Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala15 ne postoji.

bubamara2003

Poštovani,
zadnja mjesečnica je bila 20.11.2016. Mene zanima može li test na trudnoću biti negativan ukoliko je napravljen 18.01.2017.
Rodila sam pred 3 godine i od tada mi je ciklus 32-38 dana, ali mi je prije poroda znalo biti i do 60 dana... zadnja dva dana imam bolove u križima i donjem dijelu trbuha posebno u lijevom dijelu...
Naručena sam kod ginekologice za dva tjedna pa me zanima da li je moguće da sam trudna.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

Saricnatasa

Poštovani , imala sam odnose 9.8 dobila sam menstruaciju redovno 20.8 , u periodu izmedju 20.8 do dana danasnjeg nisam imala seksualne odnose , menstruacija ipak kasni , da li postoji mogućnost da sam trudna ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je 20.8. bila prava menstruacija, ne postoji mogućnost trudnoće.

Misic336

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila od 14.11. do 20.11. imala sam nezasticeni spolni odnos 26.11. nije ejakulirao u mene ali smo vise puta bez da ga je oprao, prije tjedan dana sam imala osjecaj kao da sam trudna(znam osjecaj jer sam se tako osjecala i prosle godine kada sam bila trudna), a prije dva dana me bolio trbuh kao pred menstruaciju, prema aplikaciji danas sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam, dali je moguce da sam trudna? Dali da kupim test ili da jos pricekam?

Misic336

Jos sam zaboravila reci, imam bijeli vodenasti iscjedak..

Misic336

I jos sam zaboravila reci imam bijeli vodenasti iscjedak.. i pijem antibiotik klavocin

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam test na trudnoću. Učinite ga s prvim jutarnjim urinom.

dell12345

Postovani,
Imao sam odnose sa djevojkom prvi put joj je bio,ja imam seksualnog iskustva dakle prvi put je njoj spolni organ nije skroz usao u nju svega nekoliko cm i bilo je dovoljno za pucanje himena,nisam koristio zastitu na spolnom organu mi je bila prozirna tekucina kao sto sam citao to je sekret? i svaki put kad bih usao u nju obrisao bih ga..prekinuli smo jer je pocela krvariti i tu smo stali strah je uhvatio dakle ejakulacije nije bilo.. Ona je malo prepadnuta sta kako prvi put da li ce ostati trudna i slicno..Bolova nema nikakvih samo ju je previse strah i kaze da je citala po forumima dosta i kao ima neki zuckasti iscjedak mali sta bi to moglo biti ? Menstruacija prosli mjesec 26.11. a odnos smo imali 5.12. i nije bilo ejakulacije kao sto sam vec objasnio..Ako mi mozete pomoci reci sta je u pitanju.Oprostite ako sam bio previse prost..
Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

dell12345

Postovani doktore pisao sam vam post iznad gore vezano za zuckasti iscjedak..Djevojka je to imala bila je preplasena trudnoce da nece biti sta sada taj zuckasti iscjedak ima ponekada a treba da dobije za par dana tacnije 23. Razmislja da ide ginekologu na pregled sta vi preporucujete ako moze mala pomoc da date savjet neki.
Lijep pozdrav hvala vam unaprijed na odgovoru

njuska55

Postovani,
Imam pitanje u vezi mogucnosti trudnoce. Do prije mjesec i pol dana sa pila Lyndinette 20 zbog kontracepcije. Posto su mi se pojavile ucestale glavobolje morala sam prestati s uzkmanjem. Danas sam imala spolni odnos bez zastite, ali nije bilo ejakulacije u rodnicu. Danas mi je deveti dan ciklusa. Postoji li sasma za trudnocu, iako navodim ejakulacije nije bilo u rodnicu, spolni odnos je trajao nekih 6-7 min. Trebam li uzeti pilulu za dan poslije?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za dell, žućkasti iscjedak je moguć uslijed upale.Ponekad, uslijed pada imuniteta porastu gljivice i/ili bakterije koje normalno nastanjuju rodnicu te izazovu upalu. Savjetujem pregled jer se jedino tako može ustanoviti o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za njuska55, 9. dan ciklusa spada u neplodne dane, a budući da nije bilo niti ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće.

njuska55

Postovani dr.,
Hvala vam na odgovoru. Malo sam uplasena zbog zoga sto sam pila kontracepcijeske pilule do prije mjesec i pol pa sam cula da je mogucnost za trudnocu veca nakon uzimanja pilula (veca plodnost). A odnos je ipak bio nezasticen, desetak min prije ejakuliranja je penis izvadjen iz rodnice.

njuska55

Ispravak, desetak sekundi* prije ejakulacije je penis izvadjen iz rodnice. Osjecam da me boli povremeno lijevi jajnik pa se bojim malo da bi moglo doci do oplodnje zbog predejakulata

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon uzimanja pilula plodnost ne dolazi do povećane plodnosti. U predejakulatu nema spermatozoida, a pošto nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

njuska55

Postovani dr.,
Javljam se kao dodatak na prethodni upit.
Jucer mi je bio deseti dan ciklusa te sam cijeli dan osjecala bol u lijevoj strani trbuha u predjelu jajnika. Vaginalna sluz nije bila prisutna uopce. Dakle samo povremena bol u jajniku, nekih dan i pol. Napominjem da sam prije mjesec dana prestala pit kontracepcijske pilule. Posto sam imala odnos bez zastite, ali s ejakulacijom van rodnice bojim se da su to bili plodni dani koji su nastupili nesto ranije. Da li je moguce da plodni dani nastupe vec deseti dan ili je bol u jajniku samo nagovjestaj da prethodi ovulacija? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u uredno 28-dnevnom ciklusu ovulacija nastupa 14. dana. Tijekom ovulacije moguća je bol u jajniku. Teoretski postoji mogućnost i ranije ovulacije. Da bi se ovulacija dokazala potreban je ultrazvučni pregled i određivanje razine progesterona u krvi. Na temelju simptoma kao što je bol u predjelu jajnika ne može se zaključiti da li je došlo do ovulacije. Pošto u Vašem slučaju nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.