Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Maja0991

Poštovani,koliko je pouzdano napraviti test za trudnoću 3,4 dana prije očekivane menstruacije? Računajući da je do oplodnje recimo došlo krajem drugog,početkom trećeg mjeseca. Dali je taj vremenski period dovoljan za pokazivanje hCg-a u mokraći? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Majo, ako test napravite par dana prije očekivane menstruacije, rezultat će vam biti dvojben.
Savjetujem da test napravite u vrijeme očekivane menstruacije, ili još bolje nakon dan-dva kašnjenja.

Majica880

napravila sam test , sa primastickom i testna linija se pojavila vrlo tanka i jedva vidljiva , napravila sam i drugi test taj je bio negativan.....
Sta to znaci ? Je mozda ima razlike u kvaliteti ? Posto je primastick 50 kn, a ovaj drugi (zaboravila sam mu ime) 30....

Imam sve naznake kao da cu svaki cas dobit stvari,jesam li trudna ?

TihanaZagreb8

Pa dani ciklusa mi variraju.....Od 28-33 dana.....Pretprosli mjesec mjesecnicu sam dobila na 28. , a prosli na 33. dan.
Znaci ako racunam da sam ovaj mjesec trebala dobiti 28. dan , tada mi menstruacija kasni 7 dana, ako racunam da sam trebala dobit 33. onda mi je danas drugi dan kako kasni.
Znaci vi mislite da nisam trudna ? Iako se na prvom testu pojavila ta jako slabo izrazena crtica, a drugi (clearblue) je bio negativan....
Dali mi mozda stvari mogu kasnit zbog opterecenja trudnocom, od 28. dana kako sam trebala dobit mjesecnicu stalno mi je u glavi ajme sta ako sam trudna ?
Imam sve predsimptome mjesecnice, kao da bi svaki cas mogla dobiti (pojacani bijelkasti iscijedak, bolne grudi, bol u trbuhu),dali mi mozda kasnjenje mjesecnice mogu izazvati vaginalete koje sam koristila prosli tjedan 3 noci za redom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Majo mislim da niste trudna. Odgovorio sam vam u prijašnjem postu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Tihana mislim da niste trudna.

Maja0991

Poštovani, dobila sam danas, uranila mi je 2 dana. Zanima me, koliko je normalno da grudi bole tokom menstruacije? Čitam da bol nestane njezinim dolaskom,no mene i dalje jednako bole,ništa manje. Također imam menstrualne grčeve. Pitam jer se bojim lažne menstruacije. Ne znam kako da je prepoznam. Intenzitet je sada slab (valjda zbog toga jer je tek prvi dan).

Maja0991

Oprostite, imam jos jedno pitanje, može li se vaditi beta hcg za vrijeme bilo kakvog krvarenja (mislim bez obzira na to bilo ono pravo ili lažno) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o menstrualnom krvarenju. Ne brinite.

andrea1990

Poštovanje,
koristila sam 2 i pol godine Yaz pilule. Zadnjih 6 mjeseci počela sam osjećati nuspojave te sam popila zadnji blister i prestala ih piti. Menstruaciju sam dobila početkom trećeg mjeseca, danas je već 19.4. Imala sam spolne odnose, ali bili smo jako pažljivi i moj partner je bio na pregledu gdje je ustanovljeno da ima mali broj spermija i da su spori tako da sumnjam da su uspijeli nekako doći do mene s obzirom da nije svršavao u mene. Čitala sam da je normalna pojava da menstruacija kasni nakon uzimanja pilula, međutim ja imam bolne bradavice i još uvijek čekam,pa me zanima da li bolne bradavice nešto pokazuju s obzirom da me nikada prije nisu boljele pa čak ni kada sam trebala dobiti?Koliko može trajati do dolaska menstruacije? Bila bi vam zahvalna na odgovoru.

