Da li je moguće da sam ipak trudna?!

ehlulmedine

Zdravo!

Ovako ... Na dan kada trebam da dobijem,jer nisam osjetila bolove koje inace osjecam pred mens., uradila sam test za trudnocu , koji je nazalost bio negativan... Par puta sam imala jake mucnine i povracalo mi se, onda cesto osjecam nesvjesticu.... Vazda mi se spava, i ne obicno brzo gladnim...
Interesuje me, da nisam mozda ranooo uradila testt ???
Punoooo vam hvala ,na vasim odgovorima i strpljivosti s nama ... happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne dođe menstrucija još koji dan ponovite test na trudnoću.

Iustitia89

Poštovani, pisao sam vam i ranije a sad imam jedno možda malo glupo pitanje. Naime, djevojka mi je bila kod ginekologa i on joj je radio ultrazvuk i onda joj je rekao da ponovi test. Sad se mi pitamo zbog čega bi nam to mogao reći? Ona kaže da je bila baš gužva i da joj je samo to rekao i da se avi kad uradi test. MI od prošle njene menstruacije (bila je 28.10) koristimo kondome tako da je nemoguće da je ovaj mjesec zakačila. Takodje, zbog toga sve nekako smo počeli razmišljati da li je ona menstruacija i bila menstruacija, djevojka mi kaže da je samo bila oskudnija a pojavila se tačno na datum kad je trebala a i prije nego što će dobiti taj dan je osjećala one bolove koje su specifične za period prije menstruacije. A sad već sedam dana ima mučnine pa se i zbog toga bojimo...šta vi mislite o ovome??? hvala vam puuunoo!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi svakako test na trudnoću kao što joj je savjetovao ginekolog.

malamare1

Poštovani
Dali je moguće i za vrijeme trudnoće imati menstruaciju? Prošli mjesec menstruaciju sam dobila 14.10 i ovaj mjesec sam dobila 17.11. kasnila je 3 dana. Inače mi nije redovita, uvijek kasni 2-3 dana. Zadnji spolni odnos imala sam 9.11. bez zaštite ali uz prekinuti snošaj. Nisam imala nikakvih simptoma osim jakih bolova u trbuhu (što je uobičajeno jer imam bolnu menstruaciju) Menstruacija mi je trajala 5 dana, tako i inače traje, od 4-6 dana. Dali je moguće da sam trudna??
Hvala unaprijed na odgovoru, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna svakako. Krvarenje u trudnoći nije menstruacija niti ima odlike menstruacije.

???!

Postovani, zeljela bih da se konsultujem s vama naime situacija je sljedeca u prvoj sedmici sam propustila popiti tabletu (yasmin) a dan prije propustene tablete imala sam nezasticen odnos te sam otisla doktorici koja mi je rekla da popijem paket do kraja te ako dobijem dodjem 10. dana od prvog dana menstruacije da provjerimo da li je doslo do trudnoce te da za iduci mjesec napravim pauzu sa tabletama jer ih pijem 2ipo godine... nakon popijenog paketa ja dobijam redovno na dan kada mi i inace dolazi menstruacija biva malo obilnija te 9ti dan dolazim doktorici koja me vodi na ultrazvuk te govori da je sve ok i da iduci mjesec nastavim opet s tabletama... moje pitanje je da li je 100% sigurno da do trudnoce nije doslo s obzirom da je trudnoca na tom ultrazvuku vidjljiva tek nakon 5. sedmice (bar koliko ja znam)dakle da li je dovoljan samo ultrazvuk u ovoj situaciji da bi se utvrdilo da do trudnoce nije doslo? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno je da se ne radi o trudnoći. Vidi se izgled i debljina sluznice te se po tomu donese zaključak.

PeKi

koja je mogucnost da se zatrudni pri analnom snosaju? menstruacija mi je trebala doci jucer, a jos nemam nikakve bolove. imala sam ovulacijsko krvarenje, trajalo je 3 dana, i bilo je osrednje, ni malo ni puno, a zadnji spolni odnos kod kojeg penis uopce nije bio u vagini 9.10. kad mi nisu bili plodni dani...trebam li se brinuti? ili da mirno cekam menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte mirno menstruaciju.

PeKi

pozdrav, evo mene opet. danas je vec 38 dan od menstruacije, kasni vec 9 dana, uradila test prije sat vremena s prvim jutarnjim urinom, negativan. sta da radim? rekli ste mi nek cekam mirno menstruaciju..grudi me malo bole, ponekad imam kratku bol u jajnicima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte menstruaciju kao što sam vam rekao.

bobsy

dakle trebam mišljenje nekog stručnog...
naime zadnju menstruaciju sam imala 5.4., inače su mi ciklusi redoviti (28-30) dana...imala sam nezaštićene spolne odnose više puta u mjesecu...međutim 19. dana ciklusa dobila sam menstruaciju (???), 2 dana prije toga uslijedila je bol u donjem dijelu trbuha, ostali simptomi koje imam inače prije mjesečnice izostali (nateklost grudi, osjetljive bradavice na dodir...)...i to krvarenje je gotovo identično kao i moje prethodne menstruacije, traje evo već 3. dan(pretpostavljam da će mi sutra biti završetak, a inače mi menstruacije tako i traju, 4-5 dana)..iste boje, istog intenziteta krvarenja, fluidnosti i teksture...jel moguće da je to stvarno prava menstruacija uslijedila tako rano (19. dan ciklusa), ili je posrijedi nešto drugo? ili je možda to anovularno krvarenje? nisam baš upućena u ovo drugo.
molim neki odgovor
unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerujem da se radi o menstrualnom krvarenju.

bobsy

Hvala na odgovoru. Jel mi možete još samo reći koji su mogući razlozi da je menstruacija uslijedila tako rano?
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radilo se o disfunkcijskom krvarenju, a uzrok je anovulacija.

bobsy

Znači ovakav oblik krvarenja nije povezan s mogućom trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

mikimiki

Postovani,
Imam dvojbu oko datuma zaceca.naime,trudna sam,zadnje tromjesecje a nikako da saznam kad je tocno doslo do zaceca.ZM je bila 07.10.2013.,trajala oko 5 dana,ciklusi 28 dana,ponekad i par dana ranije je menstruacija dolazila.e sad,spolne odnose sam imala 13. I 14.10. te iza 16.10. kad je iduci put mjes kasnila,nakon tj dana je kucni test za trudnocu bio poz(14.11.) Isla sam ginekologu 18.11. i rekao je da sam trudna nesto manje od mjesec dana.termin je 14.07.2014. Zanima me kad je tocno doslo do zaceca?dal sam mogla ostati trudna i ta 2 dana nakon ZM,tj.13.og ili 14.10.? Hvala

vikii90

Pozdrav! Zadnju menstruaciju sam imala 21.02. , a odnose 7. i 21. marta bez zastite,metodom prekinutog snosaja. Ciklusi su mi vecinom na oko 35-40 dana. Medjutim jos uvjek nisam dobila menstruaciju. Juce, tj nakon mjesec i po uradila sam test (Baby rapid traka) i bio je negativan. Ovo nije prvi put da mi kasni ali uglavnom je kasnilo oko 20-30 dana. Danas je 31 dan od kako mi kasni. Strah me je trudnoce i samo o tome razmisljam. Hvala unapred na odgovoru!

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 22
Naprijed