Da li sam trudna?

Stejsii18

Poštovani, htjela sam postaviti jedno glupo pitanju jer ludim od neznanja..
Ja i decko smo upraznjavali peting, nevina sam, medjutim doslo je do trljanja spolovila bez odjece.. Sad me zanima je li moguce zatrudniti ako je doslo do ejakulacije par minuta kasnije i kada se javlja predejakulat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite. Pročitajte topis o predejakulatu.

trava

Pozdrav, molim Vas za hitan odgovor. Uzasno se bojim. Imam nepunih 17 godina. U vezi sam 13 mjeseci i tek sam 3 puta spavala sa deckom. Prvi put je bilo sve u redu. Drugi put spavali smo 5.1. i treci put 6.1.2016.,nakon zavrsetka mjesecnice koja je trajala od 31.12. do 4.1. Iskreno do sada nisam pratila cikluse ali redovito dobivam mjesecnicu. Spolni odnos je svaki put bio zasticen (kondom) i uz to je decko izvadio prije no sto je svrsio, medutim trenutno ovuliram (ljepljiva sluz i slicno) i osjecam neko probadanje u donjem dijelu i imam vjetrove. Da napomenem dirao me prstima. Bojim se da se nije sto desilo. Odgovorite, molim Vas.

trava

Poštovani, šaljem još jednu poruku jer umirem od neznanja. Molim Vas da sto prije odgovorite. Oprostite na smetnji..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanoj situaciji neće doći do trudnoće. Smetnje koje imate rezultat su ovulacije.

trava

Hvala, nadam se da je tako!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mrvka

Postovani dr,
Izvinite ako dosadjujem nisam sigurna da li moje poruke stizu. Trudna sam.Poslednji ciklus mi je bio 2.11.Ciklusi su redovni na 30 dana. Imala sam odnose 10.11. sa kondomom do kraja i 19.11. bez zastite. Kolika je verovatnoca da sam istala trudna 10.11.
Hvala na odgovoru i jos jednom se izvinjavam ukoliko vam stoze vise mojih mailova.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos od 10.11. ako je bio uz zaštitu, dakle nije bio rizičan je manje vjerovatan da je tada došlo do oplodnje.

trava

Postovani, javljam Vam se jer osjecam pomalo bolne grudi i trbuh me zna zaboljeti u donjem dijelu, a da Vam ne pricam koliko se brzo uspijem izivcirat u posljednjih par dana. Imam lagani bijeli iscjedak bez mirisa. Mjesecnica bi, prema svemu sudeci, trebala doci za 3-4 dana pa me zanima jesam li u PMS-u ili sam nedaj Boze trudna? U odnose nisam stupala jos od kada sam Vam se javila prosli put. Puno bi mi znacio Vas odgovor jer jos uvijek strahujem..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam u prijašnjim postevima.

J0903

Poštovani,

Poslednja menstruacija mi je završila 24. Aprila.
Posle toga, tačnije 27.aprila, sa dečkom sam otisla u banju. Te noći kupali smo se u bazenu, oboje nagi. Imali smo strastveni peting, dodirivao je svojim polnim organom moj polni organ... dok sam sedela u njegovom krilu ejakulirao je dva puta. Sto znaci u blizini vagine.
Da li postoji mogucnost da sam trudna?
Da napomenem.. nevina sam. Menstruacija inace redovna, ciklus od 30-35 dana. Trebala sam dobiti 20.maja ali kasni mi. Osecam bolove u predelu jajnika vec par dana, ali menstruacije nema jos uvek. Mnogo sam zabrinuta. Prvi put se ovako nesto desava.
Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

inanah

Poštovani zadnja menstruacija mi je bila 21.5 od tada sam imala ne zaštićene odnose s muzem ali sam pila pilule ali sam isto pila duphaston zbog čestih menstruacija grudi su mi natekle i imam vodenastom iscjedak dali je moguće da sam trudna

bobmarley1950

Bok, zadnja mjesecnica je bila 22.05. a spolni odnos 30.5. tj zadnji dan no bez ejakulacije. Kolike su sanse za trudnocu? grudi me lagano bole, vene su izrazenije na njima, jucer sam imala pritisak u trbuhu al mjesecnice nema, inace dode na 28-29 dana. Bazalna temperatura je 36.3°C no napipala sam cerviks i on je kao spusten, malo tvrdi i ima otvor a na prstu mi je ostala gusta bijela sluz koja se brzo osusila, ne znam kakav je cerviks prije mjesecnice a kakav je u trudnoci pa vas molim da mi pojasnite, hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inanah uzimali ste pilule i duphaston zajedno??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bobmarley pusite cerviks i pipanje istog. To nema nikakve veze niti se prema tome procjenjuje moguća trudnoća.
Ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće.

satic12

Postovanje,
nova sam na forumu jer imam par pitanja.
inace imam redovne menstruacije, svaki 8. Ili 9. u mjesecu. Medjutim, dan nakon zavrsetka pretposljednje menstruacije 14.5. imala sam peting sa muskarcem. svrsio je po mom polnom organu, a i da naglasim to da sam nevina jos uvijek. Posljednja menstruacija mi je kasnila i dobila sam je tek 18. Ovog mjeseca. Nije bila kao inace i trajala je krace jedan do dva dana. Zadnji dan menstruacije je bio juce i danas sam primijetila smedji iscjedak malo neugodnog mirisa. Nisam radila test na trudnocu ali me zanima da li je trudnoca moguca. Inace imala sam sve Simptome pms-a kao i inace. Hvala unaprijed

annchy.992

Poštovani, prije otprilike mjesec dana sam pala, na mramorne ploče, i jako zadnjicom i leđima lupila, udarila se baš. I pomalo me bolio stomak, leđa, glava, i dva dana sam pila brufen. I onda je bilo bolje, nije bilo potrebe. Liječniku se nisam javljala. Zadnju menstruaciju sam imala 05. 05. 2016. i trajala je 5-6 dana, kao i obično, ali to je bilo prije pada. Test sam radila 17. 06. 2016. i bio je negativan, s tim da sam ga radila uvečer. Nikada mi nije kasnilo ovoliko, u braku sam. I čak bi i voljela da je trudnoća u pitanju, ali nisam baš sigurna, ako je test negativan. Možete li mi reći Vaše mišljenje, da li može ovoliko vremenski kasniti zbog pada koji se desio (nije to bila visina, na zadnjoj stepenici mi se izmaknu noge, i samo tako lupim)? Da li treba da idem svome doktoru, ili nema razloga za brigu? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Satic prema opisanom ne radi se o trudnoći.