Duphaston i krvarenje

irena1512

Postovani,imam policisticne jajnike, sekundarnu amenoreju te pijem Duphaston tablete 2x1 tijekom 14 dana od 11 dana ciklusa.Prije 2 mjeseca sam dobila obilno krvarenje 21 dan ciklusa.Doktorica je rekla da sve dok pijem tablete nema menstruacije,tek kad prestanem,menstruacija treba doci,no ona prosli put nije dosla.Sve se to ponovilo i sad,ovaj put sam dobila obilno krvarenje 22 dan ciklusa i bojim se da se situacija ne ponovi jer bi trebala poceti i s terapijom klomifena.Zelimo bebu,no ova situacija me zabrinjava te Vas molim za savjet!Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana moj savjet bi Vam bio uzimanje istog od 16. do 25. dana ciklusa.
Onda nećete prokrvariti 21.dan ciklusa.

irena1512

Hvala Vam na odgovoru.Zanima me jos,uslijed cega dodje do takvih krvarenja?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog anovulacijskog ciklusa i posljedično tome niske razine progesterona.

irena1512

Krvarenje sam dobila 22 dan ciklusa,tocnije 20.10.2010.,bila sam jos pod terapijom s Duphastonima,a njih sam prestala piti 22.10.2010, krvarenje prestalo 24.10.2010.Kad racunam da je ciklus zapoceo, kad sam zapravo dobila krvarenje ili kad sam prestala piti Duphaston?Trebam poceti s novim ciklusom,a ne znam od kad trebam poceti racunati dane.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana od 20.10. računajte prvi dan od kojeg brojite.
Počnite piti 16.dan ciklusa( od 4.11.2010)

Poštovani. Pijem duphaston 2 puta na dan od 15 do 24 dana ciklusa zbog neredovitih menstruacija. Zanima me u slučaju da zatrudnim dok pijem te tablete hoće li menstruacija izostati ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako dođe do trudnoće tijekom uzimanja svakako da će izostati menstruacija.

sally

molim Vas za pomoć
4.5 imala sam m. 12 dan počela sam sa dufaston koj sam trebala piti 1x 12 dana. Durgi dan nakon m. trebala sam početi sa klomifenom 1x5dana desilo se da 10 dan uzimanja dufastona imala sam žarko crveni iscjedak te sam idući dan startala sa klomifenom iscjedak je bio tako slab da nisam ni koristila uloske te je ta krv nestala nakon tri dana. Inače imam obilne m. Koje traju i 8 dana.prestala sam s klomifenom. ne znam sta je išlo po zlusad
Još nisam dobila mestruaciju (pravu) užasno me grudi bole.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, taj iscjedak nije bila menstruacija. Pogriješili ste sa uzimanjem Klomifena .
Svakako pričekajte "pravu menstruaciju" te krenite piti Klomifen od 5. do 9. tog dana ciklusa.

sally

Hvala Vam na odgovoru.Zanima me jos,perstala sam dakle piti dufaston 24.5, zar nisam već morala dobiti pravi ciklus?prošlo je više od 2 tjedna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste svakako. Savjetujem da se javite na UZV pregled.

Jaya

Poštovani,

Zbog produženog krvarenja bila sam na pregledu i rečeno mi je da imam polip na stijenci maternici te prepisan duphaston i ergometrin (da zaustavi krvarenje).
Doktor mi je rekao da ergometrin prestanem pit čim se krvarenje smanji (a najviše 5 dana) i ja sam prestala pit odmah nakon 2 dana jer se smanjilo za dosta. Prepisano mi je 3 x 1 tableta dnevno, znači ja sam popila svega 5 tableta.

Duphaston je prepisan 14 dana po 3 x 1 tableta. Danas mi je 6-ti dan da ih pijem i još uvijek malo krvarim.
Da li je moguće da sam prebrzo prestala pit Ergometrin ili da još pričekam da djeluje Duphaston?
Da li se smije ponovo počet pit Ergometrin (sad nakon 4 dana pauze)???

Još tjedan dana pijem Duphaston pa bi trebala dobiti menstruaciju i iza toga ponovo na pregled. Što ako opet ne stane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ergometrin ne trebate više koristiti. Duphaston pijete kako vam je preporučeno dakle 14 dana.

Jaya

Hvala, malo ste me smirili happy
Strah me tog krvarenja, nikako da stane.. ne znam dali da planiram godišnji u 7-om mjesecu i more..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da će stati. Planirajte.

Jaya

Dobar dan, ponovo Vam se javljam..
Od Duphastona nije potpuno stalo krvarenje, ovih dana bilo je ujutro par kapi, i tako svaki dan. Jučer sam popila zadnju tabletu i sad bih trebala dobiti menstruaciju.
Kako ću prepoznati "pravu" menstruaciju od ovog "curkanja"?
U nuspojavama Duphastona piše i krvarenje, jel to i kod mene nuspojava ili nešto drugo?
Što mogu očekivati od svog doktora kao narednu terapiju sada na pregledu? (dobila sam nalaz CA-125 i iznosi 20, pretpostavljam da je to ok)

Naime, odgodila sam godišnji i odlazak na put tjedan dana. Idući tjedan idem na pregled pa se nadam da će menga doći, stati, nešto..da se ova noćna mora završi i provedem godišnji bez krvarenja. Jel to realno za očekivati?

Inače, imam 38 godina i do sada uvijek uredne cikluse. Nisam rodila, nisam imala nikakvih ginekoloških problema. Sad je ovo prvi put i strašno brinem..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ovo nije menstruacija. Ista će uslijeditk kroz par dana i izgledat će kao prava menstruacija. Ca 125 je uredan. Daljnja terapija gestagenima kroz 2-3 mjeseca.

Jaya

Hvala na brzom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim lijepo.