Da li sam trudna?

petraperi195

Poštovani,
zadnja menstruacija 3.12. Odnosi 14, 21,23 i 26.12. Svi sa kondomima. Mengu bi trebala dobtti danas. Iako dođe od 28 - 30 dana. Prije dva tri dana me počelo svrbiti i dobila sam bjeli iscjedak, grudičasti malo i jučer uz to sam primjetila kad sam išla na wc da je na papiru ostalo malo sluzavog crvenog, tj više roskastog. Mislila sam da mi je došla menga. Izbili su mi prištevi kao i inače prije svake menge i onaj osječaj u trbuhu kada dobijem. Ali to se nastavilo i danas, tj nema krvi i dalje je taj neki iscjedak, ali slabo ga, jedva, ne svaki puta kada idem na wc. i u trbuhu mi prolaze neki valovi ko da bi trebala dobiti mengu. Sad mi nije jasno di je menga zaple i jeli ova neka upala (pretpostavljam po svrbežu i iscjetku) mogla utjecati na to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da gljivična upala može utjecati na nastup menstruacije.
Ne brinite.

petraperi195

hvala puno, umirili ste me happy nije mi baš menga dolazila ovako na 'kredit', pa se nadam da će uskoro bit kak se spada.. hvala još jednom

allaaaaaa

Postovani,

Imala sam preucestalno sex a prije nisam to radila i dobijem menst. za 15 dana od pocetka prethodnog ciklusa da li postoji mogucnost trudnoce? S obzirom da nismo imali zastitu, ta mens trajala je krace no obicno, i osjecam mucninu jutrom, previse jedem i poneke grceve u stomaku.?

hvala unapred

cola3

Poštovani,jedna menstruacija bila je 7. ili 8.10.,a iduća 19.11,a iduća 17.12,....inače mi traju oko 6-7 dana,ali ponekad i 5 jer se bavim sportom....ova u 10. mjesecu trajala je 6 dana,ali ja se bojim da su ove zadnje dvije možda bile lažne jer je ova u 11. mjesecu poprilično kasnila,ali trajale su 5 dana i bile jednake boje....što vi mislite,mogu li te zadnje dvije biti lažne? Hvala unaprijed.

petraperi195

Poštovani,
jučer ste me umirli, ali danas me već polako hvata panika jer sada je treči dan od kada je sve pčelo, ali od menge ništa.. i dalje me u trbuhu prođu neki valovi il probode me nešto tu i tamo., manje nego zadnja dva dana.. bilo je par kapi krvi i malo sluzavog, ali za to mi ni nije trebao uložak uopče. Mene i dalje svrbi i poprilično je crveno iako nema bjelog iscjetka. Kad mogu napraviti test na trudnoću da bi bio vjerodostojan? Iako mislim da nije to u pitanju, pazili smo, a i imam sve simtpome menstruacije, samo šta nje baš i nema..

luce23

Poštovani/poštovana,

dečko i ja smo imali odnos uz prekinuti snošaj 11. dan ciklusa. Inače mi je dijagnosticiran sindrom policističnih jajnika i ciklusi su mi neredoviti (iako zadnjih pola godine menstruacijski ciklusi su oko 30-33 dana). Koristila sam i Canesten vaginalnu kremu unutar zadnjih mjesec dana. Obzirom da je sad 41. dan ciklusa, ne znam što napraviti.

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ala, mislim da se ne radi o trudnoći a niti o pravoj menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana petraperi u vrijeme očekivane menstruacije.
Mislim da se ne radi o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana luce napravite test na trudnoću.
Mislim da se ipak ne radi o trudnoći već o oligomenoreji izazvanoj pcos-om.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana cola mislim da se radi o urednim pravim menstruacijama, nikako lažnim.

petraperi195

Poštovani, ipak je došla jučer tjekom dana. Hvala još jednom happy

malazlocesta

poštovani doktore
imala sam s deckom 2 spolna odnosa zaredom i tjekom drugog sam obilno prokrvarila
menstruacija je bila oskudna.trajala je svega 1 dan.
osjecam mucnine i grceve u trbuhu
molim vas za pomoc i savjet
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li je ta menstruacija bila u očekivano vrijeme? Ako nije najvjerovatnije se ne radi i menstruaciji već o neurednom krvarenju.

