Da li sam trudna?

Kokoloko55

Poštovani
Prosla menstruacija je bila 3.2 a nezasticene spolne odnose imala sam 11/12.2 ali decko nije svrsio unutra. Također sam 10.2 pila antibiotik radi grla. Menstruacija mi je uvijek 28 dana i sljedeca je trebala doci 2.3. Prije tjedan dana sam imala znakove pms-a i bolove u donjem djelu trbuha kao i bolne grudi.. međutim danas je sve to prestalo grudi nisu vise bolne, grcevi su prestali ali pojavila se mucnina navecer. Kolika je mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
jedini način da doznate je da napravite test na trudnoću

dajana955

Postovani, zadnju menst.imala sam 21.2 odnos sam imala 24.2 znaci u toku menst.tj kraj menst. ( poslije toga mi je trajala jos 2 dana neke sukrvice).. Da napomenem tad je bio prekinut snosaj, drugi odnos sam imala 1.3 i on sumnja da je prva kap ona zavrsila u meni. Pitanje je postoji li mogucnost da sam trudna, i kad najraniji test mogu uraditi, a da ne cekam menst.? Hvala, pozdrav.

Ljulja

Postovani doktore,
Zadnja menstracija mi je bila 2.2.2017. Trebala sam dobiti iducu 3.3. Ali jos nisam. Nezasticene odnose sam imala tijekom cijelog ciklusa.
Jutros,4.4.2017. Sam pravila dva testa, od toga je prvi bio pozitivan a drugi negativan. Voljela bih da je u pitanju trudnoca, ali me brine to sto dva dana imam jako neugodnu bol prilikom odnosa. Znaci, jako me pece tijekom odnosa i dosta sam uska. Zanima me dali je to moglo utjecati na pozitivan rezultat testa i dali mozete predpostaviti od ceka je uzrokovana ta neugodna bol u smislu pecenja.
Lp
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da je jedan test bio pozitivan, vrlo vjerojatno je u pitanju trudnoća. Preporučio bi da napravite ultrazvučni pregled na kojem bi se to trebalo potvrditi. Obzirom na simptome bilo bi dobro učiniti i urinokulturu i papa test.

Lejlam19201

Pozdrav
Momak i ja smo imali nezasticen spolni odnos 3x za 3 sedmice. Prvi put nije doslo do ejakulacije, 2i 3 put jest al izvan mene. Izvadi ga i nakon 1-2min sam dozavrsi. Trajalo je dugo. Zadnji put kad smo imali odnos bile su mi neke 2-3kapi krvi na vešu. Drugi put kad smo imali odnos prema nekoj aplikaciji bili su mi plodni dani tj 3 dan. Stomak me boli malo i trebam dobit za 9dana. Kolika je mogucnost?

oni

Poštovani,

nedavno sam Vam pisala da sam imala spolni odnos 26. veljače na 32. dan ciklusa. Sluzi nisam imala. Krvarila sam radi odnosa 7 dana kao kada sam prvi put imala spolni odnos. Menstruacije su mi neredovite pa bi znali ciklusi trajati otprilike od 30 do 35 dana .
Imala sam prije problema sa cistama pa sam ih prošle godine uspjela riješiti. Predzadnji ciklus mi je trajao 38 dana, a prošli 40 dana. S tim da mi je prije prave menstruacije bilo slabašno krvarenje svaki drugi dan. Imala sam stresa zbog ispita pa je vjerojatno zbog toga tako bilo.
Danas mi je 40. dan ciklusa, ali se nije pojavila. Počela sam piti čaj od peršina prije 1 dan da potakne krvarenje. Jedino sam jučer navečer primijetila malo žućkaste sluzi i par puta me znalo u predjelu jajnika zaboljeti. Još nisam napravila test. Da li je moguće da se trudnoća dogodila prije očekivane menstruacije? Također me zanima, je li moguće da od silnog stresa i navale hormona pri odnosu se pomakne menstruacija? Hvala unaprijed

oni

Poštovani, ispričavam se, ali nisam navela da nemam tipične simptome kao što su mučnina ili osjetlive grudi. lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lejlam19201,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Pričekajte menstruaciju i ako bi ona kasnila napravite test na trudnoću

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za oni,
iako ste imali odnos za vrijeme neplodnih dana zbog Vaših neredovitih ciklusa postoji mala vjerojatnost da je tada bila ovulacija. Preporučam Vam stoga da napravite test na trudnoću. Zbog svih simptoma koje navodite trebali bi učiniti kompletan ginekološki pregled i hormonski status.

