Duphastone tablete

ltina80

Postovani,
par mjeseci imam neredovite mjesecnice koje traju i do 14 dana.
Uzv je uredan.Doktorica mi je prepisala duphastone da pijem od 16-25 dc jer kaze da je valjda hormonalni poremecaj.Moje pitanje je dal ne bi prvo trebala vadit hormone prije nego li pocnem terapijom jer ovako napamet procijeniti koji hormoni nisu uskladjeni mi je malo cudno?Uz to prije godinu dana bila sam pozitivna na klamidiju i pila antibiotike.Sada mi nije htjela ni radit papa test jer kaze da nije proslo vise od 12 mjeseci.
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

PAPA test nije senzitivan dovoljno za infekciju klamidijom. Napravite cerviklane briseve. Slažem se s terapijom vaše doktorice a ako to ne upali tada trebate napraviti analizu spolnih hormona.

ltina80

Hvala na odgovoru.
Zanima me jos jedno dermatolog me u medjuvremenu poslao vadit spolne hormone.Rezulatati me zbunjuju.Posto mi je gin odsutan mozete li mi Vi objasnit nalaz posto za tjedan dana zapocinjem sa duphastone, a primjecujem da mi je progesteronu fol.fazi povisen.
Vadila sam ih 4 dc.

prolaktin 869.08 (ref.inter 108.78-557.13)
Prolaktin nakon obrade 25%peg 369.96
Progesteron 4,7 (fol.faza do 0,95)
Fsh 8,56 (fol.faz 3.03-8.08)
Lh 2.81 (fol.faza 1,80-11.78)
Estradiol 248 (fol.faza 77-922)
Testosteron 0.86 (0.38-1.97)
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalazi su vam uredni. Nastavite s Duphastonom u drugom dijelu ciklusa. Ponovite prolaktin za 2 mjeseca.

Eva1

Nadam se da ću vam uspjeti objasniti oko čega sam zabrinuta.

Ako se zbog niskog progesterona propiše Duphaston i pije od 16. do 25. dana ciklusa (u svrhu začeća) i čeka ili menstruacija ili trudnoća, što je s ovim danima koji nisu pokriveni Duphastonom, a dodje do trudnoće? Hoće li se plod zadržati? Opada li naglo progesteron?

Naime, već sam imala spontani pobačaj uz navedenu th, 28. d. c. je došlo do oskudnog krvarenja koji je trajao 10 dana i mislila sam da ciklus zeza zbog Duphastona, radila sam 2 testa koja su bila negativna, tek je treći test 10. dan poslije th bio pozitivan. Beta je tada bila 215 i nije se duplala.

Što da radim sljedeći put? Što ako budem trudna, a th Duphastonom bude završena 25. d.c.? Očito je taj smećkasti iscjedak koji sam u toj trudnoći imala bio pokazatelj da fali progesterona ili?

Hvala na odgovoru, nadam se da ste me razumjeli!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite sad iduću trudnoću. Odmorite tijelo par mjeseci.lp