Da li sam trudna?

dadana80

Poštovani,

da li je moguća trudnoća 25. dana ciklusa (ciklus traje 28-29 dana), ako je pukao kondom ali se ejakulacija desila vani?
I da li test može pozitivan ako se uradi 4 ili 5 dana nakon odnosa, obzirom da sam čitala da je potrebno više vremena da se hormon trudnoće aktivira, ?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana apple, veličina ploda od oko 8mm je za amenoreju negdje od 7 tjedana. Dakle mislim da vrijednost veličine ploda i zadnje menstruacije korelira.
6.ili 7. dan ciklusa ne može ostati trudna, uz pretpostavku urednih ciklusa na 28 dana.

dadana80

Molim Vas za odgovor..sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam u drugom postu. Vaše pitanje je bilo na dva mjesta. Pregledajte malo ostale postove.

apple1989

samo još jedno pitanje...znači da je do začeća došlo početkom 10.mjeseca? pretpostavljam da je tako pošto su mi ciklusi uredni,a zadnju menstruaciju sam imala 18.9.2011,a crl je sa 7 tj i 4 dana bio 7.9 mm.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Valjda je tako.

bbc

Poštovani,

Molim Vas za savjet.. Već sam više od godine dana na kontracepcijskim pilulama yaz koje sam uvijek uzimala redovito, međutim ovaj mjesec mi se dogodilo da zbog prirode posla učestalo sam kasnila, što znači da od prvih 15 pilula sa 10 sam zakasnila, nije to bilo veliko kašnjenje sve unutar 1-2 sata od uobičajenog vremena , samo mi se jednom dogodilo da sam zakasnila 9 sati.. Iako piše na blisteru da zaštita nije smanjena ukoliko je pilula popijena unutar 12 sati što je kod mene bio svaki puta slučaj, svejedno sam zabrinuta jer znam da sam dosta dana popila tabletu sa zakašnjnjem,postoji li mogućnost da kontracepcija ije djelotvorna?

završiti ću sada blister u normalnom uobičajenom vremenu ali svejedno sam jako zabrinuta obzirom da dečko i ja imamo redovite odnose postoji li mogućnost za trudnoću pošto nekoliko dana nisam uzimala baš u redovito vrijeme kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod vas nije umanjena djelotvornost kontraceptiva.

Mervul

Poštovani, molim Vas za pomoć.
Prije 2h imala sam odnos sa dečkom. Inače danas mi je prvi dan menstruacije, sa blijedo ruzicastim iscjetkom (posljednju sam imala 7.2.) Kondom je pukao prije nego je on svršio i odmah smo prekinuli odnos. Postoji li mogućnost za trudnoću ?
Nemam svog ginekologa tako da me zanima mogu li se pilule za dan poslije uzeti bez recepta i da li su uopšte potrebne? (inače mi je 18 godina)
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne trebate postkoitalnu zaštitu. Svakako tablete za postkoitalnu zaštitu ne možete kupiti u apoteci bez recepta liječnika.

Della

Poštovani,
mene zanima koliki je rizik od trudnoće prilikom seksa bez kondoma u neplodnim danima, a da nije svršio u mene, te koliki bi rizik bio u istom slučaju ali u plodnim danima?
Hvala unaprijed, srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije šansa za trudnoćom je mala.
Pogledajte prijašnje postove gdje sam pisao o tome kako se računaju plodni dani.

malacrnazd

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 6.2. imala sam odnos bez zastite za vrijeme plodnih dana, otada imam zgaravicu od svega, grudi me bole, umaram se brzo i zna me boliti u donjem dijelu trbuha kao da cu dobiti menstruaciju nisam dobila zanima me je li moguce da sma trudna?

