Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće .

zabrinuta34

Poštovani,
u 1. mjesecu ove godine rodila sam carskim rezom. Prošli tjedan sam bila na gin pregledu ali dr. mi nije radila UZV nego samo klasičan gin pregled. Zanima me da li bez UZVa ginekologica može znati ako je trudnoća u pitanju. Bojim se trudnoće jer imam nekakve simptome a prošlo je tek 6 mj od carskog reza. Ona je rekla da je sve u redu pa se sad pitam da li sam možda trudna a da ona to nije primjetila po pregledu?! Niti jednom kod odnosa muž nije ejakulirao u mene ali sam čitala da je svejedno moguiće zatrudnit i bez ejakulacije u mene. Još uvijek dojim i nisam još dobila mjesečnicu pa se brinem... Napravila sam test i negativan je. Ali osjetim nekakve bolove jajnika i kao da trebam dobiti stvari ali to traje već 15-ak dana i ništa još od mjesečnice.
Hvala unaprijed i lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je trudnoća jako mala nije moguće bez UZV pregleda. No da je posumnjala u trudnoću napravila bi vam UZV.
AKo je test negativan ne radi se o trudnoći.

zabrinuta34

Puno hvala na odgovoru, napravila sam još jednom test i negativan je opet. Sada sam na miru...Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Malamala00

Postovani, imam pitanje jako se bojim da sam trudna molim vas da mi u sto kracem roku odgovorite znaci imala sam menstruaciju 4.6 traje mi oko 5,6 dana do sljedece od prilike bude 28,29 dana spavala sam sa deckom i zanima me dali sam mogla ostati trudna ako nije eakulirao u mene jer smo procitali na forumu da se moze kao prije eakulacije izaci malo sperme i ostati trudna stvarno sam se uplasila molim vas da mi pojasnite hvala unaprijed

Zemy174

Poštovani,prošla mjesečnica mi je trajala od 28.lipnja pa do 3./4. srpnja. Inace ciklus varira od 25 pa preko 32 pa jednom cak i do 47 dana. Trebala sam ju dobiti 29.srpnja, sto znaci da kasni vec 7 dana. A u 7.mj sam imala dva zastićena spolna odnosa i provjeravali smo svako malo (kondom nije pukao,niti je bila kakva rupica ili slicno), pa me zanima jel moguce da sam trudna? Tj kolike su sanse za to?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malamala, ako ste zadnju menstruaciju imali 4.6 dakle od toga je prošlo dva mjeseca, svakako napravite test.
Moguća je trudnoća od predejakulata.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zemy ako ste sigurni u zaštitu onda se ne trebate brinuti oko moguće trudnoće.

Jastuk24

Dobar dan imam jedno pitanje naime imao sam puno odnosa sa djevojkom no sve su bili zastoceni odnosi 1.8 dva puta 2.8 jednom i 4.8 tri puta svaki puta smo koristili kondom od pocetka do kraja prije pentracije izvadio bih spolni organ iz nje i obavio to izvan nje i u kondom nakon toga skinuo bih ga i otisao do kupaone napunio vodom da vidim dali negdje pusta i niti jedan kondom nije pustao onda je trebala dobiti menstruaciju 7.8 i do jos nije dobila bole ju sise i prekjucer su poceli bolovi u trbuhu ali kaze da ju boli boli pa prestane i tako svaki dan samo se trajanje bolova povecava no i umrla joj je baka pa jeli mogice da kasni zbog stresa unaprijed hvala na odgovoru

Vanja1230

Dobar dan. Imam jedno pitanje. Imam već 5 meseci unazad nezaštićene odnose sa dečkom. Pa tako smo i sada imali, naravno da tokom njih dolazi do izlučivanja predsemene tečnosti, ali striktno pazimo, dakle ne ejakulira u meni. Do sada me to nije plašilo, međutim, kada sam ovog meseca trebala da dobijem (inače mi nije ustaljena menstruacija, dobijam je na 26, 7, 8 dana) nisam dobila a prošlo je već 33 dana. Imam bolove u grudima, ali blage, koje inače imam svaki put kada treba da dobijem. Nikakve simptome trudnoće nemam, ali se plašim da se kroz predsemenu tečnost nešto nije zakačilo. Ne znam da li na sve to utiče promena klime, tačnije bila sam na letovanju, ili stres koji me je pratio par dana na letovanju. Takođe, sada ne mogu da spavam od stresa, ne želim dete, i nadam se da mi možete pomoći. Da li da čekam još ili zakažem pregled kod ginekologa?

Danielaa_h

Postovani,

Imala sam odnose skoro svakodnevno od moje poslednje menstruacije, bez zastite, prekinut snosaj. Dobila sam tacno na vreme, ali mi je krajalo samo 4 dana i nije bilo obilno kao inace. Radila sam test kad mi je prestalo i bio je negativan. Jel test onda bio tacan ? Mozda ima nekih drugih problema ? Posto sam primetila da sam dosta suva tokom odnosa, i to predstavlja i problem zbog 'bolova', neprijatnosti tokom odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jastuk, ne radi se o trudnoći kao mogućem uzroku kašnjenja menstruacije. Ne trebate brinuti, dobit će uskoro menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanja odgovorio sam vam.

Meeedi

Postovani, imala sam odnose sa momkom tokom plodnih dana i ovulacije, bez zastite, ali smo pazili, sad mi menstruacija kasni 5 dana iako je uvijek redovna, radila sam test koji se pokazao kao negativan, povremeno imam simptome kao da menstruacija dolazi kao sto su bolovi u ledjima i donjem dijelu stomaka ali nista. Odnose smo imali dok smo bili na moru, dali je moguce da kasni zbog promjene klime i okoline ili je moguce da test nije pokazao ispravno i da sam trudna? Hvala Vam

123maja

pozdrav,
koristim trinovum vec duze vrijeme. Zadnja tbl bila je 11,8. menstruacija je bila 14,08-18,08.
Nisam nastavila piti trinovum. Jučer 24,8 bio je odnos s svrsavanjem unutra. S obrirom da ne zelim trudnoću popila sam danas ujutro 3 tbl trinovuma iz zadnjeg tjedna. ( tbl za dan poslije nisam). Dali je ipak moguća trudnoća unatoć tome ili ne. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medi ako je test negativan ne radi se o trudnoći. Navedeni uzroci mogu biti uzrokom kašnjenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

123maja moguća je. Trebali ste uzeti Escapele ili Elaone tbl .

123maja

Hvala vam na odgovoru. Nakon koliko dana se moze napraviti test za trudnocu nakon nezasticenog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 15 dana.

Nazad
1 ... 82 83 84 85 86 87 ... 99
Naprijed