Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sve ste dobro napisali a postupili ste totalno amaterski.
Svakako da postoji šansa i za ovulaciju i za trudnoću.

Aglaja

Poštovani,

Imam 2 pitanja. Prvo se odnosi na mogućnost trudnoće. Zadnji odnos sam imala krajem oktobra, pritom smo koristili kondom, ali onda smo napravili glupost i došlo je do jaaako kratke penetracije bez zaštite (kilometrima daleko od ejakulacije). Moj dečko je prethodno urinirao i oprao spolovilo i čitala sam da urin zapravo "uništava" i ispire preostalu spermu. 4 dana nakon toga sam dobila menstruaciju, no bila je nekako kratka i ne toliko obilna (Isključila sam pretpostavku o implatancijskom krvarenju, jer ono je navodno ružičasto i skoro neznatno. Griješim li?). Imala sam mjesečnicu ponovo nakon tačno 30 dana (02.12.), no opet je bila oskudnija nego što sam navikla da bude (prva 2 dana je bilo normalno krvarenje, praćeno bolovima u leđima, no onda je već trećeg dana oslabilo, što mi je jako čudno te je 4. dana prolazila). Čitala sam mnogo o slučajevima trudnoće kada žene i nekoliko mjeseci od začeća imaju redovnu menstruaciju. Je li to moguće? Od simptoma trudnoće koje sam "pokupila" s neta, osjećam mučnine i od danas blage bolove u u grudima (doduše tek od danas), ali samo kad malo jače stisnem. Da li si umišljam stvari?

Drugo pitanje je vezano za pilulu. Naime, početkom novembra sam počela piti Microgynon 30 i uvijek sam ga uzimala u isto vrijeme (6h popodne), no prije 5 dana sam zaboravila da popijem u to vrijeme te sam popila 9 sati kasnije, odnosno u 3h poslije ponoći. Da li je moguće da je zaštita popustila, odnosno treba li mi dodatna zaštita?

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umišljate. Ne radi se o trudnoci. Menstruacije su oskudnije jer uzimate pilule.
Sa zakašnjelom pilulom dobro ste postupili.

klementina

Poštovani doktore. Nezasticeni spolni odnos imala sam 13 dana ciklusa. Menstruaciju sam dobila 1.11 ,pa zatim 27.11 i 24.12. Prosla mestruacija je bila dosta svijetlija nego obicno. Trebam li se brinuti zbog trudnoce?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

bubena1510

Postovani,

Zbog upale mjehua uzrokovane E.Coli dobila sam terapiju Novocef.
Istovremeno intezivno pokusavam ostati trudna. Terapija antibiotikom trajala je za vrijeme ovulacije i nekoliko dana poslije. Da li navedeni antibiotik negativno utjece na mogucnost zaceca ( npr. uzrokuje propadanje oplodjene jajne stanice ili sl) i da li moze imati negativne posljedice u slucaju da je doslo do trudnoce.
Unaprijed hvala
S postovanjem,

Buhtlica

Poštovani,

moj je problem sljedeći. Ciklusi su mi neredoviti. Ne pijem nikakve hormonalne tablete. Imam nezaštićene spolne odnose. Menstruaciju sam imala 04.09., 07.10. pa tek 18.12. Nezaštićeni odnos sam imala 14.12. gdje je partner svršio u mene. Moje je pitanje sljedeće: Može li doći do trudnoće s obzirom da menstruaciju nisam imala više od 2 mjeseca???? I da napomenem, ginekološki pregled (rađen 21.11.) UZV i PAPA-test su uredni.
Imam još jedno pitanje. Naime, prije tjedan dana završila sam s terapijom Augmentina, zbog upale grla. Pojavilo mi se crvenilo, svrbež i iscjedak na vagini. Koristila sam na svoju ruku Canesten cr. izvana i pijem jogurt, ali ne osjećam baš neka velika poboljšanja. Možda da kupim Lactogyn oralne tablete? :/ Možete li me savjetovati što da radim, s obzirom da je moj ginekolog trenutno nedostupan....
Puno Vam hvala na odgovorima.
Sve najbolje Vam želim povodom blagdana happy
Srdačno,
Ivana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana bubena, dozvoljen je u trudnoći, nema negativne posljedice na trudnoću, ne umanjuje mogućnost začeča.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana buhtlica, re radi se o trudnoći ako ste 18.12 imali menstruaciju.
Možete uzeti canesten tri vaginalete a nakon toga lactogyn, linex lady, vivag ili nešto slično od probiotika.

klementina

Poštovani doktore!
Prva dva dana menstruacija je normalna,a danas je gotovo pa crna.Taj smeđi iscjedak se uvijek pojavi pred kraj menstruacije. Je li normalno da je menstruacija bila samo 2 dana a ostalo taj neki cudni iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

marija989

Poštovani,zanima me koliko dana treba kasniti menstruacija da bi se mogao napraviti test na trudnocu i koji je po Vama najsigurniji?
unaprijed hvala na odgovoru! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u vrijeme očekivane menstruacije ili ako kasni koji dan.
Ne trebate trošiti novac na skupe testove. Neki za 30-tak kuna.

