Da li je moguca trudnoca??

Ema.1994

Postovanje,
Pitanje,dali se u mom slucaju radi o trudnoci ili necem drugom??.Najme,ja i decko ne koristimo zastitu nikad ali isto tako nikad nije svrsio u mene.Prvi put je to napravio 6.11 ja sam menstruaciju dobila 2 dana ranije te je trajala 2 dana poslje toga nista,nakon par dana pojavio mi se iscjesat svijetlo crvenkast,cesto moram u wc,imam osjecaj koda cu dobit svaki cas,bol u ledima,cesti umor.Danas me prilikom setnje uhvatila jaka bol u donjem djelu trbuha.. Tlak mi je inace 110 prije 2 dana kada sam mjerila bio je 160.
Hvala u naprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su vrlo nespecifični i na temelju toge ne može se reći radi li se o trudnoći. Prema navedenom odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana, tako da je šansa za trudnoćom minimalna. Učinite urinokulturu, moguće da se radi o upali mokraćnih puteva. Kontrolirajte tlak jer je vrijednost od 160 povišena, te ukoliko i dalje bude toliki javite se liječniku.

Mk142

Postovani, imala sam spolni odnos sa deckom 6 dana prije nego je trebala zapoceti menstruacija( iako su mi ciklusi nepravilni po izracunu tada nisu trebali biti plodni dani), i to je penetrirao samo par puta( nije bio blizu ejakulacije) nakon cega smo se odlucili da nije pametno bez zastite. Par dana nakon toga smo imali odnos sa kondomom ali je svrsio izvan bez obzira sto je imao kondom. Medutim, sada mi menstruacija kasni 10 dana i strah me jeli moglo doci do trudnoce ovaj prvi put, mozda od preejakulata? Inace imam nepravilne cikluse ali brine me taj jedan put.

kate1993

Poštovani,

U zadnje vrijeme mi je redovita menstruacija, ali danas (srijeda) mi je došla tjedan dana prije očekivanog (sljedeća srijeda bi bilo normalno) te je roze boje. Jučer me ubijao trbuh i jutros sam imala proljev. Nezaštićeni odnos sam imala u subotu navečer mada je u doslovno zadnji čas izvadio i svršio po meni a ne u mene. Po svemu izgleda kao da je implatancijsko krvarenje ali na netu sam pročitala da se ono javlja 6-12 dana nakon začeća. Ako je od tog odnosa do današnjeg krvarenja prošlo nepuna 4 dana da li je moguće da sam ipak trudna te da je to implatancijsko krvarenje a ne tjedan dana uranjela mjesečnica?

Hvala na pomoći,
Katarina

Dinasandro

Postovani! Imala sam menstruaciju 1.11.2017 i do tad je nisam imala trebala sam je dobiti 29.11 al nista od toga vec danas mi je isla doslovna krv dok mokrim jaka krv i SAD se pretvorila u jaku gustu krv dali da se zabrinem ili je menstruacija kasnila 8dana pa je odlucila danas doci ili je nesto drugo u pitanju? Hvala

Mina089

Pozdrav.
Menstruacija mi kasni 8 dana s tim da mi se prije 2 dana pojavio svijetlo smedzi iscjedak ali ponekad i crvenkas.Onda je navecer prestao pa sam mislila da je to pocetak mnzs ali jucer i danas mi se pojavljuje bijel sa sukrvicom.Uz ovo sve i imam jaku bol u u stomaku ali ne u donjem dijelu niti imam ovakvu bol pred mnzmo samo ponekad tijekom ciklusa.Molila bih vas za misljenje.Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mk 142, na taj način nije moglo doći do trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za kate 1993, teoretski postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju. Ono se razlikuje od mjesečnice po tome što je oskudnije i kraće traje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dinasandro, prema navedenom radi se o menstruaciji koja je nastupila kasnije od uobičajenog.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mina089, prema navedenom vjerojatno početak menstruacije. Ukoliko ste imali spolne odnose protekli mjesec u obzir dolazi i implantacijsko krvarenje.

samojaija

Poštovani,

Zanima me, spavao sam s curom, imali smo spolni odnos par puta nezastičeno ali nijednom nisam ejakuirao u nju ali me strah da je ipak malo toga mozda i otislo iako nisam. danas joj je trebala biti dan kad treba dobit menstruaciju ali još nista nije dobila. par puta smo stupili u spolni odnos ali da smo koristili prezervative i nije pukao sve je u redu. to se sve dogadalo tjedan dana prije nego bi trebala dobiti vjerojatno joj malo kasni. Nekoristi nikakve kontrecepcijske pilule i ništa od tog nepije. samo me zanima dali je ona sad trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko u idućih 5 dana ne nastupi menstruacija neka učini test na trudnoću.

fejs123

Da li je moguca trudnoca ako smo moj momak i ja pokusavali imati sex. Sa penisom je usao u vaginu, nije svrsio, bila sam jako mokra, islo je skroz lagano. Da li postoji mogucnost, da tecnost koja je izlazila iz penisa, u jako malim kolicinama, izazove trudnocu? Da ponovim nije bilo ejakulacije. Hvala unaprijed!

danijela1987

Postovani. Menstruaciju sam imala 10.2. ,ciklusi mi traju 23 dana. 19.2 sam bila kod ginekologa i na uzv i rekao je da će ovulacija nastupiti 22. Ili 23.2. Danas sam opet bila kod njega i kaže da vidi nesto koprenasto i da mi je endometrij 11 mm. Menstruaciju bih trebala dobiti 4.ili 5.3. Ali on kaze da po debljini endometrija vjerojatno nece doci do menstruacije ni 5.3 a ni 10.3 da su mi ciklusi idealni po 28.dana. Može li to značiti da se jajna stanica implantira pošto je endometrij tako debeo? Može li to značiti trudnoću?

Plavaptica03

Dobar dan molim Vas za pomoc.
Pila sam 2 mjeseca pilule Lyndinette 25 i ovaj mjesec (veljaca) sam prestala s uzimanjem pilula. Nakon popijenog zadnjg blistera dobila sam uredno mentruaciju 2-3 dana nakon poaljednje tablete.
Mene zanima da li je moguca trudnoca a da sam dobila menstruaciju nakon zadnje popijene tablete ? Da budem malo jasnija: Ako sam ostala trudna dok sam pila pilule jer nelad bih zakasnila sa pilulom sat vemena bi li dobila krvavrenje nakon prestanka pijenja i je li potrebno uraditi test? Trenutno nekad osjecam u maternici cudnu bol i nrkad napuhanost je li to zbog hormona ili? I jos jedno pitanje kada mogu ocekivati iducu mensruaciju? Lp i ispricavam se na dugom postu...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana fejs123, ne postoji mogućnost za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana danijela, takav nalaz ne znači trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Plavaptica, prema navedenom nikako niste mogli zatrudnjeti. Iduća menstruacija bi trebala nastupiti za 28 dana, iako se kod žena koje prekinu sa uzimanjem kontracepcijskih pilula ciklusi mogu poremetiti. Ponekad menstruacija može i izostati.

Plavaptica03

Dobar dan ,opet ja . Dakle,od krvarenja nakon prestanka s pilulam je proslo 18 dana. D li to znaci da bi za 10 dana trebala doc mjesecnica?
Pocelo me brinuti sto me grudi jako bole je li to moguce ? Ovako su me bolile dok sam pila pilule i nije mi jasno zasto m opet bole je li to moguc znak trudnoce ? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija bi trebala doći za 10-ak dana. Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko želite biti sigurni učinite test.