Da li je moguca trudnoca

Jasmina2504

Postovanje!
Radila sam abortus 18.04.2016 god. Krv mi je tekla duze od 7 dana a menstruacija mi uvijek bude do 5 dana. Doktor mi je dao tablete da pijem i sve je uredu bilo. Sad me zanima moja menstruacija kasni, imala sam spolni odnos nakon tri sedmice, moj decko vodio je racuna o svemu al nismo imali zastitu.
Da li je moguca trudnoca ili menstruacija kasni zbog abortusa? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon prekida trudnoće moguće je kašnjenje menstruacije. No zar vam jedan prekid trudnoće nije bio dovoljno upozorenje da se zaštitite.
Ne razumijem takav pristup svome zdravlju i plodnosti.,

Jasmina2504

Prvi put kad sam zatrudnjela ja i moj decko smo to zeljeli i radovali se djetetu, ali morala sam prekinuti trudnocu radi bioloskih terapija koje primam, doktor mi je rekao da je plod vjerovarno ostecen zbog terapija koje primam, pa sam morala pristati na abortus u 13-toj sedmici trudnoce. Imali smo odnose i prije trudnoce bez zastite i uvijek je pazio. Pa me samo zanimalo da li menstruacija kasni zbog abortusa.
Hvala vam na odgovoru.

dany22

Poštovani!
Zadnju menstruaciju dobila sam 5.5.2016. i trajala mi je 6 dana, inače menstruacije su mi neredovite. Dečko i ja imali smo nezaštićeni spolni odnos za vrijeme menstruacije par puta i on je svršio u mene, te isto tako, 14. i 15. 5. kad je isto svršio u mene. 21. 5. mi se pojavio kao neki svijetlo rozi iscjedak koji je trajao 2 dana i imala sam grčeve. Menstruaciju moram dobit 3. 6. Zanima me dali je moguća trudnoća i kad najranije mogu napraviti test na trudnoću???
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jasmina odgovorio sam vam. Sugeriram UZV da se ustvrdi koji je uzrok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dany trudnoća je svakako moguća, Napravite test u vrijeme očekivane menstruacije, nikako ne prije toga.