Druga menstruacija u mjesec dana

Tončo

Inače imam uvijek redovite menstruacije i nikad nisam imala problema s time , ali ovaj mjesec mi je došla drugi put ,točnije 12 dana prije nego što trebam dobiti, a prije 10 dana mi je tek završila menstruacija. Zanima me koji uzrok može biti tome? Što može biti problem? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzrok su najčešće disfunkcijska krvarenja, pucanje ciste, stres itd.

aetam6

Poštovani,
dana 18.6. sam dobila menstruaciju, te sam počela koristiti Yaz pilule po prvi puta (prije cca godinu dana sam prestala koristiti Cilest).
Danas sam primjetila da sam opet prokrvarila, ali nije baš uobičajena menstruacija, više je smeđe crvena.. bilo je spolnih odnosa u periodu poslije menstruacije do sada, ali s obzirom da sam koristila zaštitu, ne smatram da sam trudna. Više me brine da nije nekakva reakcija na pilule :/
Ne znam što da radim sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spotting krvarenja se javljaju tijekom početka uzimanja kontraceptivnih pilula. Ne trebate se brinuti, niste trudni. Nastavite dalje uzimati pilule bez prestanka.
Ako se krvarenje pojavi i idući mjesec, savjetujem promjenu kontraceptiva.
Ne razumijem zašto niste nastavili koristiti Cilest, ako ste s njim bili zadovoljni.

aetam6

U tome i je stvar, nisam bila zadovoljna s cilestom... Imala sam mucnine i lose sam se osjecala.. Zato sam i prestala koristiti Cilest!
Hvala na odgovoru happy Lijep pozdrav

Abembo

Poštovani,
dobila sam menstruaciju 14 dana nakon prethodne, tj. započelo je više kao spotting, ali je postalo jače, više kao slabija menstruacija.Inače imam sindrom policističnih jajnika, bila sam više od pola godine na Dianama i u 4. mjesecu me endokrinologica skinula s njih i preporučila mi je Siofor kao terapiju te ga pijem sad već 2 mjeseca.
Prije 2 i pol mjeseca bila sam kod svog ginekologa na pregledu i papa test je bio uredan i sve ostalo , osim što su mi naravno, s obzirom na moje stanje, jajnici puni cistica.
PCOS mi je dijagnosticiran prije godinu i pol, prilikom vađenja hormona ustanovljeno je da imam dosta povećani prolaktin, testosteron te nesrazmjer LH i FSH.
Prije nego što sam počela piti DIane, menstruacije su mi bile neredovite i javljala su mi se ta točkasta krvarenja.Ali, ovo me sad zabrinulo, jer su mi menstruacije nakon prestanka uzimanja tableta, bile relativno uredne (jedna na 37 dana, druga na 32).Također, dan prije nego je počelo to krvarenje sam imala odnos s dečkom (koristili smo prezervativ, a niti nije svršio u mene).Zanima me može li to imati veze s tim ?I imam li razloga za brigu s obzirom na moje stanje?Poprilično sam zabrinuta, jer sam bila uvjerena da mi sad ove tablete pomažu.
Hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o nepravilnom, disfunkcijskom krvarenju uzrokovano policističnim jajnicima i anovulacijama.
Ciklus Vam je još jedno vrijeme bio uredan, jer su Diane napravile pozitivne stvari Vašim jajnicima. Sada više niste pod učinkom Diana i očito je da će ciklus biti produžen i da će se ta krvarenja javljati češće.
Ovdje se ne radi najvjerovatnije o menstruacije već o neurednom krvarenju. Menstruacija će vjerovatno uslijediti nakon 2-3 tjedna.

stellica21

Poštovani, zadnja menstruacija mi je zavrsila 21.7. nakon 10 dana ponovno sam dobila ali sada je to crvenkasto smeđi iscjedak, tako reci niti ide niti ne ide. u međuvremenu imala sam odnose ali uvijek sa zastitom (prezervativ) jer kontracepcijske ne pijem vec godinu dana. mozete mi donekle reci uzrok ovome dok ne posjetim ginekologicu.
hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o menstruacijskom već o periovulacijskom krvarenju koje ne izgleda kao menstruacija, ne traje toliko dugo. Javlja se za vrijeme ovulacije, ne svaki mjesec. Ne brinite se, nema razloga.

stellica21

citala sam na jednoj stranici o implantacijskom krvarenju (ako sam dobro napisala) koje nastupa od 6.-12. dana nakon zavrsetka menstruacije i traje nekih 3-4 dana. zabrinuta sam jer je po svemu to to-doslo mi je 10. dana i trajalo je 3 dana.
ali ako ste vi rekli da nema razloga za zabrinutost onda je to to. ipak cu jos posjetiti ginekologicu da napravim pregled. hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam u prethodnom postu.

teftea

Poštovani,
molim vas savjet što mi je činiti. naime, zadnja menstruacija je počela 24.08.-28.08. sve po protokolu. no danas - 30.08. je krenulo sve ispočetka-i bolovi i krvarenje. s tim da je krvarenje normalno, samo krv izgleda malo vodenastije, ali nikako nije smeđa. moram napomenuti da, ako ima ikakve veze, ne koristimo nikakvu zaštitu već mjesecima jer redimo na bebi.

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o neurednom krvarenju, te savjetujem ginekološki ultrazvuk da se uvidi o čemu je riječ, jer mi je teško reći na osnovu ovih podataka o čemu se radi.

enida

Postovani,koristim tablete dobroston 2 mjeseca. Imala sam mj.ciklus 16.3. i ponovo juce dobila...znaci,nakon 10 dana...koji datum sada trebam pratiti,ovaj 25. ili prethodni,posto moram uzimatii tablete na svakih 16 dana...hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da se radi o menstruaciji onda ne uzimajte duphaston ovaj ciklus. Sugerirao bih ipak UZV pregled da se uvidi radi li se o menstruaciji.

juricrea

postovani,inace su mi sve menstruacije uvijek redovite no medutim nastao je problem. zadnja menstruacija je zapisana 14.04. 2014. te sam 1.05.2014 ponovno dobila ''menstruaciju'',zapravo vise smede-crveno lagaano krvarenje,zanima me kad se to povuce i jeli to uopce menstruacija? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija. Radi se vjerovatno o periovulacijskom krvarenju.

manči198

Poštovani,
do sada sam imala redovite menstruacije a 14.04.kada sam ju trebala dobiti ipak nisam. no 8 dana kasnije počeo mi je smečkasti iscjedak koji je trajao od 22.04.- 28.04., a 1.5. mi je počela "menstruacija" koja nije slična ni jednoj do sada i imam jake bolove u trbuhu. je li moguće da sam trudna i zašto do tolike promjene je doslo?unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća. Napravite test.

bobsy

Poštovani,
pisala sam vam prije destetak dana. Naime 19. dana ciklusa dobila sam menstruaciju (dana 23.4.), i trajala je 6 dana. Odgovorili ste mi da se zapravo radi o disfunkcijskom krvarenju, a uzrok je anovulacija, i da takav oblik krvarenja nije povezan s mogućom trudoćom. Danas (3.5.) imam bolove u donjem dijelu trbuha, i pojavilo mi se crvenkasto-smeđe lagano krvarenje, većinom samo kod odlaska na wc. Znači od te zadnje menstruacije je prošlo tek 11 dana. Imala sam nezaštićene spolne odnose 28.4., 29.4. i 1.5. ali dečko je uvijek ejakulirao vani. Možete li mi reći uzrok tom krvarenju od danas?