Da li sam trudna?

Taki25

Pozdrav!

Imam pitanje muz i ja pokusavamo dobiti drugo dijete,sa prvim nismo imali problema odmah sam zatrudnila,a sa drugim jos pokusavamo e sad ovako zadnju mjesecnicu sam imala 22.07(trebala sam dobiti 26.07)znaci dosla je 4 dana ranije sto mi je cudno jer uvijek dobijem na vrijeme bez ikakvih kasnjenja i nikad mi nije ranije dosla,trebala sam dobiti 19.08 medjutim kasnila je 7 dana imam vrtoglavice,bolne grudi,manta mi se i osjecam bolove u donjem djelu leda,danas se pojavila i lagana mucnina,uglavnom na pregled sam narucena tek 16.09.danas sam pocela krvariti i zanima me dali je moguce da ipak nisam trudna?nego da sam ipak dobila? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da imate menstruaciju i da niste trudna.

Zvonchica90

Postovani, kasni mi vec nedelju dana.. prvi dan kad sam trebala da dobijem jako me boleo stomak kao da treba da dobijem popila sam i lek za bolove medjutim evo vec nedelju dana ni kap krvi..u sredini ciklusa pojavljivao mi se braonkast iscedak i to par dana al jako malo na gacice.. imam cesto bolove u ledjima..pospana sam.. koje su sanse da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa dakako postoji: Napravite test čim prije.

Jacaxxx

Postovani,

Zanima me da li sam trudna, imam napuhan stomak zadnjih sedmica, to bi bio 4 mjesec od zadnjeg odnosa.. dobijam menstruaciju redovno, a test na trudnocu je bio negativan s tim da nije radjen prvim jutarnjim urinom i radjen je posle menzesa.. da li postoji sansa za trudnocom?

Anabelle36

Postovani. Bila bih Vam jako zahvalna kad bi odvojili malo vremena da mi odgovorite. Znaci, imala sam spolni odnos bez zastite 17.9. Inace ciklus mi nije redovit,neka dodje 35 dana od pocetka zadnje menstruacije nekad vise dana..vec sam Vam pisala jednom kada mi je dosao ciklus nakon 44 dana dva mjeseca zaredom no nije se radilo o trudnoci. Samo da napomenem ovo ljeto sam imala situaciju da sam dobila oko 30.6. a iduci put tek polovicom osmog mjeseca. Dakle ovako, spavala sam s momkom 17.9. i dobila menstruaciju 21.9. Tu dakle je sumnjam na trudnocu..to je bio drugi put naime da spavamo bez zastite i to tri puta u razmaku od sat vremena..on kada zavrsi se obrise maramicama i to je sve..nakon sat vremena opet odnos i tako jos jedanput. Takav isti odnos sam imala i 1.10. sve na isti nacin. Sljedeci put kad smo spavali je bio 22.10. Znaci po mom neredovitom ciklusu sam trebala dobiti menstruaciju oko 30.10. najdalje..danas je 7.11. i ja je jos nisam dobila.. neznam odrediti kad su plodni dani..momak kaze da nema sanse za trudnocu jer nemam simptoma..niti mi je mucnina niti povracam niti sam bas umorna..ali me zabrinjava sto je danas 48. dan od pocetka prosle mjesecnice i puno se brinem..naime imala sam par jako stresnih dana u zadnje vrijeme pa se nekako tjesim da je izostanak zbog stresa..ali nikad mi nije ovoliko kasnilo i uopce ne osjecam bol kao da cu dobiti a inace je uvijek osjecam..nebih vas tlaca da mogu napraviti test ali trenutno ga nisam u stanju napravit zbog par privatnih stvari koje me sprjecavaju..molim Vas da mi odgovorite da li sam trudna po vasem misljenju ili ako povezujete moje stanje s ikakvim poremecajem..takodjer cesto osjecam pokretanje u desnom jajniku pa neznam jesu li u pitanji ciste..zahvaljujem unaprijed.

maki510

Poštovani,
pisala sam i juce i rekli ste da uradim test. Uradila sam ga i negativan je. Zadnja menstruacija je bila 7.10....a sad je nema po mom racunu vec 7dana. U medjuvremenu sam imala vise puta odnos koji se uvijek zavrsi prekinutim snosajem. Osjecam se naduvano, idem cesto na wc i otvorio mi se apetit abnormalno. Uz sve to pojavile su mi se gljivice na ulazu u rodnicu, ali to mi nije prvi put. Da li da ponovim test na trudnocu i kada?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jaca niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabelle prema opisanom ne mogu znati da li ste trudna. Jedino test može znati. Mladi ste neiskusni imate odnose bez zaštite. Dovoljan razlog da posumnjate.

Fico2727

Pozdrav!

