Da li sam trudna?

Makiii.

17.12. Sam dobila menstruaciju a 31. 12., 01.01. I 02.01. Sam imala odnose a od kontracepcije smo koristili kondom i prekinut snosaj. Narednu menstruaciju sam dobila 17.01. (Inace dobijam na 30-35 dan ciklusa). Nemam obilne i bolne menstuacije i samo prvi dan me boli stomak, ova menstruacija mi je bila oskudnija nego inace ali sam imala bol u stomaku prvi dan kao i uvek. Kada mi je menstruaija stala stomak je nastavio da me boli. To nije ostar bol nego vise tup koji se javlja pre same menstruacije. Vec 3 dana me tako boli i procitala sam na internetu da posoji mogucnost da se takve oskudne menstruacije dobiju kada postoji mogucnost trudnoce. Ja smatram da kontracepcija koja je koristena nije nikako mogla da uzrokuje trudnocu i sinoc sam uradila test na trudnocu (baby rapid trake) i negativan je. Zanima me da li treba da se javim ginekologu, da li postoji mogucnost da je trudnoca u pitanju ili da mi kazete sta bi to moglo da bude? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako prema opisanoj situaciji.

Makiii.

Doktore opet se ja javljam. Bila sam danas kod ginekologa i radjen mi je ultrazvuk i utvrdjeno je da postoji slobodna tecnost. Doktorica mi je rekla da je moguce da mi je pukla vodena cista pa da zbo toga postoji ta tecnost. Ali ni sama nije bila sigurna p mi je rekla da se javim za dve nedelje. Stomak me i dalje boli (kao pred menstruaciju), nemam bas neki apetit i muka mi je kad pritisnem stomak. Zaboravila sam u prethodnom odgovoru da napisem da imam 21. Godinu i sa sam spolno aktivna tek od pre 4 meseca. Ako mozete da mi kazete sta ta tecnost znaci i jel postoji neki razlog zbog kog se ona tu nalazi pored mogucnosti da je pukla cista?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu i ako vam je doktorica tako rekla nema razloga da sumnjate. Postupite tako kao što vam je rekla.

Idili

Poštovani, prije 2 mjeseca operirala sam cistu veliku na jajniku i sa time je sve okej, samo što mi menstruacija ne dolazi na vrijeme, jedan mjesec za 41 dan, drugi za 30 itd. Ovako, zanima me, prije 5 dana imala sam spolni odnos s kondomom, nismo provjeravali, ali mislimo da nije puknuo, sada nakon 5 dana trebala sam dobiti menstruaciju i tad bi dosla nakon 33 dana, nisam se puno nadala jer inace dode između 31 i 41 dan. međutim, 33. dana ciklusa navečer sam otišla na wc obavila malu nuždu i na papiru vidjela razrijeđenu svijetlu krv, na gacicama ništa, i tako nekoliko puta na gacicama nista, ali nakon mokrenja i mokraća onako svijetlo krvavo malo, preplašila sam se jer sad nisam sigurna da li imam razlog za brigu, ili je to jednostavno taj prvi dan menstruacije? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o o početku menstruacije prema opisanom.

malacuricaaa

Poštovani doktore.. želila bih Vas zamoliti da mi odgovorite što prije na moje pitanje koje je pomalo i čudno. Naime, prije 14 dana, sam bila sa dečkom, nismo imali spolni odnos, nego onako mazili smo se, on je jednom svršio, i ponovo smo nastavili da se mazimo, trljali smo se jedno o drugo.. Imam nekakve čudne osjećaje u stomaku, mučninu, pa sad ne znam da li je to razlog za brigu... Unaprijed hvala na Vašem odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne budite paranoični.

Idili

nije bio prvi dan menstruacija, nego jaka upala mjehura, mokrila sam krv, međutim, nadam se uskoro menstruaciji, i prema opisanom nije moguća trudnoća ? mislim nije tako lagano ostati u drugom stanju, ali ipak uvijek postoji briga u nama?
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći prema opisanom postu.

Sandra123

Mentruacija mi traje 28 dana, 27 zavisi.
14 dana mi se lucio sekret bijele boje. 15 dan nista, a 15 dan sam imala nezasticen seksualni odnos. Momak je ejakulirao van mene,ali je prije nego sto smo poceli sa sexom se nesto tokom predigre ljepljivo, bezbojno, bez ukusa razvlacilo sa njegogog penisa. Prema svemu opisanom da li mi je ovulacija bila kad je bio bijeli sekret ili? I kolika je mogucnost da sam trudna? Pozdrav. Zahvaljujem vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako nije bilo ejakulacije.

Ally1989

Poštovani doktore;

Trebala bih samo Vaše mišljenje da znam da li da se čemu nadam.
Moj ciklus inače traje 30-32 dana no ovaj mjesec mi je sve bilo čudno... Zadnjih par mjeseci menstruaciju dobivam svakog 14-tog u mjesecu, ali ovaj mjesec je došla 6-tog i trajala je svega 4 dana (inače traje 6-7 dana) i puno manje je bilo nego obično-inace su dosta obilne.
U zadnjih par dana osjećam slabu mučninu i noć stop moram na wc kao da sam popila hektolitre tekućine, te sam u zadnje vrijeme dosta gladna... Druge simptome nemam.
Nisam imala mira i večeras sam napravila test, pokazao mi je pozitivno.
Da li da se čemu nadam ili je moguće da je test krivo pokazao , jer me zbunjuje ta menstruacija koja je bila skroz čudna.
Puno Vam hvala na odgovoru.

mantilbeli

Postovani, juce je decko nakon mazenja(nije bilo pentracije) svrsio u svoju ruku, koju je obrisao krpom. Nakon toga smo oboje obukli gacice. Nekih 20 minuta posle toga sam ga oralno zadovoljavala, osetila sam u ustima neku tecnost. A posle toga je prelazio penisom po vagini i jednom ili dva puta je vrh penisa bio na ulazu u vaginu ali pentracije nije bilo nikakve. Da li postoji mogucnost trudnoce? I da li mi preporucujete da koristim hitnu kontracepciju? Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ally ako je test pozitivan, i krvarenje nije bilo nalik menstrualnom, moguće je da se radi o implantaciji.
Sugeriram kontrolni test na trudnoću za 2 dana ili još bolje beta HCG iz krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mantibeli ne radi se o mogućnosti trudnoće u vašem slučaju.

mantilbeli

Postovani, hvala na odgovoru. Imam samo jos jedno pitanje, danas sam primetila na donjem vesu nesto kao smedji iscedak. Inace poslednja men.se zavrsila 12.02.. Da li to moze biti nesto sto ukazuje na eventualnu trudnocu?

lepota

Pozdrav zanima me da li sam trudna uvek sam imala neredovne menstruacije i sad mi kasni 7dana a i imala sam sa deckom odnose bez zastite ali pre nego
Da svrsi izvadio je i svrsio na mene a ne u unutra,uradila sam test i pokazalo mi je jedna crvena i druga providna jedva se vidi a vec nekoliko dana imam sve simptome pms nadutost stomaka bolove u ledja i teske grudi ali me sad ne bolu toliko,imam prehladu najverovatniju upalu jajnika molim vas pomozite mi da znam sta moze da bude u pitanju...jako sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mantibeli, vjerovatno se radi o periovulacijskom iscjetku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lepota ponovite test sutra. Ako je druga crta također pozitivna javite se svom ginekologu na pregled.

Nazad
1 ... 77 78 79 80 81 82 ... 99
Naprijed