da li sam trudna?

Tea

Poštovani,
I samoj mi se čini nevjerojatno da ovo pišem.Imam 19 godina.Redovite spolne odnose imam već 5 mjeseci i ne koristim kontraceptive,osim kondoma. Međutim,partner i ja se ponekad oslanjamo i na prekinuti snošaj.Menstruacija mi kasni tjedan dana što mi se čini neuobičajeno obzirom da u zadnjih 5 mjeseci nikad nije kasnila više od dva dana. Prošli sam tjedan imala jaču upalu mjehura,ali nisam pila nikakve antibiotike.Zanima me može li to utjecati na izostanak ili kašnjenje menstruacije.Osim toga,grudi me bole kao i prije svake menstruacije,a imam i normalan iscjedak.Da li sam mozda trudna ili je stvar u necem drugom?

jp064

Pozdrav, imala sam prvi odnos sa dečkom 30. 04, bio je zasticen, to je ujedno bio poslednji dan menge.
Poslednji odnos bio je 12.05, također zastićen, ali posle toga sam osjetila peckanje koje se osjeca sa vrjemena na vrjeme, mengu sam tribala dobiti 23.05, još uvjek nisam, inače imam redovitu menstruaciju i pred dobijanje imam bolne i nabrekle grudi, a sada nemam te simptome. Treba li da brinem u vezi trudnoće? Koji je uzrok kašnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

jp64 ne znam koji uzrok kašnjenja. prema opisanom trudnoća kao uzrok je malo vjerovatna.
Od ostalih uzroka, stres, pcos, cista, upala, izostanaka ovulavcije, problemi sa štitnjačom, naglo debljanje, mršavljenje, promjena mjesta boravka i sl.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tea, ako imate nezaštićene odnose ponekad i neiskusni ste, kasni vam menstruacija, za početak napravite test.
Prema iznesenom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.
O ostalim uzorcima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Ne znam sta

Dakle, od pocetka ove godine ciklusi mi traju 32/34 dana. Zadnju mjesecnicu sam imala 22.4-28.4. 29.4 sam pokusala imati odnos sa deckom(naravno sa kondomom) medjutim zbog mojih bolova nismo. Imali smo oralni seks I prstenjacio me. 6.5 sam bila naga sa deckom, nismo imali odnos. Imali smo oralni seks I prstenjacio me. Kada je ejakulirao, to je uradio meni kod grudi Umoze li se desiti da je kap predejakulata neekako dosla do mog vanjskog spolovila te rezultiralo trudnocom?) Medjutim, u subotu 7.5 sam primjetila par tockica krvi I prestalo. A 8.5 I 9.5 imam smedji iscjedak, I potreban je ulozak. Strah me od tada. Isla sam dokrici i uradila je pregled i dala mi antibiotike da pijem 5 dana po 1 i duphston 2x1 10 dana. Prestalo je to krvarenje nakon 2 daana uzimanja duphstona. ZAdnju tabletu popila 20og navecer. I prokrvarila sam kao menstr 24 i to je bilo to. Jucer 25. sam citav dan krvarila i imala sam kao one blage bolove u stomaku. MEdjujtim danas nemaaa nistaa. Krv je bila gustaa i tamno crvena. Moze li to biti lazna menga, te da se ustv radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zasigurno se ne radi o trudnoći. Savjetujem vam edukaciju.