Da li sam trudna?

maki2

Poštovani, imam pitanje.
Devojka i ja smo imali odnos 26 na 27.11.2016. bez zaštite, ali sam nekoliko trenutaka(ne baš kratko) pre ejakulacije prekinuo odnos i uradio to posle izvan. Njena mensturacija je redovna, na svakih 28/29 dana, a pre toga poslednja mensturacija je bila 09.11. Izračunavajući, tog dana su joj bili neplodni dani, ali me opet buni informacija da se predsemena tečnost zadržava do 72h i da su aktivni.
Nedelju dana pred menstruaciju stalno počnu da je bole grudi i stomak, međutim sad trenutno oseća samo kratke i blage bolove u grudima, par puta do sad je teralo na povraćanje i čini mi se da je jednom ili dvaput povratila, i takođe osećaj hladnoće i groznice (pre par dana se takođe i prehladila, kašalj, curkanje nosa, i nije uzimala ništa od lekova). Pa me zanima da li je možda to uzrokovano njenom psihom, pošto neprestano razmišlja o tome, pa joj zbog stresa kasni ili da možda uradi test?
Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je doista bilo tako mislim da se ne radi o trudnoći. Ne trebate brinuti.

tayad22

Poštovani..
Imala sam spolni odnos u nedjelju (11.12.) onda mi je bila ovulacija.I jos jednom spolni odnos dva dana nakon.
Naime zanima me,ako decko lezi na ledima i svrsi,a sperma procuri dolje iz kondoma,dali je moguce da zatrudnim slucajno ako sam pokupila to sto je procurilo..?
Imam male bolove s lijeve strane u trbuhu kada se pomaknem..ali nista jako.dali je to od toga ili je nesto drugo u prici?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

JecaM

Poštovani, imala sam menstruaciju 11.11.2016. i prvi dan je curelo, drugi i treći vrlo malo , imala sam odnos 04.11.2016.godine, i pad imuniteta bila sam baš bolesna u tom periodu i zbog toga je verovatno tako malo išla krv pročitala sam da bolest utiče na to, onda posle toga nisam imala odnos uopšte i dobila sam 07.12.2016. tačno kad treba, pošto uvek dobijem 4-5 dana ranije, i prekjuče mi je dečko samo prste ubacivao unutra i dok je to radio krenula je krv, a sinoć sam na donjem vešu imala crveno-braon sekret pa se plašim da to nema nekakve veze sa trudnoćom, takođe sam imala blag bol u stomaku pri dnu juče popodne ali kratko nešto, pa ako možete da mi kažete da li ima razloga za brigu da sam trudna, u ponedeljak ću ići na pregled ali da znam do tad bar nešto, hvala poštovani

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Njegovaa

Postovani,imam pitanje za Vas
Imala sam odnos sa deckom na samom početku novembra, možda petog i dobila sam na vreme posle tačno sedam dana, ali bila je oskudna, samo prvi dan je bila zadovoljavajuća, i trajala je kraće, citala sam da to moze da bude od bolesti, jer sam pre menstruacije bila bas bolesna, pad imuniteta itd...Nakon toga imala sam odnos 28.novembra i 1.decembra i oba su bila bez zaštite ali uopšte nije ejakulirao ni van mene, nakon tog odnosa dobila sam menstruaciju isto na vreme 8.decembra i bila je normalna, imalo je i ugrušaka pošto sam pročitala da ako ima ugrušaka da se ne radi o trudnoći, e sad ono sto mene buni jeste to da sam takodje procitala da postoje i slucajevi da su zene 4 meseca redovno dobijale i onda shvatile da su trudne,tzv lažna menstruacija, i šta ako ta prva nije bila zbog bolesti i pada imuniteta, bila sam na pregledu juce zbog gljivica i dala mi je lekove i rekla je da je sve u redu, nisam je pitala ništa za trudnoću ali nadam se da bi mi rekla da je videla nešto čudno .Nakon što sam došla kući sa pregleda videla sam na donjem vešu malo krvi baš malo pa ne znam da li je to možda od pregleda i to me je zabrinulo,a kontrolu imam tek polovinom januara, pa ako možete da mi kažete Vaše mišljenje, hvala poštovani

Natural19

Poštovani doktore,

Ovaj mjesec sam imao sa djevojkom jedan sex uz koristenje perzervativa, ali nekih "losih", tj. sumnjive kvalitete. Zbog toga sam odnos prekinuo prije ejakulacije, bar mislim da jesam... Iako u jednom trenutku sam osjetio da bi moglo doci do ejakulacije, pa nisam 100% siguran da u potpunosti nije bilo ejakulacije. Tada sam promijenio perzervativ "za svaki slucaj", sto je mozda bila i pogreska... uz to smo se zadovoljavali par puta, i par puta sam bio gdje nisam trebao biti, ali kada sam bio siguran sam da ejakulacije nije bilo ni na vidiku (ako me razumijete).

