Da li sam trudna?

mirkamirka

Koristim yasmin već skoro 10 godina. Zadnja normalna menstruacija bila je 15.02., redovita je uz yasmin. Proše dvije menzis prilično tamne boje. Zadnji ciklus izgubila sam zadnju pilulu iz pakovanja - trebala sam je popiti 12.3. Pročitala sam upute o propuštenoj tableti u trećem tjednu i odlučila nastaviti s novim pakiranjem nakon 5-6 dana. Istog dana krećem uzimati Klavocin radi upale korijena zuba (smanjuje li učinak kontraceptiva?).
13.3. je bio odnos bez zaštite, prije toga još 1.3. Dva dana nakon zadnjeg odnosa - 15.3. u uobičajeno vrijeme dobijem čudnu menstruaciju - svijetlo crvenu, oskudnu, sluzavu.. kao nikada. Više tragova krvi na toalet papiru, nego ulošku. 16.3. čitav dan imam proljev. 17.3. proljev smiren, oskudno krvarenje i dalje, počinjem s novim pakiranjem... imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam bude kasnila menstruacija.

Kruska.

dragi doktore, zadnju menstruaciju sam imala 19.02. nakon toga sam imala zasticene odnose s momkom. jednom smo u vrijeme plodnih dana imali odnos bez zastite ali nije ejakulirao niti je bio blizu toga. menstruaciju nisam dobila, iako imam blage bolove u jajnicima kao i bolove u krstima. ovaj mjesec sam se preselila u drugu drzavu, kao i pocela raditi te sam bila pod stresom. zanima li me da li su ovo simptomi trudnoce ili menstruacije? trebam li uraditi test za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test no prema opisanom se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

zadnju menstruaciju sam imala 22.1.2015. trajala je 6 dana. ciklusi su neredoviti, zadnji je trajao 42 dana.spolni odnose sam imala 31.1.2015. i 15.2.2015. međutim 16.2.2015. primjetila sam blago krvarenje koje je trajalo 7 dana. ne znam što je to pa me zanima je li moguće da sam trudna ili nešto drugo jer menstruaciju još nisam dobila. simptome trudnoće ne primjećujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na neredovitost menstruacija šansa za trudnoćom postoji. Napravite test.

zahvaljujem

mmkoli

Spavala sam sa dečkom prvi put prije 3 tjedna,nezaštićeno. On nije uspio ući do kraja,ali je svršio izvan,znači ne u mene. Mjesečnica mi nije uvijek redovita i obično imam bolan pms i mjesečnicu. Imam sve simptome pms-a,bolne grudi (osjetljive i ispupčene bradavice),bol u donjem dijelu trbuha,ali i gubitak teka i malenu mučninu(možda sam i počela izmišljati simptome). Ali mjesečnica nikako da dođe. Prošli mjesec sam ju dobila 14.2. 17.3. sam napravila test koji je negativan. U zadnje vrijeme sam pod stresom zbog te neželjene trudnoće i još nekih stvari. Mogu li trudnoću ukloniti kao razlog kašnjenja ili da napravim još jedan test? Hvala

Marijance21

Poštovani doktore,
Imam neredovite cikluse koji variraju od 28-38 dana,nekada i više. Danas je već 43 dan. Radila sam 2 clear blue compact testa za trudnoću i oba su negativna,zadnji je bio prije 3 dana. Nisam radila sa prvim urinom s obzirom da mi je ljekarnik rekao da mogu u bilo koje doba dana. Da napomenem pod velikim sam stresom na poslu, prvi mi je posao i medicinska sam sestra koja asistira pa se nemojte čuditi što vas zdravstveni djelatnik pita. Ginekologica me naručila za 2 tjedna na pregled ali s obzirom da sam nestrpljiva odlučila sam vas pitati za savjet. Da li je moguće da mi je izostala ovulacija ili me testovi lažu? happy Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mkoli ne treba više test. Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijance ne radi se o trudnoći. Okolnosti koje navodite mogu uzrokovati kašnjenje menstruacije.

