Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Zrinka_08

Poštovana,
Nezaštićeni spolni odnos sam imala u četvrtak 03.07., znači prije 3 dana. Nisam održavala menstrualni kalendar, ali menstruaciju inače dobijem na samom kraju mjeseca. Ovaj mjesec sam 06.07. primijetila prvo gušći smeđi iscjedak, a nakon toga cijeli dan imam rijetko krvarenje, uz pojačanu potrebu za uriniranjem, nadutost i grčeve u donjem dijelu trbuha. Nemam simptome kao što su osjetljive grudi, mučnina, vrtoglavica ili umor. Nisam uzela pilulu za dan poslije, a sada su već prošla 72 sata. Tek ću u ponedjeljak moći otići u ginekologa. Molim Vas, odgovorite mi zvuči li Vam ovo kao vjerojatan znak moguće trudnoće i koje su efektivne metode djelovanja preventiranja trudnoće osim pilule za dan poslije koja je, koliko sam shvatila, efektivna samo ukoliko se uzme u roku od 72 sata nakon odnosa. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Simptome koje imate su nespecifični te više ukazuju na plodne dane i ovulaciju.

strok21

Poštovani,
radi neredovitih menstruacija sam pocela piti qlaira kontracepcijske tablete prije 2 godine i svaki mjesec nakon toga sam imala normalnu menstruaciju ali ovaj mjesec nista..cak ni pms nisam imala..uz tablete ,svaki put koristimo i kondom i prekinuti snosaj..moze li biti do toga sto sam jednu tabletu propustila jer sam otisla u drugi grad a zaboravila tablete kod kuce ( bila je jedna od tableta koju bih naknadno uzela pa cak i ako bi uzela 2 isti dan - tako pise u uputama ) ili postoji nekakva mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Amer17

Imam odnos sa djevojkom bar 1 u mjesec dana ne praktikujemo cesto, uvijek koristimo zastitu ali prije 11-12 dana smo imali odnos ii htjeli smo da probamo kako je bez kondoma to je trajalo oko 1 minute nije duze, nije doslo do ejakulacije, inace joj mozda dan il dva kasni menstruacija aa sad vec par dana, nema nikakve naznake menstruacije ne bole je grudi, nema mucnine nit ista da li je moguce da je doslo do trudnoce i sta da radimo? Lijepo pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, ne trebate biti zabrinuti.
Pričekajte menstruaciju.

Amer17

Siguran sam da nije bilo ejakulacije, sad nas jos brine ova sluz da li je moguce da zena od toga ostane trudna? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Boundless

Poštovani, pisala sam Vam prije 20ak dana ( imam 25 godina. Nakon četiri godine imala sam ponovno spolni odnos (06.06. i 07.06.). Ako sam dobro izračunala bila sam u plodnim danima. Dečko je svaki puta svršio u mene, ali s kondomom. Krvarila sam prvu večer nakon odnosa jako malo i prestalo je. 10 dana nakon toga dobila sam lagane grčeve u trbuhu i ponovno prokrvarila. Ovo krvarenje trajalo je tri dana i bilo je mnogo manje intenzivno nego mjesečnica, a prethodilo mu je intenzivno bijelo pranje. Inače imam bolne mjesečnice i grčeve u trbuhu, ali ovo krvarenje nije bilo popraćeno time. Grudi su mi poprilično osjetljive. Zadnju mjesečnicu imala sam 22.05. Ciklus mi je do sada uvijek bio stalan (28 dana).
Rekli ste mi sa sačekam mjesečnicu, no ona još nije nastupila.
Imam zakazan pregled kod ginekologa za sljedeći tjedan, ali muči me to da li postoji mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Za sigurnost napravite test.

tina56

Pisala sam Vam vec na prethodnoj stranici i rekli ste mi da nema brige jer nije bilo ejakulacije. Danas sam trebala dobiti menstruaciju. Tjedan dana prije pratili su simptomi PMS-a (bolovi, zudnja za hranom, osjetljive i tvrde grudi). Danas mi se pojavila prvi neka roza-crvena krv ili sluz te nakon sat vremena krv na wc papiru. Zanima me da li je to menstruacija ili nešto drugo? Imala sam prije neki čudan iscjedak koji je pratio neugodan miris, trajao je par dana. Molila bih za vaše mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte za dan dva da nastupi menstuacija.

lela_lost

Postovani,

pijem Diane35 zbog povisenog testosterona od drugog mjeseca ove godine. Zadnja menstruacija bila je 28.09., a iduca bi trebala biti 26.10. Pilule uzimam redovito svaki dan,ali nekada zbog posla ne popijem svaki dan u isto vrijeme (oscilacije manje od 6 sati). Svoj prvi spolni odnos imala sam 12.10. Bez kondoma. Protekli tjedan osjetim bol i natecenost grudi,umor i pospanost. Jesu li to znakovi trudnoce? Je li moguce da zbog neuzimanja pilula u isto vrijeme svaki dan ppilule gube funkciju? Kada je ucinkovito obaviti kucni test trudnoce, nakon izostanka menstruacije ili je moguce i prije saznati jesam li trudna? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne gube funkciju naravno i ne radi se o trudnoći. Smetnje su povezane s uzimanjem Diana.

Doki241

Nisam spolne odnose imala 2 mjeseca,prošla mjesečnica mi je 2-3 dana ranije došla , a sada mi je 29.dan od zadnje dobivene mjesečnice,imala sam većinom ovaj mjesec bijeli iscjedak,uvijek normalno krvavim 5-6 dana i obilno,zanima
Me je li sve u redu zbog tog iscjedka,imam glavobolje u slijepoocnom dijeli glave kao prije menstruacije i bol u grudima happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas.

Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

disibio

decko i ja sad prvi mjesec radimo na bebi...zadnju mengu sam imala 16.12..kasni mi 5 dana..grudi su mi tvrde i narasle su te me bole..jucer i prekjucer sam imalako male grcice u trbuhu..jel moguca trudnoca ili da se ne nadam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća. Napravite test na trudnoću.

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 22
Naprijed