disbalans dheas i androstendion

veronikaa

Pozdrav,

Javljam se u vezi pomoci oko nalaza hormona.
Imam 22 god i zdrava sam skroz. Proslog ljeta mi se dogodilo da mi je izostala dva mj menstruacija,kako nisam imala spolne odnose jos nikad nisam se bas zabrinula no na kraju sam otisla ginekologu i dobila duphastone i nakon toga dobila menstruaciju. Od tada mi se ciklus malo produzio ali je redovite.
Primjetila sam da u nazad godinu dana imam pojavu dlaka pojacanu u podrucju brade,brkova i unutrasnjost bedara. Crne guste dlake po bradi bas kao muske. Nije to jako puno te kontroliram cupanjem pincetom ali sve vise i vise.
Prosli mjesec sam napravila hormone jer sam htjela na lasersko uklanjanje i rezultati su bili sljedeci,

Testosteron ukupni normalan , 1,5 a interval 0,2-2,6
Dheas. 13,9 a interval 2-10
Androstendiom 14,7 a interval 1-12

Ultrazvuk jajnika je u redu nema nikakvih cista ni nista. Sto bi moglo biti ako nije vezano za jajnike?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vezano je uz jajnike. Vaši jajnici luče malo više androgenih hormona, koji periferno uzrokuju virilizaciju. Dakle hirzutizam(dlakavost, akne, maščenje kože itd)
Sugeriram da napravite i ostale hormone i krenete s antiandrogenim lijekovima / diane ili yaz, Belara ili sl./