Anita24

Lijep pozdrav,
evo i mene k vama sa jednim pitanjem.
Zadnju menstruaciju sam imala 8.2., ciklus mi traje od 28 do 35 dana, kako kada.
Suprug i ja smo imali nezaštičeni odnos.
Prije 3 dana imala sam vrtoglavicu, a isti taj dan počela sam i krvariti pomalo. Mislila sam da je to početak menge, međutim, sad mi to ne izgleda kao menga jer svaki dan krvarim po malo. S tim da nemam nikakve bolove, ni nikakve druge simptome.
Postoji li mogućnost da sam trudna, iako prema kalendaru plodnih i neplodnih dana, ispada da je taj dan kad smo imali odnos bio neplodan.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, malacrna zd
Svakako da se može raditi o trudnoći. Simptome koje navodite nespecifični su i pojavljuju se često u ranoj trudnoći.
S obzirom na izostanak menstruacije svakako savjetujem test na trudnoću čim prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako vam krvarenje ne nalikuje na normalnu menstruaciju, ako se pojavljuje lagana sukrvica, svakako savjetujem da napravite test na trudnoću ili beta HCG iz krvi. Svakako bi se moglo raditi i krvarenju u ranoj trudnoći.

josipa.969

Poštovani. Prije 3 dana sam imala spolni odnos bez ikakve zaštite. Mislim da partner nije ejakulirao u mene,ali se svejedno bojim da nije možda nešto pobjeglo. Što da radim sad. Molim vas za što hitniji odgovor.
Hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako niste sigurni svakako savjetujem postkoitalnu zaštitu. Postoje na tržištu preparat za postkoitalnu kontracepciju koji je djelotvoran unutar pet dana od nezaštićenog odnosa.

moreee

Poštovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 18.2.. Posljednji cikljusi, 28, 30, 32, 33, 33, 34, 31, 28
Sinoć i jutros sam imala nezaštićeni spolni odnos, ali partner nije
svršio u mene. Jučer su me počele boljeti grudi, jutros sam osjetila blage bolove u
donjem dijelu trbuha, kao pred menstruaciju, a večeras imam blago povišenu
temperaturu (37.1). temperaturu sam mjerila i 4.3 te je bila 36.6.. Već par dana
mi je hladno, i osjećam se kad da bi mogla imati temperaturu..
Ne znam da li je ovolucija bila tek danas, ili ipak pred par dana?
Da li postoji mogućnost da sam ostala trudna?
Ako da, kada bih mogla napraviti test?

Zahvaljujem na odgovoru.

Kimota

Pozdrav! E ovako imam par pitanja: Zadnju menstruaciju sam imala 21.02. inace mi traje 4 dana ali ova mi je nekako bila cudna.Po mojoj racunici dobila sam ju dan ranije,Prva dva dana je bila sasvim normalna.Imala sam malih ugrusaka i zatim mi je treci dan popodne stala i nisam ju uopce imala preko noci tek sam ju 4.dan dobila ali nije bila nesto pretjerano jako i nesto se malo produzilo na 5.dan. Ponekad mi se znalo desiti da mi kasni 2-3 dana ali to se mozda dogodilo 3 puta u godini.Zadnji odnos sam imala prije kojih mjesec i pol i bio je odnos bez zastite,stime da decko nije svrsio u mene. Prije 10 dana sam radila test na trudnocu i pokazao mi je negativno ali ja i dalje sumnjam na trudnocu. Bas nekih simpotoma nemam.Bili su me jajnici boljeli ali sam popila tabletu i prestalo je onda boljeti ali me grudi nevjerojatno bole posebno lijeva strana.2 dana boli pa onda prestane i tako stalno. Osjecam se jako napuhnuto,a opet mozda sam se malo udebljala .... Vec 5 godina koristim tampone pa je i to mozda problem. U zadnjoj menstruaciji sam potrosila 25 tampona. a inace ih potrosim oko 30.Jako me zbujnuje to sto mi je tako naglo stala.Zanima me dali se ti ugrusci mogu dogoditi u laznoj menstruaciji u trudnoci? Prvu menstruaciju sam dobila sa nepunih 11 godina a sad imam 25.I od kad ju imam uvijek sam imala tih ugrusaka.Isto sam primjetila da mi je lijeva strana grudi dosta naotecena i zapravo ta me strana i boli.Dali je ta bol u grudima mozda sto sam se malo udebljala,jer kad se zena udeblja onda se i grudi malo povecaju pa je mozda zbog toga. A sad pitanje vezano za kontracepciju.Citala sam na inernetu da postoje neke inekcije kao kontracepcija i da se daju svaka 3 mjeseca.Dali tih inekcija ima kod nas?

Zahvaljujem na pdgovoru.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 99
Naprijed