Da li je moguće da sam trudna?

Natashag

Pozdrav, jučer sam izgubila nevinost sa svojim dečkom. Koristili smo kondome, iskoristili smo ih 5, mijenjali smo kada god bi posumnjali da nešto nije u redu I 5 smo ih promijenili (durex extra safe i classic). Na kraju smo provjeravali i nijedan nije pukao. Bio mi je 2. dan plodnog razdoblja. Prvi put smo iskoristili 3 kondoma i doživjela sam orgazam, a on je tek nakon par minuta oralnog. Odmorili smo se otišli očistit, obukli se i opet smo nakon 25-30 minuta, tada već nije siguran je li svršio u mene jer je imao osjećaj kao pred orgazam ali ne zna je li svršio.. Također nismo baš sigurni da li je stavljao prste u mene nakon što je sebe dirao.. Mislim da svaka djevojka nakon prvog odnosa misli da je trudna, ali opet brinem se. Kolika je vjerovatnoća da sam trudna? Nakon koliko otprilike bi mogla biti sigurna u to da li sam ili ne? Da li trebam osjećati neke promjene sada kada sam izgubila nevinost? Osjećam samo kao da su mi grudi veće ali to mi se i prije dešavalo I malo mi se povraćalo ali mislim da je to jer nisam jela danas puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne bi trebali osjećati nikakve promjene nakon odnosa. Prema svemu navedenom šanse za trudnoću su male. Pitanje je da li ste odnos imali u vrijeme plodnih ili neplodnih dana. Ukoliko imate redovne 28 dnevne cikluse, plodni dani su vam od 11. do 17. dana ciklusa. Siguran znak da nije došlo do trudnoće je menstruacija.

Natashag

Nemam baš redovan ciklus, a zadnju sam imala 9.4. A prije toga 8.3.. kako sam računala plodno razdoblje mi počinje 22.-23., nisam sigurna ssd koliko je to tačno, a odnos sam imala 24.4. Da li trebam da se brinem? Hvala vam na odgovoru

Mr.Dziggy

Poštovani, imao sam odnos sa djevojkom i nismo zasticivali. Nisam doživio orgazam u njoj ali smo cijeli čin ponvaljali, pa me zanima da li je mogućnost da zatrudni velika? Prve dvije noći nisam brisao svoj penis kada sam ponovo imao odnos sa djevojkom ostale odnose je sam kada smi ponovo imali sex. Hvala unaprijed na odgovoru

zabrinutam55

Postovani,
Odnos sam imala 17.3, nesto kasnije nakon toga malo prije menstruacije sam dobila smedi iscjedak i neko blago krvarenje i po mojoj procjeni menstruacija mi je kasnila jedno 4 dana iako mi ciklusi nisu redoviti,taj dan sam napravila test i bio je negativan al kao da se uzasno malo odcrtavala i druga crta zbog toga sam odmah napravila jos jedan i bio je negativan. 18.4 sam isla kod ginekologice, napravila mi je ultrazvuk i rekla da nije trudnoca, ali mene uzasno brine onaj prvi test iako se to jedva vidjelo, dali ima razloga za brigu po vama? Naposlijetku mi je dosla mjesecnica ali je trajala puno krace nego inace. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Natashag,
imali ste odnos u vrijeme plodnih dana i ukoliko se niste zaštitili postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Mr.Dziggy,
iako mala, mogućnost trudnoće postoji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zabrinutam55,
prema svemu navedenom nemate razloga za brigu. Ne radi se o trudnoći.