Maja0991

Poštovani, dobila sam 16.,dva dana ranije,danas je 19.i ja već nemam menstruaciju... danas uopće nista vise... inače mi traje 4-6 dana. Bila je normalnog intenziteta. Sto bi trebala uraditi? sad
Hvala Vam...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Maja, menstruacija je bila i to je to. Ne znam što bi još trebalo napraviti.
Mislim da ste dosta znatiželjna, i dosta neinformirana, te vam predlažem da si nađete dobrog ginekologa koji će se malo pozabaviti vašim problemima, te vas svajetovat.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dosta česta je post pill amenoreja. Prvo, za početak isključite trudnoću, a zatim možete pričekati još nekoliko dana ako je test na trudnoću negativan.
Bolne bradavice idu u sliku PMS-a , dakle ako je suditi po njima trebali bi uskoro dobiti menstruaciju.

tweety18

Oprostite imala sam odnos s partnerom dan ili 2 prije nego sto sam trebala dobit menstruaciju,Imali smo kondom cijelo vrijeme i svrsio je dok je bio u meni s kondomom,poslije ga je izvadio van i nismo imali nikakav kontakt,oprao se i sve.Inace su mi menstruacije neregularne,ali ovaj put mi se pocelo mokriti non stop,ne jedem puno,kasni mi vec 10 dana grudi su mi narasle,zelja za sexom porasla,smrsala sam naglo.Ima li ikakve mogucnosti da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći. Da sigurno isključite trudnoću, napravite test.

tweety18

Hvala vam.Inace mi menstruacije znaju bit i po 40-50 dana razmaka,razmisljam o pocetku koristenja pilula.Mislite da ipak nisam trudna,naime nemam mucnine,niti umor,nemogu spavat bas (poremetio mi se san ima 10 dana a i pod stresom sam),dojke me ne bole i nemam promjenu boje na njima samo su se povecale.Imam i problem s time sto se znam preopteretit mogucom trudnocom.Trenutno imam bijeli isjedak onako ljepljiv.....zadnja menstruacija mi je kasnila 18 dana ciklus je trajao 44 dana 45 sam dobila tj. dobila sam 11.3 s time da je trajala 6 dana,a odnos smo imali 8. ili 9. 4 !Sada evo jos nisam dobila.Da idem po test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj isključite trudnoću.

jelena.LL

Postovani Molim vas da mi odgovrite, na moje pitanje. Zadnju menstroaciju sam od prilike imala oko 8 marta, ljubav smo vodili oko 17 marta. Meni je menstroacija kasnila ja sam kupila test koji je bio pozitivan, prije 10 dana sam otisla kod dr koja me je pregledala na ultrazvuku i rekla da nevidi nista osim zadebljanja maternice, koje je bilo 15 mm
Izvadili su mi krvi i beta hcg je bila 699, zakazali su mi termin za jednu sedmicu.Nakon sedmicu dana su me ponovo pregledali i ponovo je sve bilo maleno. ponovo su mi vadili krv beta je sad pokazala 6100, i zakazan je termin za 2 dana to jest danas. Jutros kad sam bila dr kaze e sad se mora vidjeti i mora srce kucati, kao beta je povisena, kad je pogledao ultrazvuk, rekao je kao nevidi se nista plod nije uredu osim sto je maternica 19 mm, odma je rekao da moram na kiretazu, bez vadjenja krvi bez utvrdijvanja da nije vanmatericna trudnoca. htio je odma da kiretazu obavi ali ja sam ostavila do sledeceg ponedeljka. Molim vas za vase misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste mi napisali prvu i osnovnu stvar da li vam je doktorica rekla da se radi o trudnoći u maternici?
Ako je trudnoća u maternici i ako se ne vidi plod, s obzirom na amenoreju, svakako bi se plod trebao već prikazati.
U potpunosti se slažem sa mišljenjem vaše doktorice, i trebat će napraviti evakuaciju materišta.

cura jedna

Postovani..jako sam zabrinutaa..kasni mi menstruacija 5 dana inace dobivam svakih 30 dana ali mi je uvijek neredovitaa..imala sam spolne odnose i koristim metodu prekinuti snosaj...imam bol u stomaku nekada i bolne grudi ko i kada trebam dobiti ali nisam jos i imam bijeli iscjedak..dali sam trudna?odgovorite mi molim vas..hvala