Dali sam trudna?

Neiskusna184

Dobra vecer doktore! Ciklus mi je svaki 30 dana, prosli menzis sam dobila 18.06 i sad 18.07 znaci tocno u dan. Odnos sa muzom sam imala 1.07 normalno nismo se pazili. Sad ovaj menzis mi nije bija obilan kao inace, prva tri dana sam mogla slobodno drzati jedan ulozak cijeli dan, kasnije 1-2 dana dnevni ulozak. Inace mi nije tako do sad. Postoji li sansa da sam trudna, ako jesam kad da napravim kucni test? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se se ne radi o trudnoći, no možete za sigurnost napraviti i test na trudnoću da isključite istu.

Neiskusna184

Dali je jos rano da se napravi test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije rano.

Enna123456

Postovani, 11.dan ciklusa imala sam spolni odnos s kondomom i decko je svrsio u mene..sigurni smo da nije puknuo kondom, al kad ga je skidao primjetila sam da je bio vise na pola nego potpuno navucen. Danas mi je 29.dan ciklusa i nisam dobila inace ciklus mi bude 28-30 dana..al ja nemam nikakvih naznaka da cu dobiti osim nervoze. Dal postoji mogucnost trudnoce i dal smijem poceti od danas 29.dana dakle piti dabroston da se menstruacija prije pojavi?hvala

Hejhoj123

Postovani,

Ako sam zadnju menstruaciju dobila tocno u dan, odnosno 12.7. I trajala mi je normalno 7 dana, krvarenje je bilo obilno, dakle, nema trudnoce. No zanima me, kako prepoznati onu laznu menstruaciju o kojoj svi pricaju? Bude li ona kad se pojavi uvijek nuzno oskudnija, traje manje dana i krv je svijetlija ili to ne mora uvijek tako biti?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li je dio ejakulata završio u rodnici znate samo vi i partner. Ne trebate ništa uzimati za izazivanje menstruacije.
pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija, pa ako do toga ne dođe, napravite test na trudnoću.

Nova123

Pozdrav! Imam skoro 15 g i prije 4-5 dana s deckom sam imala odnos s kondomom 4 dana prije mejsecnice. Radili smo 2 puta i svaki put je promjenio kondom. Imam neredoviti ciklus (30 dana,35 dana) i kasni mi vec 4 dana.Osjecam lagane bolove u donjem dijelu trbuha,povremeni umor i imam bolne grudi.Vec mnogo prije znalo mi se desiti da mi je mjesecnica izostala po jedan mjesec bez ikakvog odnosa i sljedeci mjesec sam ju znala dobiti. Zabrinuta sam da li postoji mogucnost trudnoce? Molim hitan odg.Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće. Neplodni dani i odnos sa zaštitom, dovoljno da ne dođe do trudnoće.