Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Heli, svakako je 10.dan ciklusa plodan dan.
Ali ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije, ne razumijem vašu zabrinutost.
Još uvijek stignete popiti pilulu za postkoitalnu kontracepciju/ do 5 dana nakon odnosa/
Test na trudnoću možete napraviti tek u vrijeme očekivane menstruacije.

wauwau

Pozdrav doktore, moja situacija je sljedeca. Zadnju menstruaciju sam imala oko 28.7. 2012, u kolovozu je nisam dobila, pretpostavljala sam da mi se zbog stresa poremetio ciklus i ocekivala sam ju sredinom devetog mjeseca, to jest 18.9 pošto uvijek prije menstruacije imam simptome da su mi grudi bolne i nabubre, osjecam se napuhano, koza mi je masna i dobijem pristice, a 16.9 sam imala 1. odnos s partnerom i koristili smo kao zastitu prekinuti snosaj posto su meni bili valjda neplodni dani, meni je bio prvi odnos tako da je bilo dosta bolno i poslije sam malo prokrvarila. Problem je u tome što nisam dobila menstruaciju i još uvijek je nisam dobila, 18.9 i 19.9 sam lagano krvarila vidjela sam par mrljica krvi na donjem rublju i to je to, i imala grceve kap da cu dobiti menstruaciju svakog trena, probadajucu bol u donjem dijelu trbuha ali i dalje ništa od menstruacije, sad imam trunak panike da li je moguce da je doslo do začeća? I kada mogu napraviti test trudnoce a da se pokaze tocnim, sigurnim. Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Za svaki slučaj test napravite za par dana.

ppp

Pozdrav! evo da i ja ispričam svoju priču (znam da će biti slična mnogima ovdje) ali stvarno mi treba savjet...uskoro navršavam 18 godina i imam spolne odnose s partnerom pri čemu koristimo metodu prekinutog snošaja (veoma neodgovorno,znam :S )...posljednju menstruaciju dobila sam 27.8 šro znaci da mi danas menstruacija kasni vec 9. dan...ali stvar je u tome što vec tjedan dana osjećam bolove u donjem dijelu trbuha identicne onima u pms-u te probadanje jajnika..uz to i grudi su mi bolne i osjetljive, plačljiva sam bas kao u pms-u...e sad, nije mi jasno zasto imam sve te simptome vec tako dugo a ne dobivam menstruaciju..jesu li trudnicki simptomi slični ovima? samo da napomenem da nisam pod nekim posebnim stresom ali bila sam na maturalcu (na koji sam krenula točno na dan dolaska prosle menstruacije) pa me zanima da li možda ta promjena klime hrv-španjolska može imati nekog utjecaja? bit cu vam zahvalna na odgovoru.hvala

ppp

samo da napomenem da imam redovite cikluse (27-30 dana)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, simptomi rane trudnoće i pms a su slični.
Svakako napravite test na trudnoću, koji bi mogao biti pozitivan.

zanesa

pozdrav ! Moja situacija je sljedeca. Zadnju menstruaciju sam imala 8.9.2012 g. ciklus mi otprilike traje 28- 30 , prvi spolni odnos sam imala 27.9, i odnose sam takodje imala 28 .9 i 29.9 i nismo koristili zastitu ( prekinuti snosaj , znam da to nikad nije sigurno ) poslije drugog odnosam imala sam skroz puno gust iscijedak iz vagine
to mi je bilo zabrinjavajuce posjetila sam ginekeloga, bio je to neki kratki pregled rekla je da je uredu da imam vaginalnu gljivicu i da mogu ako zelim koristiti vaginalne kapsule ne znam sad kako se zovu i kremu , i ja sam to koristila dva dana i pojavio mi se smedji iscijedak koji mi se uvijek javi pred menstruaciju i mislila sam da cu imati normalnu menstruaciju i tako sam se osjecala(bolovi,ne jaki, u donjem dijelu trbuha) medjutim to je trajalo samo dva dana i nista, sad sam jako zabrinuta , postoji li mogusnost da sam trudna ??'