mejra_84

Poštovani, imam problem, prethodnu menstruaciju sam imala 20.11.2012. g., a ciklus mi obicno traje od 28 do 31. dan. Imala sam seksualne odnose, ali uvijek sa zastitom (kondom) a i nikad nije bilo ejakulacije u mene. Prvi test sam uradila 25.12. i bio je negativan, drugi test sam uradila 31.12. i cim sam uronila stapic u urin pojavile su se neke dvije linije, ali je ostala samo jedna vec nakon tri minute. Interesuje li me postoji li sansa da sam trudna? I koji bi mogao biti osnovni uzrok kasnjenja menstruacije? Nemam nikakvih simptoma pms-a, osim sto me ledja - krsta bole. Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Uzrok kašnjenja: stres, upala, pcos, cista, horm. poremećaj itd.

omar

dobar dan,ja sam u dilemi imala sam menstruaciju 2.11.2012 i trajala je uobicajenih 7 dana,zatim je stala jedan dan i onda trajala bas obilno do 20.-21.nisam sigurna.mada mije uvek redovna na svahih 25-28 dana,sada je 01.01.2013 i jos nije dosla menstuacija neznam sta da radim,mada sam 23.12 uradila test koji je u pocetku dao bledu drugu liniju i koja je nestala,i danas sam uradila isti test za trudnocu iz apoteke i opet isto posle sat vremena se pojavila druga bleda linija i ona je nestala,neznam nemam nikakvih znakova mislim ono grudi su mi normalne,mada mi se po nekada pojavi mucnina,i osecam se veoma umorno samo bih da spavam,neznam sta je u pitanju nemam nikakvih problema niti bolova da bih posumnjala da je u pitanju neka infekcija ili neki poremecaj ali bih vas molila dA MI AKO STE U MOGUCNOSTI OBAJSNITE STA JE U PITANJU MADA JA IMAM 35 GODINA I MLADJE DETE MIJE 8 GODINA STARO,unapred hvala i sa nestrpljivoscu ocekujem vas odgovor.uz put jos ovo da kazem ja i miz planiramo dete sto znaci da smi imali normaLNE ODNOSE SVO OVO VREME od 20-21.11.2012........

Zabrinuta.95

Poštovani...
Žao mi je što ću Vam oduzeti dragocjeno vrijeme, ali evo već 2 sedmice brinem a nikako da se uspijem registrirati na ovaj forum. Sad kad sam uspjela imam 2 pitanja, jedno pitanje je na osnovu situacije koju ću opisati.
15.12 sam se u prijedpodnevnim satima kupala i primijetila da sam dobila menstruaciju. Nije bilo obilno taj dan, tek toliko da se vidi da jeste i to tipične boje kao i svaka menstruacija. Međutim, tog istog dana, znači 1. dana menst. sam u popodnevnim satima bila s momkom u stanu. S tim da sam nevina, a još sam i dobila to jutro, nismo imali spolni odnos, nego sam ja njega oralno zadovoljavala i svršio je 2 puta. Oba puta smo to sve pobrisali maramicama. Nakon toga, malo smo ležali i odjednom me nešto puklo u glavu i htjela sam da uradimo TO. Ali, nismo. Samo sam bila na njemu i svojim polnim organom dodirivala njegov. Tačnije, to je trajalo 2,3 sekunde jer je ostalo bilo dodirivanje mog klitorisa njegovim sp. org. Nije svršio, kaže da nije bio ni blizu toga i s tim što sam čitala ovdje o predejakulatu, ni do tog nije došlo. Bojim se da od prethodnog ejakuliranja nije ostalo nešto sperme koja je mogla doći u dodir s mojom vaginom.
Da li postoji mogućnost da ostanem trudna? Ovdje sam čitala vaše odg. i pronašla dosta u vezi toga da za vrijeme menst. ne može doći do trudnoće, ali surfanjem po internetu pronašla sam odgovore koji se kose sa Vašim. I brinem se. Da li imam razloga za brigu? Od silnog straha ne mogu čekati menstruaciju da vidim da li će kasniti... Osjećam blagu nadutost u stomaku. Imam sekret sluzav i bijel, kao i inače.

I drugo pitanje je, šta označava oštar bol u maternici blizu debelog crijeva, nešto kao jak grč? To mi se inače dešava dan ili dva prije menstruacije a desilo mi se i prije 2 dana opet. I da li ima neki znak koji može ukazati na ovulaciju?

Hitno je. Imam osjećaj da ću poludjeti od straha, molim Vas smirite me. sad

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana omar ne radi se o trudnoći.
Uzroci izostanka menstruacije su razni. Pogledajte naše prijašnje postove na tu temu.
Savjetujem svakako pregled i uzv.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana zabrinuta. Nema razloga da se brinete. Nikako se ne radi o mogućnosti trudnoće.
Čitajte medicinske forume.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 99
Naprijed