DUS

denis1603

poštovani,

trudna sam 19 tjedana i doktorica mi je napisala napomenu na nalazu jako distendiran DUS i odredila mi je mirovanje. Možete li mi bolje pojasniti šta to znači i šta bi mi Vi preporučili. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, DUS je donji uterini segment koji nastaje u trudnoći. Dio je vrata maternice. Van trudnoće dugačak je svega 0,5 cm a do kraja trudnoće distendira se(proširi) do 10 cm. u porodu. Obično se u 19. tjednu ne govori o DUS-u nego o prednjem forniksu.
Kod Vas je potrebno učiniti cervikometriju, te laboratorijsku obradu, CRP, učiniti cervikalne briseve. Nakon toga se može nešto više reći o Vašem problemu.