qlara12345

Poštovani doktore, imam 21 godinu i prvu menstruaciju sam dobila sa 12 godina. Uvijek redovite, bolne i obilne. Ciklusi su mi u prosjeku 26 ili 27 dana. Zadnji spolni odnos sam imala 30.12. (7. dan ciklusa s prekinutim snošajem) te sam nakon toga u 1. mjesecu radila testove za trudnoću (25 i 28 dana od odnosa) jer sam se prepala trudnoće zbog toga što je menstruacija stigla nakon 32 dana i nije bila jako obilna kao inače. Trajala je 5 dana kao uvijek, bilo je i ugrušaka, ali sve skupa ne koliko bude inače. Svi testovi koje sam radila su bili negativni. Kako mi je u 2. mjesecu menstruacija dosta uranila i opet nije bila obilna kao prije opet sam radila testove prije ove menstruacije u 3. mjesecu koja upravo završava i ti svi testovi su bili negativni (2 mjeseca od odnosa). Također sam jučer bila i na ginekološkom pregledu gdje je doktorica ultrazvukom utvrdila da imam cistu na jajniku promjera 2 cm. Zanima me da li bi doktorica sada ultrazvukom sigurno vidjela da se tu radi o trudnoći jer je od odnosa prošlo već 9 tjedana i mogu li sada u potpunosti nakon pregleda i svih negativnih testova isključiti trudnoću kao uzrok malih promjena ciklusa i obima krvarenja i je li tome uzrok ta cista na jajniku? Ova sad menstruacija mi je došla uredno 26. dan ciklusa, trajala je 5 dana, bila bolna, imala ugrušaka, ali i dalje malo slabije krvarenje nego sam ja navikla. Iako to nisu velike oscilacije, mene trudnoća jako plaši pa Vas zato ovo pitam. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
da se radi o trudnoći ona bi se ultrazvukom sigurno vidjela.

Anonimna26

Postovani, proslu menstruaciju sam imala 21.3., nezasticeni odnos sam imala 10.4. prekinuti snosaj, nakon toga sam 16.4. dobila menstruaciju koja je trajala 6 dana. Zanima me postoji li kakva mogucnost trudnoce s obzirom na menstruaciju i to da sada osjecak pritisak u zdjelici i pulsiranje a imam normalan bijeloproziran iscjedak??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne postoji mogućnost trudnoće.

Dejci

Pozdrav,
Spavala sam s deckom uvijek uz metodu prekinitog snosaja tijekom plodnih i neplodnih dana.
Sad mi kasni 10 dana. Od prvog dana izostanka mjesecnice imam bolove u tbuhu kao da cu dobiti i onda produ, cesto idem na vc mokriti.
Grudi su mi mogla bih rec malo natekle i kao da su dobile malo tamniju boju.
Za test jos nisan psihicki spremna
Pa po vasoj procjeni da li je moguce da sam trudna uz ovo simptome ili da se radi o nemoj bolesti?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom postoji mogućnost trudnoće. Napravite test što prije.

Merytin

Poštovani,

nakon prestanka pijenja kontracepcijskih pilula (2 mjeseca), mjesecnica mi dode tek nakon 35 dana. Prije pilula, imala sam uredan ciklus od 28 dana. Cijeli mjesec imam odnose s dugogodisnjim deckom, tokom plodnih i neplodnih dana, ali prvi put nakon prestanka uzimanja kontracepcije. Prezervativ bi stavili tek po sredini odnosa.

Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da mi mjesecnica kasni, a nismo bili zasticeni od pocetka? Ne osijecam nikalve simptome, ni trudnoce ni mjesecnice.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je reći kolika je mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da je zaštita bila potpuna napravite test na trudnoću.

BigSmile7

Postovanje,

Imam neredovne menstruacije, zadnju sam imala 15.03.2017, a prije toga 4 mjeseca nisam imala. Nekada mi kasni po 2, nekada po 3 mjeseca. Imam 22 godine. Momak i ja smo imali nezasticene odnose 23. I 28. Marta, imali smo prekinuti snosaj. Cim je izvadio, svrsio je. Ja zadnje dvije sedmice imam bas natecene grudi i jake bolove, na dodir. Stomak me je od juce poceo boliti i to bas puno i to skroz dolje, na intervale boli. Imam gasove i osjecam nadutost. Stomak me boli ako ga pokusam uvuci. Imam i policisticne jajnike i povisen LSH. Sve ove simptome ja imam i pred menstruaciju, samo me stomak nikada nije bolio toliko dolje, gotovo da je maternica. Ne znam kako da objasnim. Imala sam i mucnine prije dvije sedmice, koje su brzo prosle. Da li je moguce da sam trudna?

Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je samo na osnovu nabrojanih simptoma reći da li se radi o trudnoći. Pošto ste imali odnose postoji mogućnost. Preporučam da učinite test na trudnoću.

Nazad
1 ... 86 87 88 89 90 91 ... 99
Naprijed