da li je moguća trudnoća

ella89

Poštovani, moja situacija je ovakva: Koristila sam kontracepcijske pilule 5 godina, zadnje 2 godine jazz. Zbog straha da ih predugo koristim prestala sam sa korištenjem 15.8, i dobila sam menstruaciju 19. 8. Trajala je do 24.8, a 25. 8. sam imala nezaštićeni odnos sa prekinutim svršavanjem. Par dana nakon odnosa sam osjetila i još osjećam povremene grčeve u donjem dijelu trbuha a zadnja 2 dana imam gusti bijeli iscjedak. Kolika je vjerojatnost da sam trudna ako je dečku slučajno malo pobjeglo?
Strah me jer nakon korištenja pilula više nisam sigurna kad su mi plodni dani i kad bih trebala očekivati menstruaciju. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, strah je nerealan. Prvo bili ste u neplodnim danima a drugo nije došlo do ejakulacije.

bobi4444

Poštovani, dečka imam već 3 godine i redovito imamo sekusalni odnos, većinom je to nezaštićeni odnos sa prekidom snošaja jer smo stvarno pažljivi i pazimo se. menstruacija mi dolazi svaki 28,30 dan i do sada nisam imala nikakve probleme sa večim kašnjenjem ili nešto... Zadnju mentruaciju imala sam 15.8., trajala je 4 dana (kao i obično), no već par dana osjećam bolove i napetost u grudima, a menstruaciju bi trebala dobiti tek za 10 dana... inače me grudi bole samo par dana prije.. Malo mi je čudno što su me grudi tako rano počele boljeti na dodir. Imam li se razloga brinuti? Ili je to samo predznak pred menstruaciju kao i inače, pa možda dođe ranije nego inače.. Zbog stresa ili nečega..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana normalno je, te će menstruacija vjerovatno uraniti.

mikica199

Poštovani, danas sam bila prvi put kod ginekologa (zbog pocetka koristenja kontracepcijskih pilula), no otkrio mi je cistu iznad desnog jaZadnju menstruaciju sam imala 28.7 i trajala je 5 dana...i kasni mi oko 3 dana.....ginekolog mi je rekao da je normalno da mi menstruacija kasni ako sam isla na putovanje, imala stres, napor ( a sve sam to imala) ...no da skratim, decko i ja imamo vec 7 mjeseci nezasticen spolni odnos, i nikada nije ejakulirao u mene.....a ginekolog mi je rekao da napravimtest, zanima me vase mis
misljenje jesam li trudna? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj je rekao. Vjerovatno menstruacija kasni zbog ciste na jajniku.

bobi4444

Poštovani, pisala sam Vam prije par dana i istaknula sam bolne i napete grudi 10 dana prije menstruacije... Sada je 11. 9., a ja menstruaciju moram dobiti 13.9., moram istaknuti da su grudi bolje nego što su bile, više nisu tako natečene, nego malo osjećam bol kao prije menstruacije. Bradavice na grudima su nešto veće, što nisam skužila prošle cikluse, ili možda previše razbijam glavu i gledam više nego inače na neke stvari jer sam pročitala toliko toga i zabrinuta sam.. Moram istaknuti da imam smeđi iscjedak, već 3 dana osjećam lagane grčeve u trbuhu i moram napomenuti da mi je lice (najviše područje brade, kao što to i obično biva) puno akna.. što se inače i događa prije menstruacije... Kao što sam vam napisala u prethodnom postu zadnju menstruaciju sam imala 15.8 i trajala je 4,5 dana (kao i obično) ovih tjedan dana previše razbijam glavu time, naručena sam kod ginekologa, ali tek za 2 tj.. pa ću porazgovarati s njime o mogućoj kontracepciji jer kada se nešto neobičajno dogodi, uvijek mislim na najgore, iako smo partner i ja 100% oprezni.. ne znam što da učinim, jel da napravim test ili da sačekam menstruaciju još kojih 3 dana jer su mi ciklusi 28-30.. Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju još koji dan.