da li je moguca trudnoca?

beryy12

Postovanje, menstruaciju sam imala 15.07, seksualni odnos 26.07 bez zastite metodom "prekinutog snosaja" i 11.08 seksualni odnos bez zastite ali nije doslo do ejakulacije, menstruacija je dosla 14.08 i trajala 6 dana, mozda sam paranoicna ali da li je moguce da budem trudna iako je menstruacija dosla, jer se brinem zbog "laznih menstruacija"? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste menstruaciju.

beryy12

Postovanje, izvinjavam se sto ponovo pisem, al sam mnoo zabrinuta, menstruacija je trebala doci 13 ali je nema jos uvijek, 05.08 nisam imala odnos vec samo trljanje spolnih organa gdje je on meni ejakulirao povis zadnjice, medjutim 06.08. smo ponovo isto radili dje on nije ejakulirao i poslije imali odnos sa kondom koji je prekinut i nije doslo do ejakulacije, da li je moguca trudnoca na ovaj nacin, mnogo se brinem zasto mi kasni jer je zadnjih 6 mjeseci bila redovna. unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zašto vam kasni ne znam, no traljanjem nećete zatrudnjeti. O uzrocima izostanka pročitajte prijašnje posteve.

beryy12

hvala na odgovoru, drago mi je da se iskljucuje mogucnost trudnoce, posto me jucer boljele grudi i nabujale su dok danas su postale mekse i ne bole na dodir, jutros se pojavio smedji iscjedak pa sam na internetu nasla da su to siptomi u ranoj trudnoci pa sam se jos vise zabrinula al me vas odgovor smirio, nadam se da ce menstrzacija ubrzo doci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će.