MDK124

Poštovani

Imam 18 god i menstruacija mi kasni od 19.3. ..znaci vec oko 4-5 dana..odnose sa sa momkom imala uvijek sa zastitom a i ako je bez zastite nikad nije svrsio u mene, mimo toga vec u jednom drugoj temi sam napisala da sam prije neki dan pocela osjecati simptome kao da cu da dobijem ali jos nista..stomak me jos ne boli kao kad trebam da dobijem..povremeno i jako jako kratko, ali danas kad sam bila na wc-u stavila sam prst u vaginu i osjetila da sa ujutrasnje strane stomaka da je jako tvrdo i nateceno zaobljeno..i jako sam se uplašila...sta bi to moglo da bude? i da li postoji sansa da sam trudna i da li da ocekujem menstruaciju???? molim vas pomozite

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je vrat maternice. Ako vam kasni menstruacija napravite test na trudnoću.

Sandra123

Pozdrav postovani,molim vas za iskreno strucno misljenje.Prosli mjesec menstruacija mi je kasnial 4 dana, dobila sam 31 dan, a inace dobijam svakih 27 dana,dobila sam datuma 18 marta.To jutro 18 marta sam uradila test na trudnocu (jer je kasnila i jos nisam bila dobila) i bio je negativan, i onda sam dobila mesntruaciju nakon 4 sata tek .Mestracija je trajala 6 dana,prva dva dana solidno je islo,a ostala 4 skroz slabo jedva malo.Da li je moguce da je test bio neispravan jer sam ga radila tog jutra kad sam dobila,nakon par sati menstruaciju?I bitno je napomenuti da sam 5 dana prije nego sto cu uraditi taj test radila jos jedan koji je bio negativan takodje.Sad mi je 20 dan cekam menstruaciju,vec 5 dana imam pojacano bijelo pranje.Neobicno.Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, ne radi se o trudnoći.

wekyca22

naime radimo na bebi vec jako dugo i cesto imamo odnose i ovaj mj odnosno juce sam dobila menstruaciju ali je svijetlo roze boje i nesto jako malo,a imam malu vodenu cistu na desnom jajniku i nemam ugrusaka ko inace..a menstruacije su mi 32 dana i kako da znam kad su mi plodni dani,i da grudi me bole al ne tako jako..dal postoji mogucnost da sam ipak trudna..?hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

luda_20

Dobar dan!

Zadnja menstruacija mi je bila 17.6.2015. do 21.6.2015. Većinom mi ciklus traje 31 dan. Od 25.6. do 28.6. sam imala spolne odnose bez kondoma i dva puta je dečko svršio u mene, a za treći put nismo sigurni. Kada smo skužili da je svršio odmah sam otišla na wc. Postoji li mogućnost trudnoće?

Hvala!

NaIva2

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 11.-14.5. Ciklusi su mi redoviti zadnjih godinu dana (znači dobijem menstruaciju 28-29 dan ciklusa i traje 4 dana). Imala sam spolni odnos sa dečkom 27.5. prvi put smo koristili zaštitu (kondom) i on je svršio dok je bio u meni ali u kondom (nismo gledali dali je pukao). Nakon toga on je mokrio i obrisao svoje spolovilo. Kasnije su nam spolovila bila u doticaju ali nije došlo do spolnog odnosa. Sljedeću menstruaciju trebam dobiti za 9 dana (9.7.) i koliko sam računala spolni odnos sam imala kad su mi bili plodni dani. E sada, ja već dva dana osjećam bol u donjem dijelu trbuha, ne stalnu al javi se često (inače me trbuh boli samo 2-3 dana prije menstruacije) i danas osjećam nekakvu slabost i mučninu. Dali je moguće da sam trudna? Hvala unaprijed na odgovoru! Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luda šansa za trudnoćom je velika.

Nazad
1 ... 72 73 74 75 76 77 ... 99
Naprijed