da li sam trudna???

suncica k

imala sam odnos u plodnim danima ,ot toga je proslo 10 dana,imam blage mucnice.povisenu temperaturu.koristila sam test 10 dana pre sljedece ocekivane menstruacije pokazao je da nisam trudna,ali na njemu pise da se koristi dan posle ocekivane menstruacije a ne 10 dana prije i ujutro a ja sam posljepodne,dali je moguce da sam trudna bez obzira na rezultat testa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana test na trudnoću nije vjerodostojan u vrijeme kad ste ga vi napravili.
Dakle ako vam kasni menstruacija tek tada možete napraviti test.
Svakako šamsa za trudnoćom je dosta velika.

tteak

Postovani imam sindrom policisticnih jajnika i ciklus mi uopce nije redovan. Ali zadnjih nekoliko mjeseci pocela sam redovnije dobivati menstruaciju. Po potrebi sam koristila Dabrostone koje mi je propisivao ginekolog. Zadnju menstruaciju sam imala 17.5. i bila je obilna i trajala je 6 dana. Imam redovne spolne odnose ,decko i ja ne koristimo zastitu. U 6. mjesecu nisam imala menstruaciju a nismo se uopce pazili tijekom spolnih odnosa. Prva tri dana sedmog mjeseca pojavile su mi se smedje gotovo crne mrlje na gacicama. 4.7 sam imala lagano krvarenje jedanput i nakon toga dva dana opet crne mrlje. Zadnja 4-5 dana imam mucnine tijekom cijelog dana i povracala sam nekoliko puta.
Svakih 5 minuta moram u wc jer mi se uzasno pisa. Pusim cigarete vise od dvije godine a sada mi je muka od njih. Po internetu sam svasta citala ali zanima me vase misljenje. Test jos nisam radila i da li mi mozete reci da li bi ga trebala uopce raditi i ako da kada je pravo vrijeme za to?
Unaprijed zahvaljujem. Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno, napravite test. Trudnoća je moguća.

tteak

Postovani ,i dalje mi je muka i neobicno se osjecam. Test jos nisam radila ali namjeravam. Jos uvijek cesto mokrim a danas mi se opet pojavilo malo smedjeg iscjetka a zatim svijetlo rozi iscjedak. Zanima me sta to znaci? Jos jedna stvar stalno osjecam neki umor. Kakvi simptomi su to?
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo napravite test na trudnoću prvo. Onda možemo dalje.

tteak

Poštovani ,radila sam test na trudnoću Unitest i bio je negativan. I dalje imam sve gore navedene simptome. Molim za vaš savjet. Je li moguće da je test pokazao pogrešno? Trebam li otići doktoru obiteljske medicine ili što?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Javite se liječniku opće medicine.