doktore. Prethodna menstruacija mi je dosla 14 dana ranije i bila je obilna kao i svaka druga, trajala je 6-7 dana kao i obično. Zatim mi je menstruacija dosla 8 dana ranije i isto tako obilna i trajala 6-7 dana. Kad je završeno menstruacijsko krvarenje pocela sam osjećati tupu bol u donjem dijelu trbuha, onakve kao kad imam menstruaciju.. na forumu gdje god pročitam piše da je znak za trudnoću, no međutim dali bi to bilo uopće moguće posto sam imala 2 menstruacije za redom ? Iako su bile uranjene. Molim Vas za pomoć jer ste Vi stručna osoba, a moj ginekolog je trenutno na godišnjem. Ako isključimo tu opciju, iako ja ne vjerujem da bi to bilo moguće, sto bi mogao biti uzrok takve boli i stezanja? Imala sam ciste na jajnicima, ali to je drugačija bol od ove. Hvala i LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite test na trudnoću (krvarenje ne mora uvijek biti menstruacija), te ultrazvučni pregled i po potrebi analizu hormona.

natalius

Postovani,
Na 28 dan ciklusa sam imala zasticeni spolni odnos i kondom nije bio ostecen. Na 33 dan ciklusa sam dobila menstruaciju koja je trajala 5-6 dana. Prva dva dana obilna. Da li je trudnoca iskljucena?
Ciklusi su mi redoviti tj NKC je 28, a NDC 36 dana.
Hvala! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena.

mili2603

Postovani, imala sam nezasticene polne odnose u julu, tokom plodnih dana, a inace mi je ciklus na 26 dana. Dobila sa menstruaciju na vreme u avgustu, ali mi je bila cudna. Samo drugog dana je bilo obilnije, ostalih dana slabo. Zadnjih nekoliko dana imam bol u levom jajniku, trnjenje leve noge, mucnine, nadutost stomaka. Nikad nisam imala takve simptome pms-a ranije. Da li je moguca trudnoca? Hvala unapred

Maribela123

Postovani doktore, molim Vas za pomoc. Zadnju mjesecnicu imala sam 14.8 koja traje uvijek fiksnih 5 dana, a pojavljuje se u prosjeku na 27 dana. Naime sa svojim deckom imala sam nezasticen seksualni odnos 20 i 21 avgusta (7.8 dan menstruacije) u trajanju od cc 5min nakon cega smo nastavili sa vodjenjem ljubavi sa kondomom sledecih cc 10-12min. Zavrsio je u kondomu oba puta.Neposredno nakon toga 2 do 3 dana imala sam simptome ovulacije( izrazen bol u desnom jajniku) i poklapao se sa proracunima mojih plodnih dana. Razgovarala sam sa njim i on je siguran da nista sa njegove strane nije ostalo u unutrasnjosti. Ipak ja mnogo panicim. Danas, 1.9 osjetila sam blagu mucninu koja je trajala cijeli dan, bez povracanja, moram napomenuti da osjecam veliki pritisak i da imam mnogo stresa u ovom periodu zbog drugih faktora, a ovo je samo jos jedan dodatni.

Molim vas pomozite mi, jer ne mogu da se koncentrisem da obavljanje nekih drugih aktivnosti zbog prevelike panike.

Majovska1017

Pozdrav, imam jedno pitanje koje me jako muci. Znaci ovak decko i ja smo imali spolni odnos kondomom u koji je on svrsio..par sati kasnije ponavljali smo spolni odnos bez kondoma no on nije oprao svoj spolni organ koji je drzao u kondomu gdje je par sati ranije svrsio. Da li je moguca trudnoca?
Da napomenem , poslije kada smo imali odnos bez kondoma onda nije svrsio uopce.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mili2603, jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći je da učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Maribela 123, prema navedenom ne postoji mogućnost da se radi o trudnoći. Simptomi koje navodite nespecifični su, ali prerano je da bi bili izazvani trudnoćom (mogućnost koje je samo teoretska)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Majovska 1707, šansa za trudnoćom postoji, iako je minimalna.

Anamarija19

Postovani,

Imala sam odnose 4.9(petak), dva puta, oba dva puta zasticene, kondomom. Mjesecnicu sam trebala dobiti 8.8(utorak), no dobila sam ju 6.8(nedjelju) znaci dva dana prije nego ocekivanog, trajala je normalno, 4 dana. Decko i ja koristili smo kondom oba puta i nije svrsio u mene. I mislim da su mi onda bili neplodni dani, zar ne? No sada mi mjesecnica kasni 3 dana vec, trebala sam dobiti 30.8(srijeda), no jos nisam dobila, imam blagu bol u prsima i isla sam na vadjenje krvi, nalaz krvi uredan, doktor mi je prepisao tablete za bolove i smirenje i sada to pijem. Jeli trudnoca iskljucena? Jel kasni zbog stresa i tableta koje pijem?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nakon menstruacije niste imali odnose ne postoji mogućnost trudnoće.

nm123

Poštovani!
Zadnja menstruacija bila 3.8-9.8.17. Sljedca menstruacija trebala biti 29.8.17. U međuvremenu(20.8.17. imala odnos bez zaštite
Duljina trajanja ciklusa je 27 dana a trajanje menstruacije je 6 dana.
Dali postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom imali ste odnos na granici plodnih i neplodnih dana. Postoji mogućnost da ste trudni. Preporučam test na trudnoću.

Gile95

Postovani doktore.
2.9 sam imao odnos sa curom sa mogucom ejakulacijom,menstruaciju je dobila 4.9 ujutro,a trebala je dobiti 4 dana kasnije tj 8.9,iako joj ciklusi nisu uvijek tacni.Postoji li i dalje sansa za trudnocom?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim je došla menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće.