Da li sam trudna?

Nateee93

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 22 jula. 28 jula sam imala zasticeni odnos sa deckom, posle cega je on svrsio po mom stomaku. Pa me zanima da li mogu ostati trudna ako se sperma slegla do vagine? Da li je tako nesto uopste moguce? Danas sam dobila menstruaciju cak i dan ranije os predvidjene, ali je malo cudne boje. Od svih navedenih simptoma trudnoce nisam imala nijedan, sem bolova u zeludcu, jako se plasim da nisam trudna. Molim Vas da mi odgovorite, hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobili ste menstruaciju. Trudnoća nije moguća.

sonjajo12

Zdravo. Imala sam prvi odnos sa momkom prvog juna.Moja prosla menstruacija je bila 01. maja. Poprilicno sam sigurna da je dan kad smo imali odnos bio neplodan dan. Prva dva odnosa smo imali sa kondomom a nakon toga jedan kratak(2 sekunde) bez. Ipak bili su neplodni dani. Menstruacija je prema kalendaru predvidjena za danas 03.05 medjutim nisam jos dobila. Znam da je rano jos za brigu, ali da li ima potrebe da ipak popijem tabletu za "dan posle" posto znam da je ucinkovita 72 h? Brine me trudnoca mada postoje znakovi menstruscije i dalje sam zabrinuta jer zelim da budem sto posto sigurna. Hvala unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe za tabletom.