Dodatno-Opetovane biokemijske trudnoće

bubi5

Poštovana,

Zahvaljujem na odgovoru. Ja imam 30 godina, a suprug u studenom puni 35 godina. Ginekolog mi je sada propisao terapiju Utrogestanom 2x1 od dana nakon ovulacije, kroz 14 dana, nakon čega trebam raditi test na trudnoću ili vaditi betu. Progesteron sada nisam vadila, a lani sam mjerila BT te je bilo sumnje na kraću lutealnu fazu, tada sam vadila P4 oko 21.-22. dc i vrijednost je bila 11,69 (ref. vrijed. luteiniz. faza 1,7-27,0 ng/ml-mislim da je ta mjerna jedinica). Ovulacija mi se pomakla na 18.-19. dan cilkusa, a ciklus mi u pravilu traje 27 dana. Sve biokemijske trudnoće su se okončale s otrpilike 5+3 ili 5+6 tjedana trudnoće.

Da li ste mišljenja da je kraća lutealna faza možda uzrok ovim biokemijskim trudnoćama?

Unaprijed zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To bih vam mogla reći tek nakon više pregleda, ali više mislim da je problem spermiogram.