Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna, prvo ovulacija je davno iza vas, s obzirom da imate redovite cikluse, a i nije došlo do ejakulacije tako da su sve dvojbe otklonjene.
Razlog za povišenu temperaturu i zimicu je vjerovatno neka viroza a nikako trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, što se tiče kontraceptivnih injekcija nisu kod nas dostupne.
Što se tiče trudnoće, mislim da nikako niste trudna. Test na trudnoću je negativan, nije došlo do ejakulacije, nakon toga ste imali menstruaciju, dakle nikako se ne radi o trudnoći. Ugrušci u menstrualnoj krvi odraz su obilnije menstruacije, te ponekad kad isti budu u menstrualnoj krvi, menstruacija bude obilnija ali kraće traje. Dakle u vrlo kratkom vremenu se izljušti sva sluznica maternice.
Mislim da ne trebate biti zabrinuti oko toga da li ste trudna.
Savjetujem niskodozažnu oralnu kontracepciju primjerenu vašoj dobi.

Sephora

Poštovani,

prošli mjesec imala sam dva zaštićena spolna odnosa s kondomom, s time da dečko nije svršio u meni, oba u vrijeme neplodnih dana. Sredinom ciklusam išla sam na ginekološki pregled, doktorica mi je radila ultrazvuk i nalaz je bio u redu. Ciklusi su mi redoviti i mjesečnicu sam nakon toga uredno dobila, jedino što sam nakon nje imala smećkasti iscjedak intenzivnijeg mirisa, koji inače nemam, a grudi su me jače boljele nego obično. Međutim, upravo u tome periodu dvaput sam radila nalaz urina i leukociti su bili povišeni. Imam bolove prilikom mokrenja već neko vrijeme pa doktorica sumnja na upalu mokraćnih puteva. Ono što me brine je to što leukociti mogu biti povišeni i kao posljedica trudnoće, a ja, premda mi je mjesečnica završila prije 4 dana, osjećam grčeve u donjem dijelu trbuha (napominjem da nisu bolni), a i grudi su mi još uvijek lagano osjetljive.
Ti leukociti me najviše zbunjuju i voljela bih čuti stručno mišljenje. Nadam se da se radi zaista o problemima mokraćnih puteva.

Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se u trudnoći. S obzirom na mokraćne smetnje i pritisak u donjem trbuhu, svakako sam mišljenja kao i vaša doktorica, premda imate i znakova upale u rodnici(iscjedak neugodna mirisa)

moreee

Kada je onda po Vašem mišljenju, otprilike došlo do ovulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na vaše redovite cikluse, do ovulacije je došlo 13. ili 14. dan ciklusa.

Cefeja

Poštovani.
prije sam uzimala kontracepcijske pilule, 2 godine. Radila sam pauzu 4 mjeseca prilikom kojih mi je menstruacija normalno dolazila. Ovaj mjesec mi je uranila 7 dana, ja sam počela ponovo uzimat pilule, ali je prestala, iako još imam krvavi iscjedak, nije takvog intenziteta. Imam i grčeve u trbuhu. Mene zanima jel to menstruacija i jesam li trebala počet pit pilule, i dal je moguće da sam trudna ako sam imala kratki odnos dan prije tog iscjetka. Nikad prije nisam imala takva krvarenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći. Savjetujem da nastavite sa kontraceptivnim pilulama.

Dejo19990

Dobro vece zelim..Samo da vas pitam,imao sam odnos sa dijevojkom prije mjesec dana i nisam svrsio u nju,a njoj vec kasni 10 dana..Nema nikakve simptome trudnoce..U velikoj je panici zbog toga pa bih volio brz odg..Dali je trudna,ili je to samo doslo do izostanka menstruacije zbog prevelikog stresa??Hvala vam unapred..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, svakako neka djevojka napravi test na trudnoću, najbolje iz prvog jutarnjeg urina. Svakako da je stres uzrok izostanka menstruacije u dosta slučajeva.

Dejo19990

a mozete mi reci jeli postoji mogucnost da je trudna i koliki je postotak za tim?...hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mogu vam reći o postocima ali šansa svakako postoji. Neka vam djvojka za početak napravi test na trudnoću.

kraljical

Postovani!
Zadnju menstruaciju imala sam 07.04.2012. 15.04. imala sam odnos s deckom dva puta. Ni jednom nije svrsio u mene, ali nakon prvog odnosa imali smo drugi bez kondoma. Svrsio je vani, ali se bojim je li bi mogla ostat trudna? To je bio 9 dan nakon zadnje menstruacije, pa me zanima jesu li vec tada mogli nastupiti plodni dani? Inace menstruacija mi dolazi redovito, 27 ili 28 dan. MOLIM VAS ZA ODGOVOR, hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, plodni su dani. Teoretski postoji šansa za trudnoćom.

kraljical

Doktore hvala Vam puno na odgovoru i nadam se da sanse ipak nisu velike i da ce mestruacija doci. S obzirom da je izmedju prvog i drugog odnosa bilo dosta dugo zadovoljavanje decka rukom, pa se nadam da tih par puta sto je nakon toga usao u mene ipak ne ce dovest do trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nadajmo se da je tako.

logitech20

Pozdrav

Prošli mjesec sam imala prekinuti snošaj bez kondoma, ali je problem u tome što se ne sjećam da li sam bila u plodnim ili neplodnim danima. Zadnju menstruaciju sam imala 12.03. i još mi nije došla. Molim vas odgovorite da li imam potrebu da se brinem da sam trudna ?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste oboje sigurni da nije došlo do ejakulacije, onda se ne morate brinuti. Premda za početak trebate sto posto otkloniti sumnje u trudnoću. Napravite test na trudnoću.

Poštovani,imam jedno pitanje,
cura i ja imamo spolne odnose vec 2,5godine (90% bez zastite i nikad nije bilo nikakvih problema),
situacija je sljedeća,
prošli mjesec cura je dobila menstruaciju 5 dana ranije , 19.3. i bila je u početku slabije nego inače , zatim jedan dan normalno i onda opet slabije (5 dana je trajala) ,
ovaj mjesec još uvijek nije dobila menstruaciju , napravili smo test HCG na trudnoću 20.4 i bio je negativan .
Što se tiče simptoma trudnoće , nema ništa (povraćanje,mučnina,često mokrenje,vrtoglavice...) znači sve je normalno (nije bila bolesna niti je pila ljekove)
Što bi mogao biti uzrok ne dobivanja menstruacije , postoji li mogućnost da je trudna iako je test bio negativan?
Također je li moguće da će kasniti sad određeno vrijeme zato jer je prošli mjesec dobila par dana ranije ?
Nakon koliko vremena trudnoće bi test bio pozitivan?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 99
Naprijed