Da li je moguće da sam ipak trudna?!

LeahM52

Poštovani, hvala vam puno na odgovoru. U zadnja dva dana se međutim pojavio skroz svijetli iscjedak kojeg je bilo jučer pri odlasku na wc i ujutro sam vidjela još na gaćicama. Je li to normalna pojava nakon menstruacije ili se trebam zabrinuti? Planiram ponoviti test u utorak ujutro da prođe još vremena...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

xD

Poštovani, brine me situacija...taj odnos sam imala prije mjesec i po ... bila sam u plodnim danima...i bez zaštite smo ali nije ejakulirao u mene...23.07.sam dobila i nije bilo bolova u stomaku i nije puno "curio"... što nije kao obično jer se inače ne mogu pomjeriti od bolova...prije 3-4 dana sam se počela osjećati čudno...vidjela koji su simptomi i shvatila da se skoro sve poklapa...uradila sam test za trudnoću koji nije pokazao ništa...pa sam mislila da uradim još jedan ... ili da prvo sačekam ...jer bih trebala dobiti sljedeću mengu 21.08....postoje li šanse za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći ali možete ponoviti test.

Marina26

Poštovani,bila sam Vam pisala u vezi antibiotika i yaz tocnije klavibel bid-a i yaza te ste rekli da normalno trosit i jedne i druge. To je bilo na samom pocetku blistera,sada sam na kranu blistera ostalo mi je jos 5 djelotovornih i 4 placebo i doktorica mi je prepisala azimed 500 mg ( 3 dana po jedna tableta). Posto mi je rekla da je to sumamed ili tako nesto zanima me da li sam zasticena ili trebam dodatnu zastitu i naravno koliko dugo ? Oba antibiotika sam dobila zbog grla. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita je potrebna tijekom uzimanja ovog antibiotika.

tinchyy94

Postovani,
Imala sam rizicni odnos 17-og dana u ciklusu.ciklus mi je izmedu 26 i 28 dana. Naime, imam bolne grudi kao da cu dobiti. Jučer je trebala uslijediti menstruacija, ali još nista. Trebam li se zabrinuti? Hvala

Sumskajagodica

Postovani doktore,
Poslednju menstruaciju sam imala od 27.07-31.07,a 4.08 nisam imala odnos sa momkom samo peting,ali je on ejakulirao po mom stomaku a ja sam se kasnije obrisala maramicom i istom tom maramicom sam se obrisala dole.Par dana nakon toga sam osetila bolove u donjem delu stomaka i dva dana sam imala roze iscedak,a probadanje u dnu stomaka osecam jos uvek par puta na dan.Zanima me da li sam mozda trudna?Pomozite molim vas u panici sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sumskajagodica, mislim da niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinchy prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o mogućnosti trudnoće.

Sumskajagodica

Kolika je verovatnoca da nisam trudna? Svaki mesec redovno dobijem,tada nisam bila u plodnim danima po mojoj racunici...kolike su sanse da se zatrudni na taj nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo male.

Marina26

Zahvaljujem se na odogovoru. No,doktorica me je skinula sa antibitoika odma nakon prve tablete jer sam tri sata nakon sto sam popila azimed dobila proljev u kojem se nalazila krv i sluz. To se sve dogodilo prije nego sto sam popila yaz ( proljev sam.imala dva-tri puta od 3 sata popodne do 7 sati navece a yaz pije u pola 10 navece. Doktorica mi je rekla da pijem indijski caj no proljev se nije ponovio. Posto sam na kranu blisetaa (21.tableta) do kada trebam biti zasticena ?

Marina26

Kada sam napisala zasicena mislila sam dodatno.

tinchyy94

Danas je uslijedilo krvarenje, mogu li isključiti trudnoću? LP!

nnnatica

Postovani,

Ciklusi su mi redovni svako 30 dana. Prosli mjesec dobila sam 25og. Odnose sam imala 10og, ovog mjeseca , bez zastore al' pazili smo. Naime imali smo odnose 2 puta zaredom bez zastite, pa me zanima dal je moguca trudnoca, jer na nekim forumima citam da je moguce da dio sperme ostane nakon prvog odnosa. Pitam jer sam 2 dana nakon odnosa osjetila jaku bol u grudima , kao pred menstruaciju samo nesto intenzivniju, sto me cudi jer nikad me ne zabole grudi toliko rano obicno 4-5 dana prije. Takodje zadnjih 4 dana osjecam kao neki pritisak u jajnicima. Cekam mentruaciju al' zanima me dal' se mozda moze raditi o trudnoci ? Hvala.

mala15

Nevina sam i nikad nisam ni imala pokusaj odnosa, no nedavno me momak prstenjacio, a prethodno se dirao po penisu koji je bio vlazan. Ja ne znam je li to bila sperma. Menstruacija mi je trebala doci 15.8. i zna mi cesto kasniti, medutim ja vec 2-3 dana imam neko smede krvarenje, koje nije stalno nego samo malo u malim kolicinama. Postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina do kraja ovog blistera.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinchy vjerovatno da ako se radi o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natica trudnoća je moguća ali vrlo su male šanse za to.