dijabetes tip 2

Ivcy1306

Postovani, najprije se ispricavam sto otvaram novu temu ali ne mogu naci dali postoji koja sa ovim problemom.
Naime radi se o mami, oboljela je od dijabetesa tip 2 a ovo su nalazi od prije tjedan dana, pa vas molim ako mi mozete poblize reci o cemu se tu radi!
Volumen 24h urina: 1600mL
(S) kreatinin 80qmol/L. 49-90 dozvoljeno
Procijenjena brzina glomerularne filtracije (CKD-EPI) 73mL/min/1.73m2. >60
Izmjerena brzina glomerularne filtracije 77mL/min/1,73m2. 66-143 dozvoljeno
(dU) kreatinin 9.1mol/dU. 5.9-14.1

Proteini:
(dU) albumin 2042 H mg/dU. <30

po ovom nalazu i sama vidim da je sve u redu osim ovog albumina koji je previsok pa me zanima na sto bi to ukazivalo?
Hvala vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, albumin je protein krvne plazme koji se zbog veličine ne filtrira u mokraću. Međutim, kod bolesti koje oštećuju bubrege (glomerule) zbog propusnosti kapilara albumini se pojavljuju u urinu. Preporučam pregled interniste - nefrologa.