Duphaston i menstruacija

tina1983

Dobar dan,molim za odgovor,imam neredovite menstruacije unazad par godina,sada mi je 30,nisam rodila.Prošli mjesec mi se pojavilo jako obilno krvarenje koje je trajalo 13 dana,otišla sam na hitnu u noci gdje su mi rekli da to nije zabrinjavajuće s obzirom da imam neredovite menstruacije i našli su mi jednu cistu na lijevom jajniku,prepisali mi duphaston i da se javim svom ginekologu.Dakle,ginekolog mi da recept,počela sam piti duphaston 22.01. a prestala 02.02. navečer,to obilno krvarenje je stalo,sad čekam menstruaciju i tada moram ići vaditi hormone.Danas je drugi dan od zadnje tablete,nemam nekih znakova da bi mogla dobiti jedino me muči što mi se pojavilo sinoć i danas malo krvi,da li je to znak da ću uskoro dobiti?i zanima me da li će mi ta cista puknuti s tom menstruacijom?hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će otići s menstruacijom, koja nastupi na nakon Duphastona.

sunshine505

Poštovani, nakon što mi je ginekolog prepisao duphaston kroz 10 dana dva puta dnevno zbog izostanka menstruacije (stres, trudnoća je isključena), prošao je 6.dan od zadnje zablete i nisam još dobila menstruaciju. Grudi su mi već par dana bolne. Zanima me je li to od duphastona i je li to simptom nadolazeće menstruacije? Nakon koliko se dobije menstruacija nakon desetodnevnog uzimanja duphastona i hoću li ju uopće dobiti? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do deset dana nakon popijene zadnje tablete.

kristy32

Dobila sam duphaston od svoje gin da izazove menstruaciju, deset dana bih trebala piti. Pijem sedam dana i danas sam dobila menstruaciju. Da nastavim uzimati duphaston ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dalje. Prekinite uzimanje.

www

Poštovani dr.,

pijem tablete Duphaston radi nepravilnih malih krvarenja. Za vrijeme ovulacije-jedan dan potom prije menstruacije isto malo iscjedak pa poslije iscjedak koji nije obilan.

Počela sam piti jučer tablete i budući da sutra trebam imati ovulaciju primjetila sam krvavi iscjedak, kada se obrišem, kao blago krvarenje.

Da li je to od Duphastona ili mi opet ovulacija i iscjedak rade a Duphaston ne pomaže?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duphaston neće pomoći u regulaciji periovulacijskog krvarenja, veće se za to koriste male doze estrogena.

www

Poštovani dr.,

menstruacija mi je redovna svakih 28-30 dana. No za vrijeme ovulacije imam krvavi iscjedak dan - dva, potom prije menstruacije isto malo krvi i potom uslijedi menstruacija.

Bila sam kod privatnog dr koji mi je rekao da je uzv uredu, papa uredu i da se radi o hormonalnom poremećaju i preporučio gestagene.

Moje pitanje je : kada sam došla svom ginekologu u bolnicu propisao mi je na temelju tog nalaza Duphaston? Da li je on gestagen?

Jer ja sam opet imala iste simptome iako uzimam Duphaston.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je to je gestagen. Koristite par ciklusa pa ćete vidjeti ima li efekta.