kosaglu

Postovani, zanimala bi me mogucnost trudnoce s obzirom da osoba nije svrsila u tebe nego izvan, je li potrebno da "ona" svrsi kako bi doslo do zaceca?
Citala sam da se pri zacecu pojave kapljice krvi, nakon tjedan dana ako sam se tocno informirala, pa je li se to MORA pojaviti ili to kako kad?
Uostalom, plodni su mi dani pa me jako strah, a mjesecnica bi mi trebala doci tek 10.1..... Htjela bih sto konkretniji odgovor... Hvala!

Lidy

Poštovani,
iako ja u velikom postotku isključujem trudnoću i smatram da je moj problem izazvan hormonskim poremećajem, ipak vas molim za mišljenje.
Evo mog problema-Imam 23 godine i do prošlog mjeseca sam imala redovne menstruacijske cikluse (25-29). Menstruaciju sam dobila 5.11. i to 28 dan ciklusa, međutim nisam imala nikakve predmenstrualne sindrome, niti menstrualne bolove koji su mi inače vrlo izraženi i bolni. Menstruacija je trajala do 11.11. Nakon 2-3 dana od prestanka menstruacije pojavljuje mi se blijedo crveno krvarenje za koje moj ginekolog smatra da je ovulacijsko krvarenje ili da je krvarenje uzrokovao stres (kojeg uopće nisam niti imala). To krvarenje se nastavlja do 20.11. kad ponovno dobivam mjesečnicu bez ikakvih bolova. Istoga dana odlazim na ginekološki pregled, na kojemu mi je napravljen ultrazvuk te moj ginekolog govori da je sve u najboljem redu, i da je jedini problem moja neredovita probava, te da mi crijeva koja su puna crijevnog sadržaja stišću desni jajnik, te mi preporuča magnezij u obliku šumećih tableta. Na ginekološkom pregledu napravljeni su i brisevi, koji su pokazali prisutnost ureaplasme 10 (4). Suprug i ja provodili smo terapiju Doksiciklinima. 17. dan ciklusa ponovno mi se pojavilo slabo smeđe-crveno krvarenje vidljivo na toaletnom papiru koje je završilo nakon 3 dana. Suprug i ja smo za vrijeme provođenja terapije koristili prezervative. Nakon prestanka terapije imali smo nezaštićeni spolni odnos jer želimo bebu. Danas mi je 37. dan ciklusa i menstruacije još nema, a ni naznaka da ću ju dobiti. Zanima me Vaša mišljenje dali je ikako moguća trudnoća pored svih tih zbivanja sa mojom menstruacijom u posljednjih mjesec i pol. hvala

marinkaa

Poštovani, imam pitanje. Naime, zadnji spolni odnos, koji je bio bez zaštite, sam imala 16.8. nakon toga sam dobila menstruacije koje su bile 9.9.,18.10. i 25.11. MEđutim negdje u 10 mjesecu sam imala krvarenje koje je trajalo 3 dana i bilo je povremeno.. To me zabrinulo te sam napravila 2 testa koja su bila negativna, ali i posjetila ginekologa koji je napravio vaginalni ultravuk i rekao da nisam trudna. ultrazvuk je bio krajem 11. mjeseca. Ja i dalje imam strahove jer mi je trbuh napuhnjen i konstantno osjećam čudan pritisak u donjem dijelu trbuha. Zanima me imam li razloga za strah i postoji li mogućnost da je ginekolog pogriješio i da se nakon 3 mjeseca ništa nije vidjelo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštivana kosaglu, ako nije došlo di ejakulacije u rodnici naravno da trudnoća nije moguća.
Ako neposredno prije ejakulacije dođe do izlučivanja predejakulata, tada je moguća trudnoća.
Kapljica krvi nema nikakve veze sa tim.
Educirajte se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lidy, moguća je trudnoća ali s obzirom na neuredno krvrenje malo vjerovatna.
Napravite test. Savjetujem hormonsku obradu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, marinka dakako da nije pogriješio. Ne radi se nikako o trudnoći. Ne umišljajte si.

anabanana123

Poštovani,
Zadnju mjesečnicu sam imala 15.11., što znači da mi kasni više od 15 dana. zadnji spolni odnos sam imala 1.12. Koristili smo kondom i svršio je izvan mene u kondom. zatim je samo obrisao papirom. nakon 20-tak minuta smo krenuli ponovno, stavila sam ga na kratko, par sekundi i izvadila, pa smo opet stavili kondom, prije toga sam ga oralno zadovoljila. Postoji li mogućnost da sam ostala trudna zbog tih par sekundi bez kondoma?
Unaprijed hvala.

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 99
Naprijed