Dvije menstruacije u mjesec dana

Magdalena1234

Poštovani doktore,
menstruacije sam imala 6.4. pa 14.5. koja mi je došla 39. dan ciklusa (znaci kasnila je 10tak dana) spolno sam aktivna, ali sam iskljucila menstruaciju s 2 testa trudnoce,prvi sam napravila nakon 4 dana kasnjenja,drugi sam napravila par dana poslije menstruacije cisto da se uvjerim.. moj problem je sto sam ponovno procurila 3.6. (sto bi bio 21. dan ciklusa) i trajala je 4 dana.. s tim da me vec mjesec dana bole grudi bez prestanka i ne znam koji je uzrok, a zbog menstruacije se bojim da nije nesto s jajnicima ili pak nesto deseto?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da učinite analizu spolnih hormona, hormona hipofize i štitne žlijezde.

Alrak

Poštovani, pijem pilule donella 8 mjeseci zbog bolnih i neredovitih menstruacija. Ciklus mi uvijek uz pilule traje 28 dana. Zadnji spolni odnos imala sam 23.4.
U svibnju nisam pila pilule za taj ciklus, pocela sam ih opet piti 29.5.
Menstruaciju imala 1.5-4.5, 29.5-3.6, 7.6-11.6, 21.6-24.6.
Je li moguce da je do poremecaja menstruacije doslo zbog prestanka uzimanja pilula u prethodnom mjesecu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je od 7. do 11.6 došlo do probojnog krvarenja zbog preskakanja terapije.