Ella one

orionmayj

Postovani menst.mi je bila 10.05 a nezasticen odnos sam
Imala 24.05 decko je svrsia u mene a posto su mi
Neredovite menge ne znam kad su mi plodni dani.danas
Sam bila u svog ginekologa i dao mi je ella one dali postoji
Mogucnost trudnoce unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da postoji. U postkoitalnoj kontracepciji je najvažnije od svega uzet ju što ranije nakon nezaštićenog odnosa. Kod vas je prošlo 3-4 dana i time se bitno umanjuje njezina efikasnost. Nadamo se da će menstruacija ipak doći.

damaja

Postovani, imam 34.god,zadnja mjesecnica mi je bila 26.8. Za reguliranje ciklusa ginekologica mi je dala duphaston tbl te mi je normaliziralo zadnja 3 mjeseca ciklus na 26 dana. 07./08.9. sam imala nezasticeni odnos (dakle po mojoj procjeni za vrijeme plodnih dana). Partner jest ejakulirao van ali postoji mogucnost da je "malo pobjeglo" da se laicki izrazim. Idanas sam bila u ginekologice koja mi je preporucila ella one tabletu te sam istu popila unutar 36 sati od rizicnog odnosa. I da napomenem da sam sutradan od odnosa imala simpome ovulacije. Imam li razloga za paniku. Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno nemate. Šanse za trudnoćom su male.

marinastaci

Poštovani, trazila sam prikladniju temu da vam mogu postaviti pitanje. Naime menstruacije zadnje su mi bile 05.02 i 05.03 ova zadnja mi je trajala 8 dana. Odnos s deckom sam imala s noci 13.03 na 14.03 sad me zanima jesu to plodni dani? Ciklusi mi se vrte od 28-30 dana. Naime danas sam vec popila ellaone tabletu i moram priznati da nisam skroz sigurna u upucenost. Ja trebam dobit krvarenje par dana nakon koristenja tablete ili ne moram nista osim dolaska menstruacije u normalno i ocekivano vrijeme? Pitam za krvarenje jer sam dosta citala da zene krvare par dana nakon pa me zanima jel to krvarenje par dana nakon koristenja tablete mora jednostavno biti il moze biti samo dolazak uobicajene menstruacije? Hvala vam na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete krvarenje kroz tjedan dana a menstruaciju u očekivano vrijeme.

marinastaci

Još samo da vas pitam... Posto sam tabletu popila 12 sati nakon odnosa, a bila sam u plodnim danima dal postoji mogucnost da ne dobijem krvarenje, ali tableta ipak djeluje i menstruaciju dobijem u ocekivano vrijeme samo bez krvarenja?

marinastaci

I zaboravila sam napomenuti da imam iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

marinastaci

Hvala vam na odgovorima happy jos sam vas samo htjela pitati posto mi je zadnja menstruacija bila 05.03, a kako ste mi u prijasnjim odgovorima napisali kad sam imala odnos sa 13 na 14.03 da sam bila u plodnim danima a tabletu ellaone sam popila 12 h nakon odnosa jesam ju popila prije ovulacije? Inace ciklusi su mi 28-30 dana, a zadnja menstruacija mi je trajala 8 dana, a vecinom traje 7 dana. Samo da mi kazete jel onda tableta uzeta prije ovulacije i dal se trebam brinuti? Unaprijed hvala na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije. Ne bi trebalo doći do trudnoće.

_albatroz

Postovani,

Koliko dugo poslije uzimanja ellaOne day after pilule se na nalazu hormona moze vidjeti hormonalna neuravnotezenost? Da li ce vrijednosti biti visoke/niske i nakon 20-25 dana od uzimanja?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

S dolasko iduće menstruacije sve će opet biti kao i prije.

a.

Poštovani, imala sam nezaštićen odnos 2.7. i oko 30 sati poslije sam popila ella one pilulu, tj sinoć. Nakon 9 sati, jutros, sam imala proljev nakon čega sam opet zaspala. Spavala sam 15 sati i sada se osjećam malaksalo i imam temperaturu. Inače nemam jedan bubreg a tabletu sam uzela bez recepta. Danas je nedjelja tako da ne mogu otići kod ginekologa. Zanima me da li uopšte trebam otići ili su ovo posljedice koje se inače dešavaju, i ako trebam da li mogu čekati do sutra ? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Temperatura nema veze s Ellaoneom. Sutra otiđite kod liječnika.

a.

Hvala vam puno na odgovoru, u uputstvu piše da su moguće nus pojave naleti vrućine pa sam mislila da je i temperatura, mogu li uzeti paracetamol večeras iako sam prije 24 sata pila ellaone ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije isto nalet vrućine i povišena temperatura. Uzmite paracetamol.

a.

Poštovani, ipak ima povišena tjelesna temperatura u kategoriji manje česte nuspojave, mene je najviše strah zbog bubrega, da li sam uopšte smjela popiti ovu tabletu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite krvnu sliku i kompletan urin. Sigurno nije od postkoitalne kontracepcije.

any91

Postovani ! Zadnja menstruacija bila je 03.1. Odnos u kojem je pukao kondom bio je 10.1 . Po menstrualnom kalendaru to je bio zadnji neplodan dan te su od 12.1 po tom kalendaru krenuli plodni dani.EllaOne sam popila 20h nakon odnosa . Mislite li da imam razloga za brigu ? Jos jedno pitanje,ako je doslo do povracanja 48 h nakon uzimanja EllaOne moze li to umanjiti njezin ucinak.? Unaprijed hvala na odgovoru !