Imala sam odnos sa dečkom oko ponoći 30. na 31. oktobar, pa onda nakon toga 4og novembra 2016.godine, bez zaštite i nije ejakulirao uopšte.Dva dana pre drugog odnosa(4.11.) uhvatio me je kašalj, na dan kad smo imali drugi odnos bilo mi je muka ujutru nakon što sam pojela čips, a odnos smo imali tek popodne.I sve više i više me je bilo lošije, kašalj je bio nenormalan, bila sam sva nikakva, otišla sam kod lekara i rekli su mi da sam mogla da dobijem upalu pluća da sam otišla kasnije i da imam bronhitis(ozebla sam na rođendanima vikend pre te nedelje), dali su mi jake lekove i često sam povraćala šta god da sam pojela, 2-3 dana sam samo povraćala ,imala sam bolove u stomaku kad sam otišla na kontrolu doktorka mi je rekla da je to zbog dejstva lekova, jedva da sam i jela , imunitet mi je skroz pao , od prekjuče mi je bolje, i dalje imam suvi kašalj, ali nisam povraćala. Trebala sam da dobijem menstruaciju 16.11. a dobila sam je juče, 5 dana ranije, i danas drugi dan mi slabije krvari , pre uvek kad dobijem drugi dan mi ide najviše a sad malo, pa se plašim da nije zbog trudnoće? Hvala u napred! happy

topgan26

pitanje za doktora pokusacu da budem kratak..ja i cura imamo redovne odneso u vezu smo 8 meseci i uvek koristimo kondom tokom odnosa i nikada nisam ejakulirao u nju pored kondoma na meni.. zadnji put smo imale odnos 01.10.2016 znaci bili su joj neplodni dani kako ona kaze , imali smo malu predigru bili smo obuceni pa skinuli smo se stavio sam kondom imali odnos i jedno 30 tak sekunda pre svrsavanje ja izvadim ga od nju skinem kondom i svrsim po njenome tjleu.koje su mogucnoste trudnoce i ovom slucaju i moram da vam napomenem da ona ima neredovite cikluse jednom na 28 dan drugi put na 33 pa na 29 pa opet na 35 dan i tako dalje.zadnju mentruaciju imala je 09.10.2016 i imala je kao i svaki put veoma obilne i trajalo je 5 dana .ovih dana je bila pod strasno pritisku i stresu imala je porodicne probleme i jos uvek je pod jakim stresom . e dali sada se radi o trudnoci ili sve je do stresa i panike ....

topgan26

izvinjavam se ali na mome pitanju pogresio sam datum zadnji odnos smo imali na 01.11.2016 i kad sam vec tu da vam kazem da ima jake bolove u predelu jajnika ima sve simptome da ce dobiti svakog trenutka ali mestruciju nema po njenom presmetku ako uzmemo u obzir neki prosjek od 32 dana izmedzu ciklusa danas kasni joj 4-5 dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Topgan ako primjenjujete zaštitu na opisani način vjerujem da se ne radi o trudnoći.
Od čega joj kasni doista ne mogu znati. O uzrocima izostanka ćeze morati pročitati u prijašnjim postevima koji govore o mogućim uzrocima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fico prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Upala je rezultat da je menstruacija nastupila ranije.

Fico2727

Meni je normalno da svaki mesec dobijam tako ranije, nego jedino što me plaši je što mi curi malo, danas je treći dan i ne ide kao što je ranijih meseci išlo na treći dan menstruacije, a da napomenem da mi je ovo prvi odnos u životu. Hvala u napred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

Zabrinuta35

Postovanje imam troje djece sve tri trudnoce strogo cuvane . Zadnji porod beba od 8 mjeseci . Mjesecnica mi nije nikad bika redovna do unazad zadnjeg poroda i odma sam dobila drugi mjesec posle poroda od tada imam svako 35 dana . Isla sam na kontrolu prosli mjesec 18 uradila papa nalaz i uredan je i narucili me za ugradnju spirale al mjesecnica kasni trebala sam dobit 2 ovog mjeseca al izostala cuvanje kondom i prekinuti snosaj uradila test negativan sta bi moglo da bude .Hvala unaprijed na odgovoru . Napomena da sam i narucena opet ovog mjeseca 18 na uvz al sam zabrinuta

Independent1

Poštovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 2.11. koja traje nekih 5-6 dana.A nezaštićeni spolni odnos sam imala 8.11.znači sami završetak menstruacije,nije trajalo ni 5 minuta,a dečko uopće nije svršio. Očekivana menstruacija je trebala doći negdje oko 6. ili 7.11. ali još je nema.Cijeli ovaj mjesec sam pod velikim stresom, i dosta sam puta plakala,i nisam se mogla smiriti. Je li moguće da je to razlog kašnjenja menstruacije? I je li trudnoća u ovom slučaju moguća. Inače mi menstruacije nisu redovite,ali sam se zabrinula. Ponekad osjećam lagani bol u donjem dijelu trbuha,ali brzo prođe. Ima li razloga za brigu?

Independent1

Ispravka 2.10..ispričavam se,i odnos je bio 8.10.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta o uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima. Koji je uzrok kod vas doista ne znam,

Nazad
1 ... 83 84 85 86 87 88 ... 99
Naprijed