dugotrajno, neobilno krvarenje u vrijeme ovulacije

m(3)ery

poštovani,

imam 21 godinu i molim za pomoć.
Naime, u vrijeme ovulacije sam počela malo krvariti ( dešavalo mi se i prije), no ovaj put krvarim već 7 dana (male kol. krvi).
nisam trenutno u mogućnosti odlaska ginekologu, ali čim budem ću otići. prije 3 godine mi se desilo da sam dva tjedna nakon menstruacije opet imala kravrenje koje je bilo obilnije i sljedeća menstruacija ja došla mjeseca dana od tog krvarenja, a kada sam otišla ginekologu reko mi je da je to zbog stresa.

molim za savjet, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, periovulacijsko krvarenje nije tako rijedak fenomen. Ne mora se javiti svaki mjesec.
Proteže se na nekoliko dana. Ako se to ponavlja suzbija se malim količinama estrogena u to vrijeme dakle kroz par dana.
Svakako se javite liječniku kad budete u prigodi da se vidi da nije nešto drugo uzrok smeđem iscjetku.