Double test

jeskimus

Dobar dan, mozete li mi reci vase misljenje moga Double testa.

Starost : 27god, 63,5 kg
fb-hCG 130 ng/ml 3,54 corr.Mom
PAPP-A 3,37 mlU/ml 1,02 corr.Mom

NT:1,7
CRL:60mm 1,09 Mom
12+4 GN
Biochem.risk +NT 1:730
Double test:1:235
Age risk 1:850
Trisomy 13/18 +NT < 1:10000

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je niskorizičan je.

Nicolinaa

Postovani, molim objasnjenje mog doubl testa. Starosna dob 32 god. NT 1,88mm; B- hcg 2,15 MOM; Papp-a 0, 68 MOM. T 21- 1:442- nizak rizik (dobni rizik 1:324) T 13/18 1:72410- nizak rizik. Unapred zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Nicolinaa

Poštovani,

Hvala Vam na odgovoru, da li bi Vi uovom slučaju preporučili amniocintezu?

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako. Test je uredan niskorizičan.

Minica83

Postovani,da li mi mozete protumaciti test?Starost:32 god,tezina:70 KG,fb-hCG 14.4 ng/ml 0.37 Corr.MoM,PAPP-A 1.58 mlU/ml 0.64 MoM,CRL 54,6 mm,Gestacional age by CRL:12 +1,gestacional age on the day of serum taking 12+1,nuchaltranslucency 1.50 mm,nasal bone present,risks at sampling date:bicohem,risk +NT<1:10000 below cut off,double test 1:7516 below cutt off,age risk 1:447,trisomy 13/18+NT<1 :10000 below cut off.Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

pticicasaza

Postovani, mozete li mi protumaciti rezultate testa?

Starost: 26,3
Tezina: 48 kg

fb-hCG: 68,5 ng/ml 1,72 Corr. MoM
PAPP-A: 4,8 mlU/ml 1,18 Corr. MoM

CRL: 59 mm
Gestacional age by CRL: 12+2

Nuchal translucency: 2,30 mm 1,49 MoM
Nasal bone: unknown

Biochem. risk + NT: 1:1492 below cut off
Double test: 1:2163 below cutt off
Age risk: 1:894,
Trisomy 13/18 + NT: <1:10000 below cut off.

Unapred hvala

pticicasaza

Zaboravila sam napisati da je na uz utvrdjeno da postoji nosna kost, a na krajnjem rezultatu pise unknown.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test. No svakako sugeriram daljnje UZV kontrole i anomaly scan. Vrijednost NTa je 2,3mm i granična je.

cipiripi88

Postovani, zamolila bih vas za tumacenje rezutata dabl testa:
fb-hCG 61,2 ng/ml 1.50 Corr. Mom
PAPP-A 0.886 mlU/ml 0.41 Corr MoM
CRL 43.2mm
nuchal translucency 1.30 mm 1.08 Corr MoM
Starost ploda na ultrazvuku i vadjenju testa 11 nedelja i 4 dana
nasal bone: unknown
ja imam 27 godina, prva trudnoca
biohemijski rizik + NT 1:824 below cut off
double test 1:223 above cut off
age risk 1:812
trisomy 13/18 +NT <1 : 10000 below cut off
rezultati sa ultrazvuka : GS 65,7 mm CRL 43,2 mm NT 1.3mm

hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malo je povišen rizik za T21. Cut off je 250. Sugeriram daljnju obradu.

cipiripi88

Postovani,
hvala na odgovoru. Mene zanima koliko su ovi testovi pouzdani tj tacni. Mislim meni je malo iznad granice, tj povecan je rizik, ali u mojoj i muzevljevoj porodici niko nema Dounov sindrom, pa me zanima na tripl testu koja je verovatnoca da rezultati budu dobri...
Hvala
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu skroz točni, to su statistički testovi. Svakako napravite i Triple test sa 16 tj. Ako i on bude povišen rizik napravite amniocentezu.

cipiripi88

Hvala na odgovoru. Poslacu Vam rezultate tripl testa ovde, da ih analizirate. Da li je amiocinteza besplatna u Srbiji, bilo gde ili se placa i u drzavnim klinikama? Koliko je amiocinteza tacna? I da li u ovakvim slucajevima kao sto je moj, amiocinteza pokaze zdravo dete?
Pozdrav

cipiripi88

i jos jedno pitanje, ako nije tacna trudnoca po nedeljama, tipa meni su tada rrekli da sam 12a a sta da sam u stvari 11a koja je mogucnost da je test lose pokazao rezultate. Moram sve to da Vas pitam jer tek kasnije kad sam vec uradila taj test saznala sam da on daje samo statistiku a ne dijagnozu, i da na osnovu toga sto kompjuter izbaci rezulatte, upravlja se ko koji rizik ima.
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurna je preko 99 posto. Ne znam kako je u Srbiji i da li ide na teret vašeg zdravstvenog osiguranja. U Hrvatskoj je besplatna.
Vjerovatno je rezultat testa loš jer se ne poklapa gestacijska dob i veličina ploda. To je čest rezultat pogreške.

cipiripi88

Znaci da sam ipak tada bila 11a rezultati bi mi bili dobri? Jos nesto da li ako se pogresi starost trudnoce utice i na tripl test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da isto tako utječe i na taj test.