Da li sam trudna?

CrnaVucica

Postovani ciklus mi je uvek 28-31 dan. Poslednji put sam imala 9.10 i stalo je 15. 10 . Nezasticen odnos sam imala vec 16,zatim 18,ali je na vreme prekinut,ali onda 25 na 26 smo isli do kraja. Zanima me da li postoji nekakva sansa za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da postoji.

jelena123

Postovani
Nedavno sam pocela da zivim sa mojim deckom i imalo smo jako cesto odnose ali bez ikakve zastite. Nikada nije ejakulirao u mene vec je prekinuo snosaj. Imala sam sve simptome PMS-a: natecene grudi, nervoza, pojacan apetit... Ali pre 2 dana sam primetila tamno braon iscedak na donjem vesu i odprilike pola sata nakon toga zaboleo me je mali stomak. Imala sam mnogo stresa u poslednjeh par dana ali odkad sam videla taj iscedak ne mogu da prestanem da razmisljam o trudnoci. Prosli mesec sam dobila 6 ali ja uglavom dobijam 2 dana ranije tj. trebala sam dobiti 4. Nisu mi redovite menstruacije pa mozda i nemam toliko razloga za brigu ali ipak se jako plasim zato sto su mi simptomi PMS-a prestali a ja jos uvek nisam dobila. Nisam jos uvek radila test zato sto je prerano. Molim vas pomozite mi i objasnite mi taj tamno braon iscedak.
Unapred se zahvaljum na odgovoru i savetima.

Crnooki

Da li je moguca trudnoca ukoliko partner svrsi na vaginu? Bez obzira plodni ili neplodni dani? Ili sa predejakulatom? I bez obzira na koji dio vagine. MOlim odgovor pozdrav.

Crnooki

Samo da napomenem da nije bilo odnosa i da je djevojka nevina.

CrnaVucica

Postovani hvala na odgovoru. Pitam iz razloga sto su mi od cetvrtka poceli predmenstrualni bilovi u krstima i jajnicima (posto mi se oni uvek javljaju iskljucivo na dan kad treba da dobijem,pripisala sam ih prehladi),mucnine i gadjenje na hranu(smatrala sam da je rano za tako nesto) ali od prekjuce mi sve mirise sa mnogo jacim intenzitetom i majka mi je rekla da odem kod ginekologa jer postoji velika verovatnoca da sam trudna,to mi je cak i danas ponovila kad sam joj rekla da sam ipak dobila na vreme(iako mnogo slabije) i rekla mi je da to nista ne znaci jer je ona sa mnom i sa sestrom u trudnoci dobijala redovnu menstruaciju prva 3 meseca...tako da sad ne znam sta da radim...da li da sacekam da prodje da uradim test ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Jelena, svakako napravite test na trudnoću, ništa nije prerano. Od uzroka smeđeg iscjetka mogu biti trudnoća, endometrioza, cista itd.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, crnooki ajo dođe do ejakulacije po rodnici i dio sperme se slije ili uđe u rodnicu te ako su plodni dani svakako da može doći teoretski do trudnoće. Nema veze da li je djevojka nevina ili ne. Međutim trudnoća na takav način je samo teoretska.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte da krvarenje stane i napravite test. Majka nije imala menstruaciju u trudnoći već je neuredno krvarila u prvom trimestru.

Crnooki

Hvala puno na odgovoru. Da li znate za takav slucaj? Znate kako, mi se zadovoljavamo tako sto peenis ulazi medju prepone/ (butine). Nije nikada doslo do ejakulacije ali sam se prije toga samozadovoljavao. Pa me zanima da li je moguce? I zanima me kako da razlikujem simptome pms-a i trudnoce? hvala jos jednom doktore, svaka cast za forum.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, na taj način djevojka neće zatrudnjeti. Pozdrav.

Crnooki

Puno hvala.

e katarina

Postovani, vec sam vam pisala u strahu od moguce trudnoce, i pri tome sam vam rekla kako sam nezasticene polne odnose imala 23.09. i 24.09. a da sam menstruaciju dobila 30.09. koja je trajala do 4.10. i tada je bila srednje obilna sa ugruscima, nova menstuacija mi je dosla 5.11. ali ovaj put je tackasta. Mozete li mi reci imam li ikakvog osnova za strah jer mi se tackasta menstruacija nije do sad desavala? Nigdje nisam uspjela da nadjem sta zapravo znaci tackasta menstruacija i sta dovodi do toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite ne radi se o trudnoći. Savjetujem uzimanje kontraceptivnih pilula da se ne morate svaki mjesec brinuti.

Crnooki

Hvala, zapitao sam se jer vasa kolegica je na slicno pitanje rekla da moze? Da li imaju u neredovnim ciklusima sigurni nepolodni dani i ako da koji su to? Ako smijem pitati...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, pogledajte što sam vam odgovorio dva pitanja prije ovoga.
Kad postavljate pitanje morate biti koherentni i precizni u opisu.
Pozdrav.

Crnooki

Znaci da nije moguce bez penetracije i ejakulacije i dodirivanjem organa? OK. HVALA.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani napisao sam vam. Ne bih se ponavljao.

ivaaaan

Menstruacija je bila kasnila 9 dana, bolovi u grudima prije menstruacije i par dana tokom menstruacije. Bila je obilna menstruacija i trajala je kao i obicno 7 dana tj. menstruacija kakva je inace bila. No, grudi su dosta porasle, nista vise. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da ne postoji.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 99
Naprijed