Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana shorty, u prve dvije ginekološke godine ciklus ne mora biti pravilan.
S obzirom na smetnje koje ste naveli svakako mislim da se radi o anovulacijskim ciklusima, te bi dobro bilo u dogledno vrijeme posjetiti ginekologa.
Nužna je vrlo vjerovatna terapija poremećaja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moglo bi se raditi o trudnoći.
Ako vam je vrijeme menstruacije ili još bolje da vam kasni svakako napravite test na trudnoću.

mateav17

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 23.09. i imala sam spolne odnose s zastitom osim jednog, kada je bio s prekinutim snošajem u neplodnim danima. Kada sam trebala dobiti menstruaciju dobila sam nekakav ružičasti iscjedak i odmah sam pomislila na implantancijsko krvarenje, makar osim toga nemam nikakvih simptoma. Inace mestruacija mi zna kasniti po par dana, ali ovo me jako zabrinulo. Da li je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće, svakako napravite test na teudnoću.

anči007

Poštovani, zanima me da li sam kolike su šanse da zatrudnim, naime puko nam je kondom ali ga je izvadio na vrijeme, tj. nije svršio u mene..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je tako kao što ste napisali, šanse ne postoje.

ivanicaa

postovani,
menstruacije mi uvek idu na 27-30 dana dana je 34 dan i menstruacije nema,nezasticenih odnosa nije bilo.juce sam uradila test,treci dan kasnjenja i bio je negativan. da li treba da ponovim test ? ovog meseca sam bila prehladjena i pila ontibiotike i zapocela sa treninzima u teretani .moram vam naglastiti da sam pod velikim stresom zbog ovog kasnjenja mogu li to biti neki od uzroka izostanka menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je vjerodostojan, te ga ne morate ponavljati.
Razlozi koje ste naveli najčešći su uzroci kašnjenja.

cinderella2012

Poštovani doktore!
Partner i ja već duže vrijeme planiramo na bebi,međutim ona nikako da se primi i već sam pomalo očajna i jako tužna.
Imam 22 godine i menstruacija mi je svakih 32,do 33 dana u trajanju od 5 dana.
Na ginekološkom pregledu rečeno mi je da je sve u redu samnom i da nebi trebalo biti problema pri zatrudnjivanju unatoč mojim mikrocističnim jajnicima.
Naime,nalaz mi je ovakav: -lijevi jajnik mikrocističan 29x21mm,-desni jajnik 36x27mm sa kolabiranim folikulom.Douglas slobodan.
Vadila sam i papa test nalaz koji je uredan.Preporučeno mi je i uzimanje folne kiseline,pa me zanima dali to ima kakvog utjecaja za lakše začeće,
uzimanjem redovito folne kiseline?
Pročitala sam i na raznim forumima putem interneta kako jedna žena isto nije jako dugo mogla ostati u drugom stanju,sve dok nije počela ić na podgrijavanje jajnika i injekcije.Nakon tog tretmana je uspješno zatrudnjela nakon mjesec,dva,pa si ja sve više razmišljam o toj mogućnosti.Molim Vas za pomoć.
Kakav je proces svega toga?
Unaprijed,puno hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako godinu dana uz redovite odnose ne dolazi do trudnoće sugerira se obrada.
Dakle ako je toliko prošlo krenute sa obradom.

curka1995

Poštovani, molim vas da mi pojasnite moj nalaz, pogotovo ovo uterus u avf-u i endometrij, što to znači? Imala sam zadnji seksualni odnos 29.9. koristili smo kondom, ali je svršio unutar mene u kondom, da sam trudna i dali bi to ginekolog vidio na pregledu 17.10?
GN: vulva i vagina uredni, cx. uredno epiteliziran, cervikalna ekscitacija negativna.
UZV-TVS: uterus u avf-u, endometrij hiperehpgen tanak 1mm. Na lijevom jajniku cistična tvorba vel. 33x26mm anehogenog sadržaja bez detektabilnih protoka. Na desnom jajniku cistična tvorba vel. 26x21mm anehogenog sadržaja bez detektabilnih protoka. Retrouterino nema slobodne tekućine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se i trudnoći. Sluznica maternice je tanka(endometrij) tako da se nikako ne radi o trudnoći.
Nakon menstruacije savjetujem kontrolni uzv zbog cista na jajnicima.

e katarina

Postovani, molim vas da mi sto prije odgovorite
situacija je sljedeca:menstruaciju sam imala 28.08. do 01.09., zatim sam imala nezasticen odnos s momkom 23.09. i 24.09., pri tome nije nikako ejakulirao u mene ali smo imali odnoseza redom zatim sam 30.09. dobila menstruaciju koja je trajala sve do 4.10., ( ova menstruacija me je bila ocekivana u ovom periodu) krvarenje je bilo srednje obilno propraceno ugruscima koje i uvijek imam tokom menstruacije, sad je vec 4.11. a ja jos nisam dobila novu menstruaciju...molim vas da mi kazete da li je tu rijec o obicnoj menstruaciji ili je rijec o implantacijskoj? ako je rijec o obicnoj zasto mi toliko kasni? nikakve simptome trudnoce nisam osjecala, a i zanima me moze li zena ostati trudna 7 dana prije nove redovne menstruacije??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Zašto vam ova kasni, ne znam, ako ovaj mjesec niste bili spolno aktivna onda se nikako ne radi o trudnoći.

e katarina

Postovani, hvala vam na odgovoru jako ste me umirili, ali imam jos jedno pitanje...mozete li mi navesti neki od uzroka zasto mi ovoliko kasni novi ciklus? dosta dugo sam opterecena razmisljanjima o tome da li sam trudna, da nije to uzrok mozda ovolikog kasnjenja? inace mi ciklus traje po 35 dana, ali sad je vec 38. dan i jos nisam dobila? koliko moze maksimalno da kasni a da ne pretstavlja nikakvu alarmantnu situaciju? ovaj mjesec nisam bila polno aktivna ali me samo brine da nije rijec o implantacijskom krvarenju u proteklom mjesecu (30.09.-4.10.) jer sam negdje citala da se implantacijsko krvarenje pojavljuje 6-12 dana nakon zaceca? mozete li mi opisati sta je to zapravo implantacijsko krvarenje i kako se manifestuje? citala sam ali sve je dosta konfuzno a meni hitno trebaju informacije od specijaliste. unaprijed hvala

jamanavi

Poštovani zanima me jesam li trudna ako smo htjeli imati spolni odnos i pokusali smo BEZ ZAŠTITE ,ušao je samo malim dijelom , ali ja opet nisam mogla izdržati ,boljelo me, pa smo prekinuli,napominjem da nam je to PRVi put ,himen mi nije jos puknuo....,decko nije uopće svršio,sad me zanima jel postoji opasnost od sluzi koja se pomalo luči,iako ne znam niti koliko je sluzi bilo jer sam i ja vlažna bila??
hvala Vam unaprijed.

jamanavi

Zaboravila sam napisati da mi kasni menstruacija ,trebam dobiti pocetkom mjeseca,kasni mi dan ili dva vec...

jamanavi

Opet ja ....zaboravila sam napisati da imam 19 godina i da mi ni prije nije bila redovita menstruacija ...a taj "pokušaj" spolnog odnossa smo imali 1.11.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ekatarina, odgovor na implantacijsko krvarenje dali ste sami, dakle to vam je dovoljno da znate.
Uzroci kašnjenja, stres, cista, pcos, anovulacija, problemi sa štitnjačom, dijete, naglo debljanje itd.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana jamanavi nikako se ne radi o trudnoći. Ne brinite.

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 99
Naprijed