Da li sam trudna?

ivaaaan

Hvala na odgovoru. Malo me je bilo zabrinulo, grudi su dosta porasle u samo mjesec dana, pa mi je ideja dosla da nije sta pogresnim putem pošlo. Tako da se samo mogu radovati povecanim grudima happy)

charlie_04

Poštovani doktore. Imam 19 god. i imala sam spolni odnos dva puta na 11.11. gdje smo pritom, moj dečko i ja u početku probali bez kondoma na par minuta, s time da on nije do kraja ušao i nije svršio, što znači da nismo išli skroz do kraja. Nedugo zatim smo krenuli sa kondomom. Brine me to da li postoji mogućnost trudnoće pošto mi je zadnja menstruacija bila 3. 11. pa mi se nekako čini da bi mi ovo mogli biti plodni dani. U velikom sam strahu. Ne znam da li da kupim test za trudnoću ni ništa. Molila bih za pomoć i savjet. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne razumijem zašto se brinete.
Ne trebate ništa poduzimati.

charlie_04

Hvala Vam na pomoći i odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mare1304

Poštovani,
mjesečnica mi kasni 13 dana, nakon 3 dana sam napravila test koji je bio negativan.
Naime, pila sam tablete yasmin, i prosli mjesec ih nisam pila.
Ne znam koliko je to bitno, ali imam hpv, također zadnja mjesečnica mi je trajala samo dva dana.
Pošto sam tijesna s vremenom teško mogu otići osobno kod gin, i naruciti se, zovem ih već danima, ali nitko mi se ne javlja.
Kada sam napravila test ispao je negativan, odlučila pričekati da mjesečnica dođe jer sam mislila da kasni zbog stresa ili pošto ne pijem više tablete pa se ciklus poremetio, no sada se već počinjem zabrinjavati. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Ne radi se o trudnoći.

mare1304

Hvala lijepa,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jasminkaca

Poštovani,
utvrđeni su mi policistični jajnici. Digla sam ruke od hormonalnih terapija jer ih uzasno loše podnosim .
E sad..moj partner i ja skoro svakodnevno imamo nezasticen spolni odnos ( s time d aon ejakulira u mene) .
Pošto ne znam kad imam ovulaciju ne mogu znati kad su plodni i neplodni dani
U narednih par dana primjetila sam obilan isjedak (proziran, bijel) ..jeli to mozda znak rane trudnoće?
(nisu candida albicans).
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Savjetujem lh trakice maybe baby za dokazivanje plodnih dan, mjerenje bazalne temperature, uzv folikulimetriju.

chika

Postovani zanima me da li sam trudna jer prvi put sam imala odnos, koristili smo zastitu (kondom). Zanima me da li je moguce da sam ostala truda jer posle iskoristenog kondoma imali smo opet odnos bez zastite ali nije svrsio? I imam male bolove u donjem dijelu stomaka?

johnny

pozdrav,
ja i djevojka smo prakticirali "suhi sex" uvijek sam bio u boxericama a ona obicno nije. trebala je dobit 9.11. isla je kod obiteljske lijecnice i uradila je nalaz urina kod nje i rekla joj da je prehladjena al nije spominjala da se boji trudnoce,poslala je da radi ultrazvuk jajnika i tu je bila i rekla da je prehladjena kao al nije joj govorila za ovaj nas nekakav odnos pa me zanima da li bi se vidjelo da je nedaj Boze trudna jer znaju da je nevina cura. kad je bila kod doktora kasnilo joj 3-4 dana i test je uradila 4.dan kad je kasnilo i bio negativan,molio bi vas da mi azete da li ima razloga za brigu,nisam se susretao s ovim a brine me jer je bole jajnici,cesto mokri,grudi joj osjetljive,trrbuh.. unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana chika postoji šansa za trudnoćom jer u spolnom sustavu muškarca ostane još dovoljno sperme od prvog odnosa koja tijekom drugog odnosa može biti dostatna za trudnoću. Lijepo vas molim da se educirate jer čete na ovim stranica pronaći dovoljno i pregršt informacija o zaštiti.

chika

Razgovarala sam sa njim i kazao je da je obrisao kondomom vrh od polnog organa, da li i sad postoji sansa da sam trudna, jer menstruacija me je tek prosla 5.11 i ne mogu cekat sledeci mjesec. Da li mogu uradit test? Jer na nekim stranicama sam citala da tes pokazuje negativno ako se uradi preije nego sto menstruacija zakasni? Hvalla

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakav test ne možete uraditi prije očekivanog vremena menstruacije.
Savjetujem bolji način zaštite.

ivaaaan

Neznam sto se dogadja trenutno. Imala sam sumnju da sam trudna, kasnila mi je prosla menstruacija 9 dana i dobila sam 28.10. I evo jutros ponovno, tj. 10 dana prije ocekivane menstruacije. Popila sam hitnu kontracepcijsku pilulu ovaj mjesec, neznam imal to kakvog ucinka da porani menstruacija. Neznam sto se dogadja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sama ste odgovorila na svoje pitanje.
Ne radi se o menstruaciji već o krvarenju koja je popratna pojava uzimanja postkoitalne kontracepcije.
Sljedeću menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme.

SaraB

Imala sam rizičan odnos s dečkom, inače to mi je prvi put,nisam krvarila nit išta.. Sedam dana nakon toga sam dobila mjesečnicu kako sam i planirala, samo je bila slabija nego inače.Nakon toga su mi se pojavili bolovi u stomaku i želcu, kod doktora sam dobila tablete i obrazloženje da mi je to sve od stresa. Tri dana nakon dobivanja mjesečnice (zadnji dan mjesečnice) sam uradila test za trudnoću,bio je negativan, nakon sedam dana ponovim isto i opet je bio negativan..Međutim osjećam se čudno, imam tvrd i nadut stomak .Trebam napomenuti da imam neku vrstu upale, curi mi sekret i neugodnog je mirisa.Trebam li biti zabrinuta, ima li mogućnosti da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, o trudnoći se ne radi, ali se radi o upali u ginekološkom sustavu i od tuda su bolovi i iscjedak.
Savjetujem da se javite svom ginekologu.

Nazad
1 ... 22 23 24 25 26 27 ... 99
Naprijed