Sada curi kasni mjesecnica 6 dana. Simptomi joj nisu uobicajni kao sto su joj do sada bili.. ugl ima bolove u trbuhu, tj. Grceve koji su mnogo jaci nego inace (npr. Danas je jedva ustala iz kreveta), bole je grudi (sto nije uvijek slucaj kod nje) i leđa, a manje je napuhana nego inace. Zadnjih mjeseci mjesecnica je neuredna, ali nije kasnila nikad vise od 5 dana.

Kolika je mogucnost trudnoce? Koliko moze kasniti? Mozda neki savjet, jer cura ne zeli uzeti test...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Njegova o nikakvoj trudnoći se ne radi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natural prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Natural19

Postovani doktore,
Cura kaze da jos uvijek ima bijeli iscjedak koji obicno prije menstruacije nestane. Danas je također popila tabletu za grceve, ali i dalje ju boli kada hoda....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Natural19

Oprostite sto saljem u dijelovima, ali sve informacije sam dobio naknadno, a smatram ih vaznima...

Upravo sada je urinirala i bolilo ju je iznutra... da mozda nije neka upadala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte više. LP.

JecaM

Zaboravila sam da kažem da sam bolesna zahvatio me je virus,ako to ima neke veze sa ovim, idem na inhaliranje, curi mi nos,kašalj i imam glavobolju a sinoć sam imala i bol u leđima

JecaM

Poštovani, imam još jedno pitanje za Vas
rekli ste mi već pre par dana da se ne radi o trudnoći, poslednja menstruacija mi je bila 8.12. bila je normalna,bila sam na pregledu zbog gljivica i dali su mi lekove koje stavljam sad dole, i sinoć kad sam stavila zabolelo me je i posle 3-4minuta bol je nestao i sve je bilo normalno, i sada je period kada je očekujem, i nisam imala odnose uopšte do sad, poslednji je bio kraj novembra/pocetak decembra.U prethodnom pitanju sam vam rekla da mi je samo prst stavio u nju, i tog dana je isto i njegov polni organ trljao o moj polni organ i ništa više osim toga.Malopre mi je krenula krv ali vrlo malo i svetla je, obrišem i posle kad proverim opet imam ali u mnogo malim količinama, da li je moguće da je to lažna menstruacija i da sam trudna, mnogo sam se uplašila kad sam videla,pomislila sam da sam dobila i da će da krene sve više da ide ali ništa od toga,i dalje je isto već 2-3sata. Uplašena sam a kontrolu kod ginekologa imam tek za deset dana,pa ako možete da mi kažete Poštovani o čemu se radi i da li ima razloga za brigu.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Već sam vam odgovorio na vaše pitanje.lp

OnaD

Zdravo,mrnstruaciju sam imala 1.12. Cilkus mi traje 30 dana tako da sam sljedecu trebala dobiti 1.1. .Odnos sa deckom sam imala 27.12. nezasticen.Nije svrsio u mene ali posto je prethodno konzumirao alkohol plasim se da dio ejakulata nije izasao u meni ( kao posljedica smanjene samokontrole ) .Kasni mi vec 5 dana imam siptome pms uz to sam nahladjena.Da li postoji mogucnost trudnoce?? Odnos je bio 3 dana pred ciklus to znaci da su bili neplodno dani. Hvala na odgovoru.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

LunaLala123

Poštovani doktore, Imam 20 godina i otkako sam sa 11 dobila menstruaciju uvijek su bile redovite,obilne i bolne. 23.12. sam dobila nakon 23 dana i nije bila bolna, zatim 22.1. te je ta bila bolna, ali je bila oskudna, trajala je 5 dana, ali je krvarenje bilo neuobičajeno slabije. Prepala sam se da bi se moglo raditi o trudnoći zbog jednog odnosa s prekinutim snošajem 29.12. te radila 3testa (20,23 i 28 dana nakon odnosa), negativna i vadila beta hcg (32 dana od odnosa) rezultat <0.1. Razlog za brigu mi je bio napuhnut stomak i osjetljive i blago otečene grudi i nakon mjesečnice. 17 dana nakon te mjesečnice sam dobila opet, nije bilo bolno ni previše obilno, ali je 2. i 3. dan bilo ugrušaka. Zanima me koji bi bili uzroci ovakvih promjena u ciklusu? Može li se tu raditi o trudnoći jer su mi još uvijek grudi blago natečene, napuhnut donji dio trbuha, imam akne ili su to samo znaci pms-a ili je neki 3. uzrok. Zbog i dalje prisutnog straha sam jučer (1.3., dakle vec 2 mjeseca od odnosa ) radila test koji je naravno bio negativan. U zadnje vrijeme sam bila izložena stresu zbog ispita i straha od trudnoće te nisam baš pazila na prehranu i pojačan mi je apetit. Unutar zadnjih godinu dana ciklusi su trajali od 23 do 34 dana s prosjekom 27. Hvala unaprijed na odgovoru.

Nazad
1 ... 85 86 87 88 89 90 ... 99
Naprijed