Da li sam trudna?

croswag2

Kako ovulacijsko krvarenje? Ovulacija vi trebala biti za dan dva

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacijsko krvarenje dešava se zbog pada estrogena prije ovulacije.

croswag2

jel to normalno da joj jos traje evo vec cetvrti dan

Ivo Balenović, dr. med.

Obično traje 2 do 3 dana. Preporučam da učinite pregled.

Venia

Poštovani,

20. dan je nakon ovulacije i spolnog odnosa (inače redovit pijem tablete Yaz pa mi ponekad izostane menstruacija). Test na trudnoću koji je napravljen ujutro s prvim jutarnjim urinom je pokazao negativan rezultat. Mogu li se pouzdati u ovaj rezultat ili je potrebno ponoviti test i javiti se ginekologu?

Zorra22

Lijep pozdrav,

posljednju sam menstruaciju dobila 7.04, nakon čega mi se na 14 dan ciklusa ponovno javilo krvarenje koje je trajalo 5 dana, nije bilo jakog intenziteta, više pomiješano sa sluzi i to je pratila jaka bol u jajniku, bol u grudima - simptomi koje imam i tokom mjesečnice. Nakon toga sam otišla na ginekološki pregled na kojem je doktor vidio kako je došlo do ovulacije u tom tjednu.
Ono što me brine je da sam nakon navodne ovulacije koju je doktor vidio preko ultrazvuka, 4 dana nakon imala spolni odnos bez zaštite - prekinuti snošaj. Dečko nije ejakulirao u mene, ali bilo je nekakve prozirne tekućine koja se uvijek javlja. Zanima me je li moguće da sam trudna s obzirom na to da mi već 6 dan kasni mjesečnica i nemam nikakvih simptoma po kojima inače znam da ću dobiti. Ako je došlo do ovulacije onda je dan kada smo imali odnos trebao biti neplodan, ali krvarenje u sredini ciklusa i kašnjenje mjesečnice jako su me zabrinuli, inače nemam redoviti ciklus (razmaci od 28 do 38 dana).
Radi li se o mogućoj trudnoći ili je ona isključena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Venia,
nema razloga za brigu. Prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zora22,
prema navedenom minimalne su šanse za trudnoću. Sigurnosti radi preporučam test na trudnoću.

IvyZag

Poštovanje,

prije 21 dan dečko i ja smo imali odnos u kojem nije došlo do ejakulacije u rodnicu. 10 dana nakon toga (4 dana prije očekivane mjesečnice) nalaz betahcg iz krvi je iznosio 0.52 i ginekolog je rekao da je to negativno i ne znači ništa. Kako koristim pilule mjesečnice su mi vrlo oskudne i traju 2-3 dana, tako je bilo i u očekivano vrijeme ovaj mjesec. Prije 5 dana sam primijetila iscjedak poput ovulacijskog i u tragovima ga nalazim i danas na wc papiru. Danas je 21. dan od tog odnosa te 5. dan otkad je krvarenje stalo.Test na trudnoću mokraćom učinjen jutros nakon buđenja je negativan te nemam nikakvih drugih simptoma koji bi upućivali na trudnoću, ali bih vas zamolila za odgovor vezano uz betahcg koji je 10 dana nakon odnosa iznosio 0.52, a 21. dan je urinski test negativan, postoji li ipak mogućnost trudnoće?

Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
sigurno niste trudni.

Tinana97

Poštovani, ja sam imala poslednju menstruaciju 19.aprila.2017 do 23.aprila.2017. Rešila sam sa mužem da pravimo bebu od kad mi je prestala menstruacija. I radili smo na tome skoro svakog dana. Ja još uvek nisam dobila menstruaciju, ali sam pre 3 dana radila test i negativan je. Da li sam možda trudna? Unapred hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, da je došlo do trudnoće test bi trebao pokazivati pozitivan rezultat, no uvijek postoji mogućnost lažno negativnog nalaza ili je ovulacija nastupila kasnije pa je trudnoća još premala (ne luči se dovoljno hormona) da bi se detektiralo testom. Pričekajte još par dana i ukoliko menstruacija ne dođe ponovite test.

oni

Poštovani,

imala sam spolne odnose prošli tjedan sa 25. na 26. svibnja (cca. 31. dan ciklusa). Koristili smo zaštitu i partner je ejakulirao pa se obrisao. Nakratko smo bez kondoma imali spolne odnose par minuta i opet je stavio zaštitu.
prošlu menstruaciju sam dobila 26. travnja (traje po 7 dana) i cikus je trajao 35 dana... s tim da sam pred menstruaciju (14.4.) uzela ellaone tabletu preventivno, jer je kondom skliznuo. Ciklus u ožujku je trajao 31 dan, a u veljači 59 dana zbog stresa sa ispitima.
Danas mi je 34. dan ciklusa i ne dolazi mi menstruacija. Ne osjećam simptome trudnoće kao bolovi u grudima i umor. Da li je možda ciklus poremećen zbog konzumacije tablete? Je li moguće da se trudnoća dogodila u razdoblju neplodnih dana?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći nego Vi imate neredovite cikluse. Bilo bi dobro da učinite hormonski status i razmislite o oralnoj kontracepciji u svrhu regulacije ciklusa.

Merceln

Poštovani imao sam odnos s djevojkom, gdje smo oboje nevini. Samo je glava muškog organa ušla u vaginu svega 2-3 cm, nakon prvih 20 sekundi nju je dolje počelo stiskati te sam ga izvadio. On je bio jako mokar, a ušao je suh. Dali je moguća trudnoća?
Hvala unaprijed na odgovoru!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom trudnoća nije moguća.

cile

Postovani zadnja menstruacija mi je bila 5.5 u prosjeku zadnja 2 mjeseca ciklusi su mi 27,28 dana a prethodnih mjeseci znali su mi biti najvise i po 30 dana
Kako sam spomenula zadnjq mjesecnica mi je bila 5.5 traje u prosjeku 5,6 dana 18.5 kako smatram i da mi je bila ovulacija ili mozda cak 19.5 da je bila ugl.18.5 smo momak i ja bili "intimni" nije doslo do penetracije no zanima me da li postoji mogucnost trudnocu u slucaju da smo i ja i momak bilo odjeveni u donje rublje on je trljao svoje spolovilo o moje ali to se sve odvilo preko donjeg rublja ne goli i ako je doslo do ejakulacije da li postoji mogucnost trudnoce? Pod stresom sam jako zadnjih par dana danas 30.5 je 12 dana od tog odnosa a u ponedjeljak sam ucinila test i bio je negativan iz prvog jutarnjeg urina ocekivana menstruacija mi treba stici za 2 dana molim vas odgovor

miamia1996

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 1.4., imala sam odnos bez zastite prekinuti snosaj 13.4., inace mi ciklusi traju oko 35 dana, trebala sam dobiti 6.5. Ali jos uvijek nisam.
16.5. Sam radila test za trudnocu ali popodne ne ujutro, i bio je negativan. Ima li potrebe da radim jos jedan test i kolike su sanse da sam trudna? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cile: ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za miamia 1996, da se radi o trudnoći test bi to sigurno pokazao 10. dan kašnjenja menstruacije. Preporučio bi da učinite ultrazvučni pregled da se vide razlozi kašnjenja i ordinira potrebna terapija.

Nazad
1 ... 88 89 90 91 92 93 ... 99
Naprijed