duphaston i ovulacija?

nepoznata plava

Poz doktore,
dobila sam tablete Duphaston za izazivanje menstruacije, i tek sam popila dvije i pojavila mi se sluz obilna i rastezljiva, jel to duphastone izaziva odmah ovulaciju il se varam? prvi put ih pijem pa ne znam.. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, duphaston ne izaziva ovulaciju. Nastavite dalje s uzimanjem.

vannilla

poštovani
dali duphastone može spriječiti ovulaciju a time i oplodnju ako ga se spocne uzimati prije ovulacije?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

nepoznata plava

Prošlo je 8 dana od zadnje duphastona i ja još nisam dobila m. pijem antibiotik zbog grla, klavocin od 1 g, jel moguće da to još malo odgodi M? sinoć sam na papiru nakon male nužde vidjela kao neku crvenu žilicu, neka kapilara? Od čega bi mogla bit

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obično je potrebno 7-10 dana nakon zadnje tablete Duphastona da dođe do prijelomnog krvarenja.
Pričekajte još koji dan.

nepoznata plava

Jel ima kakve veze što pijem klavocine pa zato m ne dolazi još?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je i to moguće.

nepoznata plava

Dobila sam menstruaciju 13 dana nakon popijenog zadnjeg duphastona, ali takva nikad nije bila! obilna i sa ogromnim ugrušcima pa me zanima jel to posljedica zato što je nisam imala 5 mjeseci (takvi ugrušci)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da to je posljedica toga.

iimaric

Poštovani,
doktor mi je prepisao Duphaston tablete, 16.-25. dana ciklusa s ciljem regulacije ciklusa koji je cca 35 dana. Muž i ja želimo dijete, doktor je s time upoznat, te mi je rekao da će ovaj lijek samo učvrstiti trudnoću. E sad, da li je doktor možda pogriješio u određivanju termina početka terapije? Jer moja novija saznanja su da se s njima kreće nakon ovulacije, koja meni sigurno nije do 16. dana, nego tek oko 20. ili 21. dana. Što Vi preporučate, kad bi trebala krenuti s terapijom ukoliko želim zadrudniti i ne narušiti ovulaciju?
04.06. sam popila zadnju tabletu Duphastona, od 07.06. imam prozirni smeđi isjedak, bazalna temeratura mi je malo iznad 37 stupnjeva. Da li postoji mogućnost da sam trudna, neovisno o tome što sam 16. dana ciklusa krenula s terapijom? Danas sam napravila test, i bio je negativan.

Unaprijed hvala!
Srdačan pozdrav,
Ivana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Bazalna temperatura povišena je od Duphastona.
Terapija mi se čini u redu. Ovulacija dolazi svakako prije nego trebate krenuti sa Duphastonom.
Najbolja metoda je pratiti ultrazvukom ovulaciju ili uz LH trakice.

iimaric

Evo danas je 10. dan od kako sam uzela zadnju tabletu Duphastona. Menstruacija još nije stigla, a bazalna temperatura mi je i dalje malo iznad 37 stupnjeva. Da li je to normalno stanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

iimaric

Napravila sam test, negativan je. Da li je moguće da mi je temp povisena od Duphastona, neovisno o tome što sam zadnju tabletu popila prije 11 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Na to sam vam već odgovorio.

SuMMer726

Postovani, imam sindrom policisticnih jajnika i na terapiji sam Duphastonom od 1.mj ove godine. Prethodno sam pila Diane 2,5 godine, al zbog visokog tlaka i Concora koji sada trosim, doktor mi je umjesto Diana propisao Duphaston 2x1 od 16.-25.dana ciklusa. Menatruacije su mi jako oskudne, sa pravim krvarenjem od jedan do maximalno dva dana, a ostatalih 3-4 dana sa tamosmedjim do crnim iscjedkom. Mene je zabrinulo ponovno krvarenje nakon tjedan dana od zadnje menstruacije(01.06) koje je na pocetku bilo u obliku tamnog iscjedka, a sada vec dva dana sa pravim krvarenjem. Da li je to "normalno" za moje stanje? Lijecnik mi je na godisnjem pa se zato obracam Vama. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je za vaše stanje. Terapija Duphastonom mi se čini u redu ako ne smijete piti pilule zbog navedenih bolesti.

iimaric

Kada se najranije može krenuti s terapijom duphastonima ukoliko postoji trudnoća? da li odmah nakon ovulacije tj. začeća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon ovulacije svakako.