Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Toni121

Poštovani, pozdrav
Naime, imali smo "spolni odnos" sa zaštitom međutim u jednom djelu sam skinuo zastitu te prelazio preko vagine par puta.
Siguran sam da nisam svršio u vaginu, čak ni "himen" nije probijen.
Nakon toga sam penisom preko vagine par puta prelazio ali nikako u nju te svršio na stomak.
Da li postoji mogućnost da se na taj način zatrudni?
takav "Odnos" smo imali prvi put 22.08 i 2.09.
Nakon toga je uslijedila i mens. koja je trebala doći 03.09 ali je dosla 07.09, te je kasnila 4 dana, ali i inače kasni.
Bolovi i sve slično je kao i "običnoj" menstruaciji
Da li je moguća trudnoća?

Da li je uopšteno moguća trudnoća ako nakon toga uslijedi menstruacija?

hval Vam unaprijed

Kikiriki95

Postovani, da li mozete da mi ocitate nalaz spermiograma i da li postoji mogucnost prirodnog zaceca ?

Apstinencija: 6 dana
pH ejalulata: 9
Izgled: uredan
Boja: sivo bijela
Viskoznost: uredna
Likvefakcija: uredna
Aglutinacija: nije prisutna
Volumen: 2,6ml
Ukupan br. U ejakulatu: 54,6 × 10 na 6
Koncentracija u ml: 21 x10 na 6 ml
Ukupna pokretljivost: 48%
Progresivni spermiji: 0%
Neprogresivni spermiji: 48%
Nepokretni: 52%
Morfol. Izgled spermija: normalni 10% ; patoloski: 90%
Leukociti: 12-15 po vidnom polju
Eritrociti: 6-8 po vidnom polju
ASTHENOTERATOZOOSPERMIA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Toni, na način koji ste opisali nije moguća trudnoća. Ukoliko nakon odnosa nastupi menstruacija sigurno se ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, kod Vas je postotak progresivno pokretnih i morfološki normalnih spermija ispod donje referentne vrijednosti. Mogućnost prirodnog začeća je samo teorija.

Kikiriki95

A da li je moguca vjestacka oplodnja ? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, savjetujem da krenete s nekim od postupaka potpomognute oplodnje. Velika je šansa da na taj način dođe do trudnoće. Preporučio bih da učinite urološki pregled. Varikokela, upala prostate, bakterijska infekcija su mogući uzroci lošeg spermiograma. Njihovim liječenjem može se popraviti spermiogram.

Kriss22

Postovani moj decko i ja smo imali odnose 08.09. U toku prvog odnosa on je svrsio u kondom sa strane. Zatim je svoj polni organ obrisao ali nije siguran da li je oprao ruke. Kasnije smo imali jos jedan odnos i isto je svrsio sa strane. Medjutim on se brine da nesto sperme nije ostalo na drugom kondomu i zanima me da li je moguce da na taj nacin zatrudnim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na način koji ste opisali nije moguće da dođe do trudnoće.

SamoPitam

Postovani,
Menstruacija mi kasni vec 12. dan trebala sam dobiti 31.08 . Dvije prije toga su mi kasnile po 2-3 dana. A ona treca prije mi je cak bila uranila 10 dana. Naime 2 dana nakon zavrsetka zadnje imala sam odnos. Prvo je bilo samo vanjsko trljanje partnera sa svojim penisom, eventualno je vrhom usao, a zatim smo nastavili odnos do kraja s kondomom. Od tada nista. Obavila sam test s popodnevnim urinom prije 3 dana i bio je negativan, jutros takoder, no nije bio uspjesan, ali svejedno je bila negativna crtica. Da li postoji mogucnost trudnoce? Inace sam prije par godina imala malu vodenu cistu koja je pukla i hasimoto bez terapije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći. Najvjerojatnije je hormonski disbalans u pitanju. Savjetujem da uradite hormonsku analizu.

SamoPitam

Hvala Vam na odgovoru, htjela bih samo nadodati jeli takoder u mojoj onda situaciji normalno da sam jucer (12.09.) imala na jedan dan prvo crvenkastu pa na kraju dana smeđkastu sluz kada sam "isla provjeriti" dolje? Nije iscjedak i nista ne izlazi iz mene, vec samo na jedan dan je bilo tako dolje kad sam provjeravala prstom?

Ivo Balenović, dr. med.

Sve je to zbog hormonske neravnoteže.

KikicaKiki

Poštovani.. U ponedjeljak 05.11 sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom, no na vrijeme ga je izvadio. Svejedno se bojim da ne dođe do trudnoce. Dal da radim test ili je jos prerano?

KikicaKiki

Zaboravila sam navesti da su mi bili plodni dani

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je za test. Možete ga uraditi 10 ak dana nakon odnosa, iako je najpouzdaniji tek nakon izostale menstruacije (ukoliko je došlo do trudnoće).

Jana91

Postovani,
3 novembra imala sam nezasticeni spolni odnos, partner je ejakulirao van ali ipak nismo koristili zastitu. Od 10 novembra sam pocela da primam terapiju koju mi je doktor prepisao primolut nor 10 dana x2 zato sto imam dijagnozu amenoreja sekundarija, odnosno nemam menstruaciju. Razlog za to kao sto mi je doktor rekao je nepravilna funkcija jajnika. Obzirom da sam 4 dana nakon prekida, tablete dobila (juce kasno uvece) meni i dalje muci pitanje dali je moguca trudnoca?
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće budući da ste nakon terapije dobili menstruaciju.

Kikiriki95

Postovani, interesuje me da li znate kako su se pokazale tablete orthomol fertil plus i da li je stetno konzumirati alkohol uz njih ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Orthomol fertil plus je dijetetski proizvod koji se koristi kod poremećaja fertiliteta kod muškaraca. On sadrži mikronutrijente potrebne z sazrijevanje spermatozoida. Nije mi poznato da li je provedeno istraživanje u smislu poboljšanja fertiliteta kod korisnika preparata. Alkohol je štetan ukoliko se konzumira u velikim dozama, ali nema podataka da bi utjecao na djelovanje navedenog preparata. Umjerene doze ne mogu štetiti.