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste trudna.
Napravite test na trudnoću.

curka1995

Poštovani, zadnja menstruacija mi je bila 17.9 i bila je normalna, i inače mjesečni ciklus mi je uredan i traje od 26-28 dana, spolno sam aktivna. za tjedan dana trebam dobiti, ali na gaćicama već mjesec dana vidim vodenu bijelu tekućinu i zna mi curiti po 4-5 puta na dan, al baš kao vodenasta tekućina, zanima me dali je to normalno? trebam li se zbog toga zabrinuti,ili? i još me zanima dali grudi mogu boljeti prije mjesečnice i onda 2-3 dana prije nego ona baš nastupi prestati boljeti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vodeni pjenušav iscjedak rezultat je upale u rodnici.
Savjetujem pregled i terapiju.

dany22

Poštovani! Zadnja menstracija mi je bila 2.10.2012. ali to je više sličilo na neko lagano krvarenje koje je trajalo 4 dana...ali sad nakon toga stalno imam smeđi iscjedak...smršavila sam, imam slabiji apetit, cijelo vrijeme osjećam lagane bolove u trbuhu i stalno se osjećam umorno i iscrpljeno...Inače u vezi sam i ja i partner ne koristimo nikakvu zaštitu osim metodu prekinutog snošaja...Zanima me dali je to normalno ili se trebam zbog toga zabrinuti dali postoji mogućnost da sam trudna??? Kod ginekologa sam zadnji put bila pred 3 godine i sve je bilo uredu...bit ću vam zahvalna na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite svakako test na trudnoću.

martinica20

Poštovani,
18.9 sam prvi put počela uzimati anti baby pilule. Danas sam shvatila da sam popila 24. tabletu,a trebala sam 25. Neznam kako se to dogodilo.
Isto tako na početku uzimanja,prvih par dana imala sam proljev. Spolni odnos sam imala bez zastite, Sada u zadnjih tjedan dana osjecam bol u podrucju desnog jajnika (kao zatezanje),a na pritisak ta bol bude jaca. Dali postoji mogucnost da sam trudna?

Molim vas da mi odgovorite
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

ljubica86

postovani,zanima me dali sam mozda trudna,zadnju mens.sam imala 14,9 i trajala je kao i obicno 5-6 dana,a inace imam redovno,svakih 27-29 dana.sa muzem imam redovan odnos ,nekad zasticen,nekad ne... i sad je 13,10 i jos nisam dobila,imam male bolove u donjem dijelu stomaka i bijeli iscjedak koji se pojavljuje 3 do 4 puta na dan.dali da uradim test(jeli jos rano) ili da jos sacekam. hvala unaprijed za odgovor .

ljubica86

pozdravljeni! zanima me jesam li trudna i dali je vrijeme da napravim test.zadnja menst.je bila 14,09 ,a inace je redovna 27-29 dana. danas je 13,10 i jos nisam dobila,samo osjecam manje bolove u donjem dijelu stomaka i bijelu tekucinu 3-4 puta na dan. hvala unaprijed za odgovor .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ljubica,
Svakako možete već sutra napraviti test na trudnoću. Nije prerano.

curka1995

Poštovani, zadnji spolni odnos sam imala oko 28.9, koristili smo zaštitu i dečko kaže da je sve bilo uredu, no nakon nekoliko tjedana počele su mi nekakve vrtoglavice, ali sam to pripisala ovoj promjeni vremena i imala sam male grčeve u donjem djelu stomaka - tjedan dana prije nego što trebam dobiti, ciklusi mi idu 26 - 28 dana. ali ova mjesečnica mi je došla nakon 25 dana, inače imam jake bolove kad mi je menzes, pa je tako i sad bilo, danas mi je 2. dan ali ne curi toliko koliko bi i inače, dali bi se trebala zabrinuti ili? inače da napomenem da sam bila dosta pod stresom ovih dana zbog toga svega, ali 2 dan mi uvijek bude obilan, a sada nije. što vi mislite?

lioness

Pozdrav!Zamolila bih vas da mi odgovorite!Imala sam menstruaciju 10.10 kao sto sam i trebala medjutim trajalo je jedan dan i to sa mnogo manjim krvarenjem nego obicno,(inace mi ciklus sara ali to je u principu na 23,24-29,30 dana svaki naredni ) i drugi dan sam imala malo kafenkasto kao kad prodje,inace mi traje 4,5 dana i vrlo su bolne.Prije nedjelju dana sam imala operaciju u lokalnoj anesteziji,mada je to bilo vadjenje plocice

sa clavikule..postoji li mogucnost da je prekid zbog anestezije i ljekova?Posle prve operacije pod totalnom,prije pola godine nisam imala problema sa ciklusom.Inace ne koristimo zastitu,ja imam glavobolje ceste,mokrim cesce i imam temp.37,3?Postoji li mogucnost da sam trudna...?Hvala unapred

vojinpetra

Imala sam rizican odnos 3-4 dana pre menstruacije. Dobila sa 7.09.2012 i imala normalnu inace obilnu menstruaciju. Danas je 13.10.2012 ja jos nisam dobila, inace imala sam simtome kao i uvek ali su prestali. Imam 41 godinu i zavaljenu matericu. Da li je moguce da sam trudna, hvala unapred.....

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 99
Naprijed