Da li sam trudna ?

AndjeoBezKrila

Postovani doktore,
Jos sam nevina medjutim 13.11.-noc nakon dana ovulacije sam imala intiman odnos sa momkom,on je svojim polnim organom dodirivao moj..Isto se ponovilo 23.11.s tim sto smo intenzivnije pokusavali..On nije ejakulirao medjutim meni menga kasni 2 dana.Da li je moguce da je presemena tecnost mogla da uradi posao iako sam nevina?Kolike su sanse da sam trudna?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća sigurno nije uzrok kašnjenja menstruacije. Educirajte se.

malimis2

Postovani!
Prije dva dana sam imala nezasticen odnos sa svoji deckom..bili smo uvjereni da nije ejakulirao u mene, i nisam nista osjetila. Nakon nekog vremena otisla sam na wc i na gacimama je bilo neceg bijeloga. Kolika je sansa da sam trudna? Sto uciniti? Menstruaciju trebam dobiti za 6dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz ili iscjedak iz rodnice. AKo nije bilo ejakulacije neće ni doći do trudnoće prema opisanoj situaciji.

malimis2

Ako za svaki slucaj zelim popiti tabletu za dan poslije,odnosno tri do pet dana poslije, trebam li recept ili mogu na slobodno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U Hrvatskoj se prodaje bez recepta.

Suzanabg11

Poštovani, pre dve godine sam rodila devojčicu zdravu krupnu. Prva mens je dobijena 5 mes nakon porođaja. U međuvremenu su mi bile tačne gotovo u dan do ove. Možda je jedna bila sa zakašnjenjem od 2-3 dana. Trebala sam dobiti 21.nov to bi mi bio 28-i dan. A danas je 1 decembar i meni je i dalje sa izostankom. Uradila sam dva testa oba su negativna. Al imam osećaj bola s vremena na vreme u stomaku i krstima kao da ću dobiti, a i grudi me bole ali se bol u njima smanjuje. Bila sam prehlađena početkom meseca a i moja ćerkica pa smo i loše spavale. Molim Vas reci te mi imam li razloga za brigu da sam u drugom stanju. Kao i da li bi mi ukazalo testom na vanmaterucnu trudnocu? Hvala Vam puno. Jako sam zabrinuta jer zaista nisam planirala još uvek drugo dete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Da je i vanmaternična trudnoća beta bi bio pozitivan.
Pričekajte menstruaciju još koji dan.

Suzanabg11

Izvinite što sam dosadna, nekada sam imala vrlo neredovne cikluse i nisam nikada znala kada ću dobiti. Dal postoji šansa da mi se vraća na staro. Pre dva meseca sam bila jako malokrvna ne znam dal i to može uticati na kašnjenje. I recite mi do koliko dana mogu da čekam da se ne zabrinem da sa mnom nešto nije u redu. Bila sam na ginekoloskom pregledu pre 2 meseca i sve je bilo u redu. Inace sam zadnja dva meseca večito pod nekim stresovima pa ne znam dal sve to može uticati. Izvinite i hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i stres, i cista i pcos i svi ostali uzroci.

Ive123321

Bok, zadnju menstruaciju sam imala 19.11 znaci ovih dana su mi plodni dani i ovulacija, imala sam nezaštićen spolni odnos gdje je decko ejakulirao van mene, nakon toga obrisao te smo ponovo nastavili, popila sam eva1 tabletu za dan poslje ali ona vrijedi jedino prije ovulacije a ja mislim da sam zakasnila s njome, sto mi je činiti, kolike su sanse da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su minimalne, jer nije bilo direktne ejakulacije niti u jednom odnosu.

miccmicc

Postovani,
sinoc sam imala odnos u kojem je pukao kondom nakon svrsavanja, nakon cca 12h sam popila ellaone tabletu. Ciklusi su mi uredni i pocetak zadnje menstracije je bio 22.11. sto bi znacilo da sam sada u ovulaciji. zanima me dali mogu popiti i escapelle posto je do ovulacije naj.vj doslo te dali ju mogu popiti s obzirom da sam jucer popila ellaone tabletu. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzeli ste Ellaone i ne treba vam ništa drugo.

Zizi7

Postovani,
Naime sinoc sam imala nezasticeni odnos s deckom pri kojem je on ejakulirao u mene
Mene zanima kolika je sansa za trudnocom posto mi je jucer bio prvi dan menstruacije
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti neće doći do trudnoće. Menstruacija predstavlja u tom slučaju neplodne dane.

Ne znam sta

Doktore kasni mi menstruacija, karakteristicno je to da ja ovaj mjesec i nemam napuhane grudi i nemam bolova u grudima. Ovaj mjesec sam koristila vaginalete zbog zutog obilnog iscjedka. Zadnjih para dana osjetim bolove u jajniku i stomak zna biti napuhan. Odnos nisam imala, peting takodjer. Mogu li znati zasto mi kasni?

Suknjica

Postovanje. Prije 5 dana sam imala jake bolove u predjellu jajnika , to je bilo pred menstruaciju, uradila sam UZ ali kod doktora opce prakse i rekao je da vidi nesto kao cistu, ali moze biti i vanmatericna trudnoca. Dan poslije sam dobila menstruaciju ( prije 4 dana nego sto trebam) krvarenje je bilo 6 dana kao i uvijek. Bolova nemam toliko nekada me u par intervala zaboli ali je bol podnosljiva, da naglasim lijevi jajnik mi je malo uvecan., Mene zanima da li treba da se zabrinem i da li je to znak v.m.oplodnje, I da li mogu cekati 2 dana od zavrsene mentruacije pa da odem ginekologu. Unaprijed hvala. Ne znam kako dr.postaviti pitanje jer sam nova na ovome. Hvala na razumijevanju

Postovani
Imam 20 godina. Zadnju menstruaciju sam imala 30.11. Dobivala sam skoro svako 30 dana. Od 9 mjeseca sam skinula 14-15 kg. Sada imam 60 kg.
Pijem za dorucak i veceru herbalife uz medjuobrok jabuka i banana kojih jedem puno, a iz prehrane sam izbacila kruh, slatkise i sokove. Svaki dan treniram sat vremena.
A radila sam u 3 testa za trudnocu sva tri su bila negativna. Imam bolove u dojnjem djelu stomaka, ispod prsa, i u dojnjem djelu ledja. A kad nesto pojedem crijeva mi dosta rade.
Dosta prdim podrigujem a sad sam i stucala. Imala sam cak Prije tjedan dana stolicu pomjesanu s malo krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta, pročitajte u prijašnjim postevima moguće uzroke kašnjenja menstruacije.