duzina zaraze hpv

mikica 77

Postovani U braku smo 25godina.Seksualne odnose sa drugim partnerom osim sa muzem sam imala prije 27godina.Da li sam se tada mogla inficirati hpv virusom koji je nadjen visokorizicni 16 i 18 u uzimanju tkiva cerviksa za analizu?Papa je uredan ali je doktorka vidjevsi ranicu na grlicu predlozila da uradim tipizaciju hpva.Predlozila je lijecenje interferonom tusiranje grilica.Da li se virus mogao zadrzati toliko dugo u organizmu obzirom da idem na redovne papa testove i uvijek su 2.grupa bez bilo kakvih drugih nenormalnosti ili je infekcija skorijeg vremena dobijena nekim drugim putem osim seksualnim ako je to uopste moguce ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako dugo se sigurno nije zadržao. Vjerovatno je došlo do nove infekcije.