Dijagnoza oligomenorrhoea secundaria

Aca12was

Postovani doktore, devojka mi je zbog neredovnih menstruacija otisla kod ginekologa, on je na vaginalnom uzv dijagnostikovao pcos, zatim je poslao kod endpokrinologa, ona je radila ekg, isnimamje vrata-stitne zlezde, zakazano je snimanje trbuha i analiza hormona : od endokrinologa je dobila uput da odradi sledece hormonske analize: glikemija,insulinhemja,HbA1c,ACTH Cort 08h-10h,TSH FT4,TPOat. Devojka nije dobila menstruaciju vec 3 meseca, inace ima neredovne menstruacije na 2, 2.5 meseca. Desaavalo joj se da doobije samo 2 puta godisnje. Diijagnoza je oligomenorrhoea secundaria n91. 4 .
Dok cekamo dalje analize i upute lekara, molim Vas za Vase misljenje, koje jako cenim, o navedenom problemu.

Hvala unapred na odgovoru, Aca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte više ovdje. Naći ćete odgovor na većinu vaših pitanja
http://www.cybermed.hr/centri_a_z/sindrom_policisticnih_jajnika_pcos
Uz navedene pretrage važno je napraviti i spolne hormone i započeti s terapijom.