Dojenje i menstruacija

zp

Poštovani , beba je navršila 6 mj ,prvu menstruaciju sam dobila prije 35 dana, znači da mi ova kasni debelo, zanima me može li se dobiti pa onda opet ne, dojim i dalje ,smatrala sam da sam dobila prvu zbog uvođenja kasica bebi,a sad se njena dohrana još pojačala čime sam smatrala da ću uredno za mj dana opet dobiti menstruaciju( premda je dojenje još uvijek prioritet), dal' je normalno da malo imam pa nemam dok dojim ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dojenje uvelike utječe na menstruacijski ciklus. Dokle god dojite menstruacije mogu biti neredovite. Pravilo je da nema pravila. Ukoliko postoji mogućnost trudnoće, (kod dojilja se ne može znati kada će nastupiti ovulacija) učinite test.